13.06.2022
Sześć punktów w trzech meczach (2009)
Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.
W meczu 12. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska zdecydowanie pokonała AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1).
Gospodarze od pierwszych chwil dominowali na boisku i co chwilę stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z wielu okazji udało się wykorzystać tylko jedną. Po długim podaniu bramkarza Dawida Gołębiaka do siatki trafił Antoni Staszak. Duża liczba niewykorzystanych okazji zemściła się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie Szymon Skitek wykorzystał jeden z nielicznych kontrataków.
Druga połowa to znowu dominacja Polonii. W 42. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Antoni Staszak, wykorzystując podanie Antoniego Łukaszewskiego. Kilka chwil później po zagraniu Kamila Jankowiaka do siatki trafił Stanisław Jaskólski, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Stanisław Korzeniewski, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.
Zawodnikom Polonii pozostał do rozegrania ostatni mecz. W poniedziałek 20 czerwca rywalem Polonistów będzie Kotwica Kórnik. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zapewni sobie co najmniej trzecie miejsce, z szansami na zajęcie drugiej lokaty.
Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
9 czerwca 2022, godz. 19:00 - Topola
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:1) AP Błękitni Owińska
Antoni Staszak 10, 42, Stanisław Jaskólski 48, Stanisław Korzeniewski 58 - Szymon Skitek 30
Polonia: 21. Dawid Gołębiak - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Tomasz Gendera, Marcin Parus.
sędziował: Adam Kokocinski.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45901.html
| I liga okręgowa D1 - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Mieszko Gniezno | 9 | 26:7 | 22 |
| 2. | Poznańska 13 Poznań | 10 | 45:18 | 20 |
| 3. | Polonia Środa Wielkopolska | 11 | 24:18 | 19 |
| 4. | Kotwica Kórnik | 10 | 22:20 | 16 |
| 5. | Warta Śrem | 10 | 10:22 | 11 |
| 6. | AP Błękitni Owińska | 11 | 17:40 | 8 |
| 7. | LPFA Poznań/Skoki | 9 | 9:28 | 3 |
W rozegranym w środę meczu 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska bez większych kłopotów pokonała 4:0 (1:0) Spartę Sklejkę Orzechowo. Poloniści powinni wygrać znacznie wyżej, ale długimi fragmentami zawodziła skuteczność. Bramki strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć oraz Bartłomiej Wiczyński.
Od pierwszej do ostatniej sekundy Poloniści dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale strzelali niecelnie. Krzysztof Maciejewski trafił w poprzeczkę, chybiali też Karol Jaguś, Sebastian Grządzielewski, czy Mikołaj Rauhut. Dopiero w 14. minucie podanie Maciejewskiego na bramkę zamienił Grządzielewski. Gospodarze oddali dwa groźne strzały, ale jeden z nich był niecelny, a drugi świetnie wybronił Bartłomiej Wiczyńśki, który w drugiej połowie zagrał w polu.
Druga połowa wyglądała podobnie i Poloniści dołożyli kolejne trzy bramki, dając gospodarzom przeprowadzić tylko jedną groźną akcję. Na 2:0 podwyższył Dominik Falgier, wykorzystując podanie Sebastiana Grządzielewskiego. Chwilę później po indywidualnej akcji z dystansu potężnie uderzył Jakub Sawuć, a wynik w 47. minucie ustalił… Bartłomiej Wiczyński, który najlepiej odnalazł się w polu karym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mikołaja Rauhuta.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
8 czerwca 2022, godz. 17:00 - Orzechowo
Sparta Sklejka Orzechowo 0:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Sebastian Grządzielewski 14, Dominik Falgier 41, Jakub Sawuć 43, Bartłomiej Wiczyński 47
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 24. Dominik Falgier, 62. Mikołaj Rauhut, 23. Wiktor Rozwora - 66. Karol Jaguś, 9. Sebastian Grządzielewski, 16. Jakub Stachowiak, 6. Piotr Tumidaj - 27. Krzysztof Maciejewski. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 8. Jakub Sawuć, 13. Bartosz Rusin, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski, 90. Wojciech Jarota.
trener: Marcin Parus.
sędziował: Tomasz Kaźmierczak.
Grano 2x30 minut.
W rozegranym w sobotę meczu 9. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska po dobrym meczu przegrała 1:2 (0:2) z Przemysławem Poznań. Poloniści źle weszli w mecz i po siedmiu minutach przegrywali 0:2. Mimo iź z każdą minutą zespół grał coraz lepiej, udało się strzelić tylko jednego gola, autorstwa Piotra Tumidaja.
