OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.06.2022

Sześć punktów w trzech meczach (2009)

Nieźle spisali się zawodnicy rocznika 2009 w miniony weekend. Pierwszy zespół zdominował rywali i wygrał swój mecz z AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1). Bramki strzelali Antoni Staszak - dwie, Stanisław Jaskólski oraz Stanisław Korzeniewski. Drugi zespół zakończył wiosenne rozgrywki meczami ze Spartą Sklejką Orzechowo (4:0) oraz Przemysławem Poznań (1:2). Bramki w pierwszym z tych meczów strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć i Bartłomiej Wiczyński, natomiast jedynego gola dla Polonii w drugim pojedynku zdobył Piotr Tumidaj.

W meczu 12. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska zdecydowanie pokonała AP Błękitni Owińska 4:1 (1:1).

Gospodarze od pierwszych chwil dominowali na boisku i co chwilę stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Z wielu okazji udało się wykorzystać tylko jedną. Po długim podaniu bramkarza Dawida Gołębiaka do siatki trafił Antoni Staszak. Duża liczba niewykorzystanych okazji zemściła się pod koniec pierwszej połowy. W ostatniej minucie Szymon Skitek wykorzystał jeden z nielicznych kontrataków.

Druga połowa to znowu dominacja Polonii. W 42. minucie zespół na prowadzenie wyprowadził Antoni Staszak, wykorzystując podanie Antoniego Łukaszewskiego. Kilka chwil później po zagraniu Kamila Jankowiaka do siatki trafił Stanisław Jaskólski, a w 58. minucie wynik meczu ustalił Stanisław Korzeniewski, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Marcela Kuźniewskiego z rzutu rożnego.

Zawodnikom Polonii pozostał do rozegrania ostatni mecz. W poniedziałek 20 czerwca rywalem Polonistów będzie Kotwica Kórnik. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zapewni sobie co najmniej trzecie miejsce, z szansami na zajęcie drugiej lokaty.

Polonia - Młodzik D1 I (2009)
I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
9 czerwca 2022, godz. 19:00 - Topola
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 (1:1) AP Błękitni Owińska
Antoni Staszak 10, 42, Stanisław Jaskólski 48, Stanisław Korzeniewski 58 - Szymon Skitek 30

Polonia: 21. Dawid Gołębiak - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 19. Stanisław Korzeniewski - 18. Antoni Łukaszewski, 4. Kacper Kucharski, 13. Marcel Kuźniewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 11. Stanisław Jaskólski, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Tomasz Gendera, Marcin Parus.

sędziował: Adam Kokocinski.

Grano 2x30 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45901.html

I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Mieszko Gniezno 9 26:7 22
2. Poznańska 13 Poznań 10 45:18 20
3. Polonia Środa Wielkopolska 11 24:18 19
4. Kotwica Kórnik 10 22:20 16
5. Warta Śrem 10 10:22 11
6. AP Błękitni Owińska 11 17:40 8
7. LPFA Poznań/Skoki 9 9:28 3

W rozegranym w środę meczu 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska bez większych kłopotów pokonała 4:0 (1:0) Spartę Sklejkę Orzechowo. Poloniści powinni wygrać znacznie wyżej, ale długimi fragmentami zawodziła skuteczność. Bramki strzelali Sebastian Grządzielewski, Dominik Falgier, Jakub Sawuć oraz Bartłomiej Wiczyński.

Od pierwszej do ostatniej sekundy Poloniści dominowali na boisku. Już w pierwszych minutach stworzyli kilka sytuacji bramkowych, ale strzelali niecelnie. Krzysztof Maciejewski trafił w poprzeczkę, chybiali też Karol Jaguś, Sebastian Grządzielewski, czy Mikołaj Rauhut. Dopiero w 14. minucie podanie Maciejewskiego na bramkę zamienił Grządzielewski. Gospodarze oddali dwa groźne strzały, ale jeden z nich był niecelny, a drugi świetnie wybronił Bartłomiej Wiczyńśki, który w drugiej połowie zagrał w polu.

Druga połowa wyglądała podobnie i Poloniści dołożyli kolejne trzy bramki, dając gospodarzom przeprowadzić tylko jedną groźną akcję. Na 2:0 podwyższył Dominik Falgier, wykorzystując podanie Sebastiana Grządzielewskiego. Chwilę później po indywidualnej akcji z dystansu potężnie uderzył Jakub Sawuć, a wynik w 47. minucie ustalił… Bartłomiej Wiczyński, który najlepiej odnalazł się w polu karym i dobił piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mikołaja Rauhuta.

Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
8 czerwca 2022, godz. 17:00 - Orzechowo
Sparta Sklejka Orzechowo 0:4 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Sebastian Grządzielewski 14, Dominik Falgier 41, Jakub Sawuć 43, Bartłomiej Wiczyński 47

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 24. Dominik Falgier, 62. Mikołaj Rauhut, 23. Wiktor Rozwora - 66. Karol Jaguś, 9. Sebastian Grządzielewski, 16. Jakub Stachowiak, 6. Piotr Tumidaj  - 27. Krzysztof Maciejewski. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 8. Jakub Sawuć, 13. Bartosz Rusin, 33. Jakub Smolarz, 70. Filip Lewandowski, 90. Wojciech Jarota.
trener: Marcin Parus.

sędziował: Tomasz Kaźmierczak.

Grano 2x30 minut.


