13.06.2022
Sześć punktów w trzech meczach (2009)
Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.
W meczu 12. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska zdecydowanie pokonała AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1).
Gospodarze od pierwszych chwil dominowali na boisku i co chwilę stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z wielu okazji udało się wykorzystać tylko jedną. Po długim podaniu bramkarza Dawida Gołębiaka do siatki trafił Antoni Staszak. Duża liczba niewykorzystanych okazji zemściła się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie Szymon Skitek wykorzystał jeden z nielicznych kontrataków.
Druga połowa to znowu dominacja Polonii. W 42. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Antoni Staszak, wykorzystując podanie Antoniego Łukaszewskiego. Kilka chwil później po zagraniu Kamila Jankowiaka do siatki trafił Stanisław Jaskólski, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Stanisław Korzeniewski, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.
Zawodnikom Polonii pozostał do rozegrania ostatni mecz. W poniedziałek 20 czerwca rywalem Polonistów będzie Kotwica Kórnik. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zapewni sobie co najmniej trzecie miejsce, z szansami na zajęcie drugiej lokaty.
Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
9 czerwca 2022, godz. 19:00 - Topola
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:1) AP Błękitni Owińska
Antoni Staszak 10, 42, Stanisław Jaskólski 48, Stanisław Korzeniewski 58 - Szymon Skitek 30
Polonia: 21. Dawid Gołębiak - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Tomasz Gendera, Marcin Parus.
sędziował: Adam Kokocinski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45901.html
| I liga okręgowa D1 - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Mieszko Gniezno | 9 | 26:7 | 22 |
| 2. | Poznańska 13 Poznań | 10 | 45:18 | 20 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 11 | 24:18 | 19 |
| 4. | Kotwica Kórnik | 10 | 22:20 | 16 |
| 5. | Warta Śrem | 10 | 10:22 | 11 |
| 6. | AP Błękitni Owińska | 11 | 17:40 | 8 |
| 7. | LPFA Poznań/Skoki | 9 | 9:28 | 3 |
W rozegranym w środę meczu 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska bez większych kłopotów pokonała 4:0 (1:0) Spartę Sklejkę Orzechowo. Poloniści powinni wygrać znacznie wyżej, ale długimi fragmentami zawodziła skuteczność. Bramki strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć oraz Bartłomiej Wiczyński.
Od pierwszej do ostatniej sekundy Poloniści dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale strzelali niecelnie. Krzysztof Maciejewski trafił w poprzeczkę, chybiali też Karol Jaguś, Sebastian Grządzielewski, czy Mikołaj Rauhut. Dopiero w 14. minucie podanie Maciejewskiego na bramkę zamienił Grządzielewski. Gospodarze oddali dwa groźne strzały, ale jeden z nich był niecelny, a drugi świetnie wybronił Bartłomiej Wiczyńśki, który w drugiej połowie zagrał w polu.
Druga połowa wyglądała podobnie i Poloniści dołożyli kolejne trzy bramki, dając gospodarzom przeprowadzić tylko jedną groźną akcję. Na 2:0 podwyższył Dominik Falgier, wykorzystując podanie Sebastiana Grządzielewskiego. Chwilę później po indywidualnej akcji z dystansu potężnie uderzył Jakub Sawuć, a wynik w 47. minucie ustalił… Bartłomiej Wiczyński, który najlepiej odnalazł się w polu karym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mikołaja Rauhuta.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
8 czerwca 2022, godz. 17:00 - Orzechowo
Sparta Sklejka Orzechowo 0:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Sebastian Grządzielewski 14, Dominik Falgier 41, Jakub Sawuć 43, Bartłomiej Wiczyński 47
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 24. Dominik Falgier, 62. Mikołaj Rauhut, 23. Wiktor Rozwora - 66. Karol Jaguś, 9. Sebastian Grządzielewski, 16. Jakub Stachowiak, 6. Piotr Tumidaj - 27. Krzysztof Maciejewski. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 8. Jakub Sawuć, 13. Bartosz Rusin, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski, 90. Wojciech Jarota.
trener: Marcin Parus.
sędziował: Tomasz Kaźmierczak.
Grano 2x30 minut.
W rozegranym w sobotę meczu 9. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska po dobrym meczu przegrała 1:2 (0:2) z Przemysławem Poznań. Poloniści źle weszli w mecz i po siedmiu minutach przegrywali 0:2. Mimo iź z każdą minutą zespół grał coraz lepiej, udało się strzelić tylko jednego gola, autorstwa Piotra Tumidaja.
