22.08.2022
Sześć bramek z Polonią 1912 Leszno (2008)
W meczu trzeciej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 6:2 (2:0) Polonię 1912 Leszno. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Paweł Sarna oraz Nikodem Bliskowski. Ponadto rywale dwukrotnie trafiali do własnej bramki.
W pierwszym swoim meczu w roli gospodarza zespół Polonii (rocznik 2008) podejmował Polonię 1912 Leszno. Od początku meczu zespół gości nastawił się na głęboką defensywę, całym zespołem broniąc się na 40. metrze od swojej bramki. Poloniści cierpliwie i co ważne intensywnie podejmowali próby rozbijania defensywy gości. Udało się to w 25. minucie, kiedy wynik spotkania po podaniu Aleksandra Bajona otworzył Paweł Sarna. Dwie minuty później było już 2:0 dla gospodarzy, po dynamicznej akcji i mocnym dośrodkowaniu Filipa Zawodniego w pole karne gola samobójczego zdobył jeden z piłkarzy gości. Do przerwy wynik i obraz gry nie uległy już zmianie. Średzianie w dalszym ciągu atakowali bramkę Leszczynian, ale w sytuacjach sam na sam nie potrafili podwyższyć prowadzenia.
W drugiej połowie strzelanie rozpoczęli miejscowi. Już w 47. minucie pierwszym trafieniem w tym sezonie popisał się Mikołaj Kowalski, który zamienił na gola podanie Filipa Stasiaka. W 49. minucie swoje premierowe trafienie dla nowego zespołu zdobył Nikodem Bliskowski. Radość Naszego zespołu nie trwała długo ponieważ w 52. minucie honorowe trafienie zaliczył zespół z Leszna. Na kolejnego gola gospodarzy musieliśmy czekać do 70. minuty, kiedy to ponownie samobójcze trafienie zaliczyła defensywa z Leszna. Tym razem Paweł Sarna po akcji bocznym sektorem boiska próbował obsłużyć Mikołaja Kowalskiego, ale na drodze do radości tego ostatniego stanął defensor Polonii Leszno, skierowując piłkę do własnej bramki. Po kolejnych sześciu minutach Mikołaj Kowalski po raz drugi wpisał się na listę strzelców i tym razem podanie od Pawła Sarny doszło do adresata. W 78. minucie nasz zespół po raz drugi stracił koncentrację czego konsekwencją było trafienie dla zespołu gości.
Polonia - trampkarz starszy C1 I (2008)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II
20 sierpnia 2022, godz. 13:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska 6:2 (2:0) Polonia 1912 Leszno
Paweł Sarna 25, Dorian Paluszak 27 (s), Mikołaj Kowalski 47, 76, Nikodem Bliskowski 49, Mateusz Pajzert 70 (s) - Wiktor Praiss 52, 78
Polonia: 31. Mikołaj Świdurski - 3. Eryk Popis, 6. Aleksander Bajon, 7. Mikołaj Szymański, 8. Mikołaj Kowalski, 9. Patryk Karczewski, 10. Wiktor Motyl, 11. Filip Zawodni, 14. Paweł Sarna, 27. Marcel Jankowiak, 77. Oliwier Pacholski. Grali także: 1. Jakub Pawlaczyk, 4. Kamil Orwat, 12. Nikodem Bliskowski, 13. Filip Stasiak, 15. Alan Nowakowski, 19. Adrian Wojciechowski, 20. Szymon Makowiecki, 71. Jakub Michalak.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Wojciech Gąsiorowski.
żółta kartka: Wiktor Praiss (Polonia 1912 Leszno).
sędziował: Maciej Skrzypczak.
Grano 2x40 minut.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,48605.html
| I liga wojewódzka B1 Proton - grupa II | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 2 | 11:3 | 6 |
| 2. | KKS 1925 Kalisz | 2 | 5:6 | 3 |
| 3. | Kania Gostyń | 1 | 5:1 | 3 |
| 4. | Polonia 1912 Leszno | 2 | 5:8 | 3 |
| 5. | Ostrovia 1909 | 2 | 3:7 | 0 |
| 6. | Rawia Rawicz | 1 | 1:5 | 0 |
| 7. | SKP MOS Słupca | 0 | 0:0 | 0 |
| 8. | Amber Kalisz | 0 | 0:0 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Cztery lata bez porażki na inaugurację
Od czterech lat piłkarze Polonii Środa Wielkopolska nie doznali porażki w pierwszym meczu rozpoczynającym sezon ligowy.
-
08.08.2012
Stoisko z karnetami w centrum miasta
Zapraszamy wszystkich kibiców do zakupu karnetu na rundę jesienną sezonu 2012/2013 już w najbliższy czwartek. Od godziny 9:00 do 12:00 niedaleko skrzyżowania ulicy Wałowej i Jana Henryka Dąbrowskiego dostępne będzie stoisko przy którym będzie można nabyć karnety, zadać pytania dotyczące nadchodzącego sezonu oraz podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami dotyczącymi naszego Klubu.
-
08.08.2012
Wypowiedzi nowych zawodników
Poniżej prezentujemy wypowiedzi Krzysztofa Wolkiewicza oraz Radosława Barabasza tuż po podpisaniu kontraktu z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Trampkarze wrócili z obozu
W dniach 28.07-6.08.2012r. drużyna trampkarzy prowadzona przez Ireneusza Janickiego przebywała na obozie przygotowawczym do nadchodzącego sezonu.
-
08.08.2012
Radosław Barabasz na rok w Polonii
Radosław Barabasz jest kolejnym piłkarzem który podpisał dziś kontrakt z Polonią. Umowa nowego zawodnika obowiązywać będzie przez najbliższy rok.
-
08.08.2012
Krzysztof Wolkiewicz podpisał kontrakt z Polonią
Krzystzof Wolkiewicz jest czwartym piłkarzem, który w przerwie letniej wzmocnił Polonię Środa. Niespełna 21-letni zawodnik, były reprezentant Polski, podpisał roczny kontrakt z naszym Klubem.
-
08.08.2012
Polonia Leszno w zostaje w III lidze
Podczas dzisiejszego posiedzenia specjalnej komisji Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęta została decyzja o przyznaniu licencji na grę na zapleczu ekstraklasy Polonii Bytom.
-
08.08.2012
Ruszyła sprzedaż karnetów
We wtorek 7 sierpnia rozpoczęłą się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
























