W rozegranym w sobotę meczu 9. kolejki III ligi okręgowej młodzików Polonia II Środa Wielkopolska po dobrym meczu przegrała 1:2 (0:2) z Przemysławem Poznań. Poloniści źle weszli w mecz i po siedmiu minutach przegrywali 0:2. Mimo iź z każdą minutą zespół grał coraz lepiej, udało się strzelić tylko jednego gola, autorstwa Piotra Tumidaja.

Poloniści popełniali dużo błędów w pierwszych minutach spotkania i właśnie indywidualne niedociągnięcia spowodowały utratę dwóch goli w 4. i 7. minucie gry. Zespół szybko się jednak poprawił i z każdą minutą grał coraz lepiej. Do przerwy mimo kilku okazji nie udało się jednak strzelić gola kontaktowego.

Po przerwie Średzianie już dominowali, ale dobrze zorganizowani goście nie dopuszczali naszego zespołu w pole karne. Dopiero w 54. minucie gola strzelił Piotr Tumidaj. Poloniści stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale zabrakło skuteczności i zimnej krwi pod bramką. Bardzo ciekawy mecz zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zespołu.

Polonia - Młodzik D1 II (2009)
III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
11 czerwca 2022, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (boisko główne)
Polonia II Środa Wielkopolska 1:2 (0:2) Przemysław Poznań
Piotr Tumidaj 54 - Bartosz Borkowski 4, 7

Polonia: 1. Bartłomiej Wiczyński - 22. Stanisław Wieliński, 8. Jakub Sawuć, 17. Arkadiusz Falgier - 24. Dominik Falgier, 4. Kacper Kucharski, 9. Sebastian Grządzielewski, 14. Miłosz Gauza - 7. Antoni Staszak. Grali także: 12. Bartosz Kruk - 6. Piotr Tumidaj, 16. Jakub Stachowiak, 21. Dawid Gołębiak, 23. Wiktor Rozwora, 27. Krzysztof Maciejewski, 33. Jakub Smolarz, 99. Kamil Jankowiak.
trenerzy: Marcin Parus, Tomasz Gendera.

sędziował: Dawid Popielas.

Grano 2x30 minut.


Tabela:

Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,46251.html

III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Przemysław Poznań 9 80:5 27
2. Wiara Lecha Poznań/Robakowo 9 51:16 19
3. Polonia II Środa Wielkopolska 10 35:21 16
4. Pogoń Książ Wielkopolski 9 31:42 15
5. LPFA Poznań/Krzykosy 9 8:68 4
6. Sparta Sklejka Orzechowo 10 8:61 1

 

Najnowsze aktualności

  • 17.09.2014

    Puchar Polski z Orkanem na zdjęciach

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu w którym Polonia Środa pokonała w Jarosławcu miejscowy Orkan 1:4 (0:1) i tym samym awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek. Zdjęcia wykonał tradycyjnie nasz fotoreporter Czesław Kościelski.

  • 17.09.2014

    Polonia gra dalej

    W meczu trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu średzka Polonia zmierzyła się na wyjeździe z drużyną Orkana Jarosławiec. Rywale na co dzień występują w A klasie razem z drugim zespołem Polonii Środa.

  • 17.09.2014

    Żaki młodsze (2007) zapraszają na treningi

    Drużyna żaków młodszych czyli chłopców z rocznika 2007 prowadzona przez długoletniego piłkarza Polonii Środa Marcina Duchałę zaprasza na zajęcia. Treningi żaków młodszych odbywają się na Orliku przy Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. we wtorki i czwartki o godz. 15:30. Aktualnie w treningach uczestniczy 24 zawodników. W 2014 r. żaki młodsze biorą udział w rozgrywkach ligowych w grupie Żak F2 grupa II. Grają w nich na turniejach razem z rówieśnikami z: Poznania, Gniezna, Śremu i Koziegłów. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u trenera Marcina Duchały – 501-367-575, lub u kierownika zespołu Marka Witczaka - 600-179-218.

  • 16.09.2014

    Zdjęcia z Pucharu Polski Oldboyów

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu trzeciej rundy Pucharu Polski w którym Oldboye Polonii Środa ulegli na własnym boisku Piastowi Kobylnica 0:4 (0:0). Zdjęcia wykonał Czesław Kościelski.

  • 16.09.2014

    Koniec przygody Oldboyów z PP

    We wtorkowe popołudnie Oldboye Polonii Środa rozegrali spotkanie trzeciej rundy Pucharu Polski  na szczeblu okręgu. Ich rywalem był występujący na co dzień w klasie okręgowej Piast Kobylnica.

  • 15.09.2014

    Rywalki nie dotarły

    W trzeciej kolejce II ligi kobiet piłkarki Polonii Środa miały się zmierzyć na własnym boisku z drużyna GSS Grodzisk Wlkp.

  • 15.09.2014

    Zapraszamy dzieci na treningi

    Sekcja piłki nożnej KS Polonia Środa zaprasza dziewczynki i chłopców urodzonych w latach 2008, 2009, 2010 i 2011 na zajęcia piłkarskie.

  • 15.09.2014

    Pucharowy maraton

    W tym tygodni szykuje nam się prawdziwy pucharowy maraton. Aż trzy zespoły Polonii Środa wystąpią w trzeciej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Dla kibiców jest to też nie lada gratka gdyż wszystkie trzy spotkania odbędą się na boiskach naszej gminy.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.