13.06.2022
Sześć punktów w trzech meczach (2009)
Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.
W meczu 12. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska zdecydowanie pokonała AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1).
Gospodarze od pierwszych chwil dominowali na boisku i co chwilę stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z wielu okazji udało się wykorzystać tylko jedną. Po długim podaniu bramkarza Dawida Gołębiaka do siatki trafił Antoni Staszak. Duża liczba niewykorzystanych okazji zemściła się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie Szymon Skitek wykorzystał jeden z nielicznych kontrataków.
Druga połowa to znowu dominacja Polonii. W 42. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Antoni Staszak, wykorzystując podanie Antoniego Łukaszewskiego. Kilka chwil później po zagraniu Kamila Jankowiaka do siatki trafił Stanisław Jaskólski, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Stanisław Korzeniewski, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.
Zawodnikom Polonii pozostał do rozegrania ostatni mecz. W poniedziałek 20 czerwca rywalem Polonistów będzie Kotwica Kórnik. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zapewni sobie co najmniej trzecie miejsce, z szansami na zajęcie drugiej lokaty.
Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
9 czerwca 2022, godz. 19:00 - Topola
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:1) AP Błękitni Owińska
Antoni Staszak 10, 42, Stanisław Jaskólski 48, Stanisław Korzeniewski 58 - Szymon Skitek 30
Polonia: 21. Dawid Gołębiak - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Tomasz Gendera, Marcin Parus.
sędziował: Adam Kokocinski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45901.html
| I liga okręgowa D1 - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Mieszko Gniezno | 9 | 26:7 | 22 |
| 2. | Poznańska 13 Poznań | 10 | 45:18 | 20 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 11 | 24:18 | 19 |
| 4. | Kotwica Kórnik | 10 | 22:20 | 16 |
| 5. | Warta Śrem | 10 | 10:22 | 11 |
| 6. | AP Błękitni Owińska | 11 | 17:40 | 8 |
| 7. | LPFA Poznań/Skoki | 9 | 9:28 | 3 |
W rozegranym w środę meczu 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska bez większych kłopotów pokonała 4:0 (1:0) Spartę Sklejkę Orzechowo. Poloniści powinni wygrać znacznie wyżej, ale długimi fragmentami zawodziła skuteczność. Bramki strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć oraz Bartłomiej Wiczyński.
Od pierwszej do ostatniej sekundy Poloniści dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale strzelali niecelnie. Krzysztof Maciejewski trafił w poprzeczkę, chybiali też Karol Jaguś, Sebastian Grządzielewski, czy Mikołaj Rauhut. Dopiero w 14. minucie podanie Maciejewskiego na bramkę zamienił Grządzielewski. Gospodarze oddali dwa groźne strzały, ale jeden z nich był niecelny, a drugi świetnie wybronił Bartłomiej Wiczyńśki, który w drugiej połowie zagrał w polu.
Druga połowa wyglądała podobnie i Poloniści dołożyli kolejne trzy bramki, dając gospodarzom przeprowadzić tylko jedną groźną akcję. Na 2:0 podwyższył Dominik Falgier, wykorzystując podanie Sebastiana Grządzielewskiego. Chwilę później po indywidualnej akcji z dystansu potężnie uderzył Jakub Sawuć, a wynik w 47. minucie ustalił… Bartłomiej Wiczyński, który najlepiej odnalazł się w polu karym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mikołaja Rauhuta.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
8 czerwca 2022, godz. 17:00 - Orzechowo
Sparta Sklejka Orzechowo 0:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Sebastian Grządzielewski 14, Dominik Falgier 41, Jakub Sawuć 43, Bartłomiej Wiczyński 47
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 24. Dominik Falgier, 62. Mikołaj Rauhut, 23. Wiktor Rozwora - 66. Karol Jaguś, 9. Sebastian Grządzielewski, 16. Jakub Stachowiak, 6. Piotr Tumidaj - 27. Krzysztof Maciejewski. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 8. Jakub Sawuć, 13. Bartosz Rusin, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski, 90. Wojciech Jarota.
trener: Marcin Parus.
sędziował: Tomasz Kaźmierczak.
Grano 2x30 minut.
W rozegranym w sobotę meczu 9. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska po dobrym meczu przegrała 1:2 (0:2) z Przemysławem Poznań. Poloniści źle weszli w mecz i po siedmiu minutach przegrywali 0:2. Mimo iź z każdą minutą zespół grał coraz lepiej, udało się strzelić tylko jednego gola, autorstwa Piotra Tumidaja.
