07.04.2013
Sześć goli w meczu trampkarzyPierwszy ligowy mecz tej wiosny, rozegrał w sobotę zespół trampkarzy, który wyjazdowe spotkanie z Jarotą Jarocin zremisował 3:3.
Początek tego pojedynku nie ułożył się po myśli naszego zespołu i po upływie 11min. gry gospodarze prowadzili już 2:0. Obydwie bramki średzianie stracili w sytuacjach „jeden na jednego” napastników gospodarzy z naszym bramkarzem. W początkowych minutach nasza obrona była kompletnie zaskoczona. Polonia co prawda po raz pierwszy grała w takim ustawieniu, jednak mimo wszystko, taka niefrasobliwość nie powinna się zdarzać. Dopiero trzecia sytuacja „sam na sam” , którą wygrał nasz bramkarz odmieniła nasz zespół i od tego momentu gra toczyła się w większej części na połowie gospodarzy. Kontaktowego gola zdobył dla naszego zespołu Mikołaj Zys, który wykorzystał błąd bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki gospodarzy. Przewaga naszego zespołu rosła z minuty na minutę, jednak mimo kilku bardzo dogodnych sytuacji bramkowych poloniści nie potrafili do przerwy zdobyć już żadnej bramki. Początek drugiej połowy to wyrównana gra obydwu drużyn. Szczęście w tym meczu było po stronie gospodarzy, którzy po rzucie wolnym zdobyli trzecią bramkę . Mimo takiego obrotu sytuacji chłopaki z Polonii pokazali charakter i olbrzymią determinację. W 67min. meczu Szymon Chudy zdobył kontaktowego gola i tak jak w pierwszej połowie tak i w drugiej nasze chłopaki rzucili się na przeciwnika, co na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry doprowadziło do uzyskania gola dającego remis. Strzelcem bramki znowu był najgroźniejszy dzisiaj nasz napastnik Szymon Chudy. W końcówce meczu Polonia wykonywała pod rząd trzy rzuty rożne, jednak mimo korzystnych sytuacji dla naszego zespołu wynik spotkania nie uległ już zmianie. Podsumowując mecz trener zespołu Ireneusz Janicki był z postawy swojej drużyny zadowolony, gdyż nie jeden zespół przy takim przebiegu spotkania nie potrafiłby się odnaleźć.
Polonia zagrała w składzie: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Skrobosiński Piotr, Jakub Malusiak, Chudy Szymon, Chąpiński Dawid, Janicki Mikołaj, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Kujawa Jędrzej, Puzicki Szymon, Typański Marcin, Zys Mikołaj, Krajewski Mariusz, Leporowski Wojciech, Chudy Maciej, Chmielewski Jakub. Obecni na meczu byli także kontuzjowani: Eryk Kowalski i Adam Grabowski.
Najnowsze aktualności
-
20.06.2022
Komplet zwycięstw młodzików (2010)
Wszystkie trzy zespoły młodzików młodszych (rocznik 2010) odniosły zwycięstwa w ubiegłym tygodniu. Pierwsza drużyna pokonała 3:1 (1:0) KP Piła po bramkach Antoniego Łukaszewskiego, Amelii Guzendy i Borysa Kasprzaka. Druga grupa aż 17:1 pokonała Koziołka Poznań. Bramki w tym meczu strzelali: Borys Kasprzak - cztery, Jakub Przybylski - trzy, Dawid Ebelewicz - dwie, a po jednej Nikodem Odwrot, Adam Kłopocki, Fabian Nowaczyk, Alicja Bolewicz, Marcel Kaleta, Bartosz Nowicki, Łukasz Miszkiewicz oraz Michał Lipiński. Trzecia drużyna w ostatnim meczu sezonu wygrała z liderem III ligi - Pelikanem Niechanowo - 6:3 (2:2). Po dwie bramki strzelili Bartosz Kurkowiak i Adam Poloszyk, a po jednej dołożyli Kamil Sarnowski oraz Oleksandr Misiurkevych.
-
20.06.2022
Młodzicy pokonali trampkarzy Lidera Swarzędz (2008)
Drugi zespół trampkarzy młodszych był w ten weekend reprezentowany przez zawodników młodzików z roczników 2009 i 2010, za co duże podziękowania należą się trenerom tych zespołów, a wsparła ich Laura Nowicka. Ku zaskoczeniu wszystkich Poloniści wygrali 4:3 (2:1) ze starszymi kolegami z Lidera Swarzędz. Dwie bramki strzelił Antoni Staszak (r. 2009), a po jednej dołożyli Marcel Kaleta (r. 2010) i Łukasz Miszkiewicz (r. 2010).
-
20.06.2022
Trampkarze w finale baraży o CLJ! (2008)
Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) zagrają w finale baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15! W pierwszym meczu Poloniści wygrali 4:2 (2:2) z UKS AP Reissa Poznań. Choć szybko objęli dwubramkowe prowadzenie to tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać. W końcówce meczu dwa gole strzelił jednak niezawodny Mikołaj Kowalski. W rewanżu rozegranym w Baranowie emocji nie brakowało. Poznaniacy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, ale kilka minut przed końcem meczu z rzutu karnego do remisu doprowadził Mikołaj Kowalski. W finale baraży rywalem Polonii będzie Jaguar Gdańsk. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Średzkim w środę o godzinie 16:30. Rewanż w weekend w Gdańsku.
-
20.06.2022
Dwie porażki trampkarzy (2007)
W meczach 12. i 13. kolejki zespół trampkarzy starszych poniósł dwie porażki. Najpierw przegrali 1:3 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Oskar Popis. W niedzielę natomiast Poloniści przegrali 0:7 (0:3). Warto zaznaczyć, że w tych meczach drużynę wspierali zawodnicy z roczników 2008, a nawet 2009. Za tydzień w ostatnim meczu średzka drużyna zagra na wyjeździe z Antonio Jarocin.
-
20.06.2022
Wysoka porażka z UKS APR Poznań (2006)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 Polonia Środa Wielkopolska niestety przegrała na wyjeździe aż 1:9 (1:6) z UKS AP Reissa Poznań. Honorową bramkę dla Średzian strzelił jeszcze w pierwszej połowie Kacper Manicki. Ostatni mecz Polonia rozegra w środę 22 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, a rywalem będą Błękitni Wronki.
-
20.06.2022
Porażka juniorów w Rawiczu (2003/04)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe 1:3 (1:1) z Rawią Rawicz. Jedyny gol dla naszej drużyny padł po trafieniu samobójczym zawodnika gospodarzy. W ostatnim meczu w sobotę 25 czerwca rywalem Średzian będzie Unia Swarzędz.
-
20.06.2022
Wyniki gier młodzieży (18-19 czerwca)
Za naszymi zespołami kolejny intensywny weekend, zwieńczony awansem drużyny trampkarzy młodszych do finału baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15! Nasi zawodnicy w pierwszym meczu wygrali 4:2 z UKS AP Reissa Poznań, a remis 1:1 w rewanżu dał promocję do kolejnego etapu. Rywalem Polonistów będzie Jaguar Gdańsk, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 22 czerwca o godzinie 16:30 na Stadionie Średzkim!
-
20.06.2022
Wygrana na zakończenie ligi
W ostatniej kolejce ligowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe z Sucharami Suchy Las. Do tego momentu trwała w lidze zacięta rywalizacja między polonistami a Kłosem Zaniemyśl. Oba zespoły zgromadziły równą ilość punktów ale bilans bezpośrednich meczy był po stronie Kłosa. W związku z tym każde zwycięstwo w ostatnim meczu z Liderem dawało rywalom bezpośredni awans do V ligi.
























































