24.04.2021

Sześć bramek w Szczecinie

W spotkaniu 25 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku w Szczecinie z tamtejszym zespołem Świtu Skolwin. Dla naszego zespołu mecz ten był doskonałą okazją do zrewanżowania się rywalowi za dotkliwą porażkę z rundy jesiennej.

Od samego początku spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Oba zespoły przenosiły sytuacje bramkowe to pod jedną to pod drugą bramkę. W 13 minucie po błędzie Piotra Wujca Adrian Nagórski przejął piłkę przed naszą bramką i pewnym strzałem pokonał Mateusza Janczara. Chwilę później mogło być 1:1 ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał Krzysztof Biegański. W 17 minucie Świt ponownie zagroził naszej bramce ale tym razem pewnie interweniował nasz bramkarz. Siedem minut później poprzeczka ratuje zespół Polonii Środa po uderzeniu z około 15 metrów Szymona Kapelusza. Przed samym końcem pierwszej części spotkania poloniści mogli doprowadzić do wyrównania ale uderzenie z bliska Krzysztofa Biegańskiego zostało zablokowane przez obrońców Świtu. Ostatecznie więc pierwsza część spotkania kończy się minimalnym prowadzeniem rywali.

Po zmianie stron Świt szybko podwyższył swoje prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Dawid Kisły. To jednak nie podłamało naszego zespołu który dalej starał się atakować. W 60 minucie poloniści przedarli się pod pole karne rywali a strzałem z około 16 metrów bramkarza Świtu pokonał Krzysztof Biegański. Polonia jeszcze bardziej rzuciła się do odrabiania strat. I niestety masz zespół nadział się na kontratak po którym w 82 minucie Szymon Krawiec podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 88 minucie w polu karnym faulowany był Przemek Brychlik i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Adrian Szynka i pewnym strzałem zdobył bramkę kontaktową dla naszego zespołu. Polonia rzuciła się do ataku i nadziała się  na kontratak po którym Krzysztof Filipowicz zdobył czwartą bramkę dla rywali. Naszemu zespołowi zabrakło już czasu do odrobienia strat i ostatecznie Polonia przegrywa ze Świtem po meczu pełnym zwrotów akcji 4:2.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Borucki (86` Sobkowiak), Skrobosiński, Wujec, Henriquez, Kozłowski (58` Buczma), Mandrysz (62` Brychlik), Zgarda, Bartkowiak, Szynka, Biegański (84` Słabikowski).

Świt Szczecin wystąpił w składzie: Matłoka – Bil, Bajkiewicz, Ładziak, Nagamatsu, Nagórski (64` Filipowicz), Kapelusz, Wojdak, Kisły, Baranowski, Potoczny.

Żółte kartki: Wojdak, Potoczny -  Skrobosiński, Zgarda, Bartkowiak

Bramki: Nagórski (13`), Kisły (50`), Krawiec (82`), Filipowicz (90`) – Biegański (60`), Szynka (90`)(k)