Poloniści popełniali dużo błędów w pierwszych minutach spotkania i właśnie indywidualne niedociągnięcia spowodowały utratę dwóch goli w 4. i 7. minucie gry. Zespół szybko się jednak poprawił i z każdą minutą grał coraz lepiej. Do przerwy mimo kilku okazji nie udało się jednak strzelić gola kontaktowego.
Po przerwie Średzianie już dominowali, ale dobrze zorganizowani goście nie dopuszczali naszego zespołu w pole karne. Dopiero w 54. minucie gola strzelił Piotr Tumidaj. Poloniści stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Bardzo ciekawy mecz zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zespołu.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
11 czerwca 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:2 (0:2) Przemysław Poznań
Piotr Tumidaj 54 - Bartosz Borkowski 4, 7
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 17. Arkadiusz Falgier - 24. Dominik Falgier, 4. Kacper Kucharski, 9. Sebastian Grządzielewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 16. Jakub Stachowiak, 21. Dawid Gołębiak, 23. Wiktor Rozwora, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Marcin Parus, Tomasz Gendera.
sędziował: Dawid Popielas.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,46251.html
| III liga okręgowa D1 - grupa V (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Przemysław Poznań | 9 | 80:5 | 27 |
| 2. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 9 | 51:16 | 19 |
| 3. | Polonia II Środa Wielkopolska | 10 | 35:21 | 16 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 9 | 31:42 | 15 |
| 5. | LPFA Poznań/Krzykosy | 9 | 8:68 | 4 |
| 6. | Sparta Sklejka Orzechowo | 10 | 8:61 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
06.11.2014
Przyjdź na mecz i wygraj z nami!
Dla wszystkich sympatyków Polonii Środa którzy przyjdą i zakupią bilet na sobotni mecz piętnastej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej pomiędzy naszą Polonią Środa, a Unią Solec Kujawski tradycyjnie już nasi sponsorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.
-
06.11.2014
Łukasz Orłowski poprowadzi mecz z Unią
Łukasz Orłowski z Zofiowa został wyznaczony na sędziego głównego meczu piętnastej kolejki III ligi w którym Polonia Środa podejmie na własnym boisku Unię Solec Kujawski. Niestety nie są na razie znane nazwiska jego asystentów. Łukasz Orłowski to sędzia który od obecnego sezonu rozpoczyna przygodę z sędziowaniem w trzeciej lidze. Mimo krótkiego stażu trzecioligowego sędzia ten miał już okazję prowadzić mecz naszego zespołu. Było to spotkanie drugiej kolejki w którym nasz zespół pokonał Tarnovię Tarnowo Podgórne 1:0. Ogólnie w tym sezonie sędzia ten prowadził już 6 spotkań na poziomie trzeciej ligi w których pokazał 32 żółte i 3 czerwone kartki oraz nie podyktował żadnego rzutu karnego. W tych sześciu spotkaniach czterokrotnie górą byli gospodarze, raz wygrali goście i raz padł remis.
-
05.11.2014
Do Środy przyjeżdża Unia Solec
W najbliższą sobotę 8 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają mecz 15 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Mariusza Bekasa będzie zespół Unii Solec Kujawski.
-
04.11.2014
M. Bekas: Szkoda straconych punktów
Po przegranym meczu czternastej kolejki III ligi z Wdą Świecie trener Polonii Środa Mariusz Bekas mówił o przyczynach porażki, a także o kolejnym meczu z Unią Solec Kujawski. Zapraszamy do lektury wywiadu z naszym szkoleniowcem.
-
04.11.2014
Poloniści na treningach w Lechu
W poniedziałek 3 listopada dwóch zawodników rocznika 2005 z drużyny orlików młodszych prowadzonej przez trenera Fryderyka Haremskiego wzięło udział w treningu Lecha Poznań.
-
04.11.2014
Uległy reprezentacji Dolnej Saksonii
W niedzielę 2 listopada o godzinie 11:00 na boisku w Jarocinie kobiecy zespół Polonii Środa zmierzył się w towarzyskim spotkaniu z kobiecą reprezentacją Dolnej Saksonii.
-
03.11.2014
Przegrali w Łopuchowie
Poloniści na spotkanie do Łopuchowa pojechali zaledwie w ośmiu. Przyczyną tego są ciągłe kontuzje nękające nasz zespół a także sprawy osobiste kilku zawodników związane z przypadającym dzień wcześniej świętem.
-
03.11.2014
Skrót meczu z Wdą Świecie
Na naszej stronie już jest dostępny skrót niedzielnego spotkania czternastej kolejki III ligi w którym Polonia Środa uległa po bardzo emocjonującym meczu Wdzie Świecie na jej boisku 3:2 (1:1).






















