Poloniści popełniali dużo błędów w pierwszych minutach spotkania i właśnie indywidualne niedociągnięcia spowodowały utratę dwóch goli w 4. i 7. minucie gry. Zespół szybko się jednak poprawił i z każdą minutą grał coraz lepiej. Do przerwy mimo kilku okazji nie udało się jednak strzelić gola kontaktowego.
Po przerwie Średzianie już dominowali, ale dobrze zorganizowani goście nie dopuszczali naszego zespołu w pole karne. Dopiero w 54. minucie gola strzelił Piotr Tumidaj. Poloniści stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Bardzo ciekawy mecz zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zespołu.
Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
11 czerwca 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:2 (0:2) Przemysław Poznań
Piotr Tumidaj 54 - Bartosz Borkowski 4, 7
Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 17. Arkadiusz Falgier - 24. Dominik Falgier, 4. Kacper Kucharski, 9. Sebastian Grządzielewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 16. Jakub Stachowiak, 21. Dawid Gołębiak, 23. Wiktor Rozwora, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Marcin Parus, Tomasz Gendera.
sędziował: Dawid Popielas.
Grano 2x30 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,46251.html
| III liga okręgowa D1 - grupa V (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Przemysław Poznań | 9 | 80:5 | 27 |
| 2. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 9 | 51:16 | 19 |
| 3. | Polonia II Środa Wielkopolska | 10 | 35:21 | 16 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 9 | 31:42 | 15 |
| 5. | LPFA Poznań/Krzykosy | 9 | 8:68 | 4 |
| 6. | Sparta Sklejka Orzechowo | 10 | 8:61 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
04.09.2014
Polonia TV: Pucharowe skróty
Można już obejrzeć skróty spotkań drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu zespołów Polonii Środa.
-
03.09.2014
Wysokie zwycięstwo rezerw
W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu drugi zespół Polonii Środa zmierzył się na własnym boisku z drużyną Pogoni Książ Wlkp. Na to spotkanie trener naszego zespołu Czesław Owczarek wziął do kadry Jędrzeja Kujawę i Michała Górzyńskiego - zawodników występujących na co dzień w zespole juniorów młodszych.
-
02.09.2014
Wygrana Oldboyów w obiektywie
Można już obejrzeć obszerną fotorelację z wtorkowego meczu drugiej rundy Pucharu Polski w którym Oldboye Polonii Środa pokonali KS Szczytniki/Stella II Luboń 2:1 (2:1) i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek. Zdjęcia wykonał tradycyjnie nasz fotoreporter Czesław Kościelski.
-
02.09.2014
Awans Oldboyów do trzeciej rundy
We wtorkowe popołudnie Oldboye Polonii Środa w drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu podejmowali na własnym obiekcie drużynę KS Szczytniki/Stella II Luboń. Spotkanie zostało rozegrane na dolnym boisku Centrum Treningowego Polonii w bardzo trudnych warunkach. Boisko było grząskie a momentami stały na nim kałuże utrudniające grę piłką. Dodatkową atrakcją dla kibiców, po za występem byłych polonistów, którzy zdecydowali się mimo deszczu przyjść na to spotkanie był na pewno fakt że w drużynie rywali występował były zawodnik naszego klubu Krzysztof Błędkowski.
-
01.09.2014
Najlepsi strzelcy III ligi
Za nami są już cztery kolejki, a także jeden mecz piątej kolejki III ligi. W sumie w 37 spotkaniach padło 109 bramek co daje średnią 2,9 bramki na mecz.
-
01.09.2014
Remis orlików starszych z Gniewkiem
W sobotnie południe na boisku przy ulicy Witosa zespół orlika starszego zagrał ostatni swój mecz sparingowy przed nowym sezonem. Do Środy przyjechała dobrze nam znana drużyna Gniewko Gniezno.
-
31.08.2014
Pucharowy tydzień w Środzie
W najbliższym tygodniu na boiskach w Środzie Wlkp., odbędą się dwa spotkania drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.
-
31.08.2014
Na początek remis
W pierwszym spotkaniu nowego sezonu drugiej ligii kobiet Polonia Środa podejmowała na własnym boisku Victorię Sianów.





















