Poloniści popełniali dużo błędów w pierwszych minutach spotkania i właśnie indywidualne niedociągnięcia spowodowały utratę dwóch goli w 4. i 7. minucie gry. Zespół szybko się jednak poprawił i z każdą minutą grał coraz lepiej. Do przerwy mimo kilku okazji nie udało się jednak strzelić gola kontaktowego.
Po przerwie Średzianie już dominowali, ale dobrze zorganizowani goście nie dopuszczali naszego zespołu w pole karne. Dopiero w 54. minucie gola strzelił Piotr Tumidaj. Poloniści stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Bardzo ciekawy mecz zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zespołu.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
11 czerwca 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:2 (0:2) Przemysław Poznań
Piotr Tumidaj 54 - Bartosz Borkowski 4, 7
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 17. Arkadiusz Falgier - 24. Dominik Falgier, 4. Kacper Kucharski, 9. Sebastian Grządzielewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 16. Jakub Stachowiak, 21. Dawid Gołębiak, 23. Wiktor Rozwora, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Marcin Parus, Tomasz Gendera.
sędziował: Dawid Popielas.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,46251.html
| III liga okręgowa D1 - grupa V (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Przemysław Poznań | 9 | 80:5 | 27 |
| 2. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 9 | 51:16 | 19 |
| 3. | Polonia II Środa Wielkopolska | 10 | 35:21 | 16 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 9 | 31:42 | 15 |
| 5. | LPFA Poznań/Krzykosy | 9 | 8:68 | 4 |
| 6. | Sparta Sklejka Orzechowo | 10 | 8:61 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
13.11.2014
Bartłomiej Wiśniewski poprowadzi mecz ze Startem
Sobotnie spotkanie siedemnastej kolejki pomiędzy Polonią Środa, a Startem Warlubie poprowadzi doświadczony trzecioligowy sędzia Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka. Asystować na liniach będą mu Jacek Kowalewski i Rafał Borkiewicz. Cała trójka sędziowska w tym sezonie prowadziła już siedem spotkań trzecioligowych w których pokazali 25 żółtych kartek, żadnej czerwonej i podyktowali jeden rzut karny. W tym sezonie pan Wiśniewski nie prowadził jeszcze żadnego spotkania naszego zespołu.
-
12.11.2014
M. Bekas: Mecz stał na niskim poziomie
Po zremisowanym spotkaniu z Nielbą Wągrowiec o jego ocenę poprosiliśmy trenera Polonii Mariusza Bekasa. Poniżej prezentujemy jego wypowiedź
-
12.11.2014
Skrót meczu z Nielbą
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wtorkowego spotkania III ligi w którym Polonia Środa zmierzyła się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Mecz zakończył się remisem 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespolu zdobył w 56 minucie Krzysztof Bartoszak.
-
11.11.2014
Galeria zdjęć po meczu z Nielbą
Można już obejrzeć zdjęcia z wtorkowego meczu III ligi w którym Polonia Środa zremisowała 1:1 w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą. Zdjęcia wykonał nasz fotoreporter Czesław Kościelski.
-
11.11.2014
Wyniki 16 kolejki III ligi
W dziewięciu meczach szesnastej kolejki III ligi w sumie padło 27 bramek co daje średnią 3 bramki na mecz. Czterokrotnie wygrywali gospodarze, w czterech spotkaniach padł remis, a raz wygrali goście.
-
11.11.2014
Podział punktów w Wągrowcu
We wtorek 11 listopada piłkarze Polonii Środa udali się do Wągrowca aby zmierzyć się z tamtejszą Nielbą. Przed tym spotkaniem zespół z Wągrowca zajmował drugą lokatę w ligowej tabeli. Jednak podopieczni Mariusza Bekasa udowadniali już w tym sezonie że potrafią grać z silnymi zespołami.
-
10.11.2014
Młodziki w Bydgoszczy
W niedzielę 9 listopada, po sobotnim boju w rozgrywkach WZPN o fotel lidera, piłkarze z rocznika 2003 wraz z liczną grupa kibiców w nagrodę udali się do Bydgoszczy na zaproszenie miejscowej Zawiszy.
-
10.11.2014
Zasłużona wygrana w Śremie (2004)
Powodzeniem zakończył się niedzielny wyjazd podopiecznych Łukasza Kaczałki do Śremu. Młodzi poloniści wygrali mecz, który był bardzo ważny dla obu drużyn, można powiedzieć że było to spotkanie o 6 pkt. W tabeli ostatnio zrobiło się ciasno w czołówce, ale nasz młody zespół pokazał klasę i po tej kolejce jest liderem grupy. Pierwszy mecz, który rozgrywany był w Środzie między tymi zespołami również był bardzo zacięty i emocjonujący.





















































