07.04.2013
Sześć goli w meczu trampkarzyPierwszy ligowy mecz tej wiosny, rozegrał w sobotę zespół trampkarzy, który wyjazdowe spotkanie z Jarotą Jarocin zremisował 3:3.
Początek tego pojedynku nie ułożył się po myśli naszego zespołu i po upływie 11min. gry gospodarze prowadzili już 2:0. Obydwie bramki średzianie stracili w sytuacjach „jeden na jednego” napastników gospodarzy z naszym bramkarzem. W początkowych minutach nasza obrona była kompletnie zaskoczona. Polonia co prawda po raz pierwszy grała w takim ustawieniu, jednak mimo wszystko, taka niefrasobliwość nie powinna się zdarzać. Dopiero trzecia sytuacja „sam na sam” , którą wygrał nasz bramkarz odmieniła nasz zespół i od tego momentu gra toczyła się w większej części na połowie gospodarzy. Kontaktowego gola zdobył dla naszego zespołu Mikołaj Zys, który wykorzystał błąd bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki gospodarzy. Przewaga naszego zespołu rosła z minuty na minutę, jednak mimo kilku bardzo dogodnych sytuacji bramkowych poloniści nie potrafili do przerwy zdobyć już żadnej bramki. Początek drugiej połowy to wyrównana gra obydwu drużyn. Szczęście w tym meczu było po stronie gospodarzy, którzy po rzucie wolnym zdobyli trzecią bramkę . Mimo takiego obrotu sytuacji chłopaki z Polonii pokazali charakter i olbrzymią determinację. W 67min. meczu Szymon Chudy zdobył kontaktowego gola i tak jak w pierwszej połowie tak i w drugiej nasze chłopaki rzucili się na przeciwnika, co na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry doprowadziło do uzyskania gola dającego remis. Strzelcem bramki znowu był najgroźniejszy dzisiaj nasz napastnik Szymon Chudy. W końcówce meczu Polonia wykonywała pod rząd trzy rzuty rożne, jednak mimo korzystnych sytuacji dla naszego zespołu wynik spotkania nie uległ już zmianie. Podsumowując mecz trener zespołu Ireneusz Janicki był z postawy swojej drużyny zadowolony, gdyż nie jeden zespół przy takim przebiegu spotkania nie potrafiłby się odnaleźć.
Polonia zagrała w składzie: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Skrobosiński Piotr, Jakub Malusiak, Chudy Szymon, Chąpiński Dawid, Janicki Mikołaj, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Kujawa Jędrzej, Puzicki Szymon, Typański Marcin, Zys Mikołaj, Krajewski Mariusz, Leporowski Wojciech, Chudy Maciej, Chmielewski Jakub. Obecni na meczu byli także kontuzjowani: Eryk Kowalski i Adam Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
08.06.2022
Turnieje ligowe w Kórniku i Śremie (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turniejach orlików w Kórniku i Śremie, Podczas gier podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna pokazali się z bardzo dobrej strony.
-
08.06.2022
Puchar jest nasz
We wtorek 7 czerwca 2022 roku piłkarze Polonii Środa zagrali w siódmym z rzędu finale Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Marcina Duchały i Pawła Juszczyka była czwartoligowa Korona Piaski.
-
08.06.2022
Orliki wygrały w Swarzędzu (2011)
Pierwszy zespół orlików starszych pokonał w meczu I ligi okręgowej Unię Swarzędz 6:2 (2:1). Trzy bramki strzelił Adam Jankowski, dwie Jakub Kruk, a jedną Mikołaj Jaśkowiak. Drugi zespół przegrał 7:11 z Pogonią Książ, a trzeci pokonał 11:7 Mieszko II Gniezno.
-
07.06.2022
Dwa zwycięstwa młodzików (2010)
Pierwsza drużyna młodzików młodszych pokonała na swoim boisku 3:2, choć już po kilku minutach przegrywała 0:2. Bramki dla podopiecznych Kamila Kudły strzelili Marcel Kaleta - dwie oraz Amelia Guzenda. Druga drużyna wygrała w meczu na szczycie z Mieszkiem II Gniezno 5:2 (3:1), a bramki strzelali Cezary Bartkowiak, Alicja Bolewicz, Antoni Zając, Adam Kłopocki oraz Dawid Buczma. Trzecia grupa przegrała 1:5 (0:1), a jedyną bramkę strzelił Nikodem Odwrot.
-
06.06.2022
Komplet punktów młodzików (2009)
W meczu 11. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 2:0 (2:0) na wyjeździe z Wartą Śrem po golach Antoniego Staszaka oraz Stanisława Jaskólskiego. Drugi zespół w Topoli okazał się lepszy od LPFA Poznań/Krzykosy, wygrywając 7:1 (4:1). Bramki strzelali Krzysztof Maciejewski - dwie, Jakub Smolarz, Jakub Stachowiak i Jakub Sawuć, a dwukrotnie rywale trafiali do własnej bramki.
-
06.06.2022
Kolejne zwycięstwo trampkarzy (2008)
W meczu 13. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał w Rawiczu tamtejszą Rawię 3:0 (2:0). Dwa gole strzelił Paweł Sarna, a jednego Wiktor Motyl. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół nadal traci dwa punkty do KKS-u 1925 Kalisz, ale ma rozegrane jedno spotkanie mniej. Poloniści mają do rozegrania jeszcze dwa mecze - zaległy z Rawią Rawicz (8 czerwca) oraz z GKS-em Grębanin (11 czerwca). Oba zostaną rozegrane w Środzie Wielkopolskiej. Druga drużyna przegrała 2:3 (1:0) z Pelikanem Niechanowo, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Oba gole strzelił Aleksander Krause.
-
06.06.2022
Porażka w Turku (2007)
W rozegranym w czwartek wyjazdowym meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:4 (1:3) z Turem 1921 Turek. Poloniści szybko stracili pierwszą bramkę i mimo ambitnej postawy nie udało się przywieźć choćby punkty. Bramki strzelali bardzo aktywny tego dnia Oskar Popis oraz Jakub Grzegorczyk.
-
06.06.2022
Siódmy finał Polonii Środa
We wtorek 7 czerwca na Stadionie Średzkim odbędzie się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z czwartoligową Koroną Piaski. Dla zespołu ze Środy Wielkopolskiej będzie to SIÓDMY z rzędu finał tych rozgrywek. W dotychczasowych sześciu poloniści czterokrotnie odnosili zwycięstwo a dwa razy z boiska schodzili pokonani. Z kolei dla naszych rywali będzie to pierwszy historyczny udział w finale wojewódzkiego pucharu.



























































