12.02.2010
Sześć bramek w sparingu
W wczorajszym meczu sparingowym, w którym Polonia Środa zmierzyła się z Victorią Września padło sześć bramek , po trzy dla każdego zespołu , tak więc spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 3:3(2:2)
Polonia rozpoczęła grę w składzie :
Reszka Robert , Siwek Marcin , Sebastian Pleśnierowicz , Tomasz Dłużyk , Ariel Mrowiński, Krzysztof Błędowski , Maciej Grześkowiak , Tomasz Nawrot, Tomasz Rybarczyk , Mikołaj Lasek, Dmytro Koshakov.
Drugą część spotkania rozegrali:
Adrian Szkudlarek, Jakub Jarmuszkiewicz, Piotr Maleszka, Łukasz Ratajczak, Sławek Łopatka, Paweł Przybyłek , Łukasz Przybyłek, Jules Sambou, Kamil Krajewski (Bartosz Godziszewski) , Robert Hirsch, Marcin Duchał
Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Rybarczyk , Koshakov, Duchała .
Mecz odbył się na sztucznej murawie przy Cytadeli w Poznaniu lecz ze względu na piatkowe opady murawa była śliska i pokryta w duzej części sniegiem . Mimo trudnych warunków mecz był bardzo ciekawym widowiskiem gdyz toczony był w szybkim tempie i padło sporo bramek .
Poczatek spotkania nalezał do polonistów , którzy w pierwszych dzisięciu minutach trzykrotnie zagrozili bramce Victorii Września . Dwa razy w dogodnej sytuacji znalazł się Tomek Rybarczyk lecz z okolic jedenastego metra oddał niecelne strzały . Za trzecim razem ładnie przy krótkim słupku znalazł się Dmytro Koshakov po dośrodkowaniu Mikołaja Laska ale strzał snajpera Polonii minimalnie minął prawy słupek bramki wrześnian . Stare piłkarskie porzekadło ,które mówi że niewykorzystane sytuacje się mszczą znalazło potwierdzenie we wczorajszym spotkaniu . W 16 minucie pilkarze Victorii wykonywali rzut wolny z lewej strony boiska , po którym piłka znalazła się w polu karnym Polonii . Tutaj przy biernej postawie naszych obrońców jeden z wrzesińskich piłkarzy wyskoczył najwyżej i strzałem głową pokonał Roberta Reszkę .
Ta bramka jeszcze bardziej zmobilizowała polonistów do gry czego efektem okazała się bramka w 25 minucie . Piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Grzeskowiak , w polu karnym Krzysztof Błędkowski dograł do Dmytro Koshakova i piłka znalaz ła się w siatce . Polonia nadal atakowała ale piłkarze z Wrzesni bardzo grożnie kontratakowali i obie druzyny jeszcze przed przerwa zdołały strzelic po jednej bramce . Tym razem na prowadzenie wyszli średzianie gdy nieporozumienie piłkarzy Victorii wykorzystał Tomek Rybarczyk , była to 40 minuta spotkania . Minute póżniej niemal blizniacza sytuacja pod naszą bramką , gdy przy linii bramkowej zderzyli się Reszka z Dłuzykiem a piłka po odbiciu od jednego znich wturlała się do naszej bramki.
W przerwie spotkania tradycyjnie już Ryszard Rybaka wprowadził drugą jedenastkę a jeszcze jako rezerwowy pzostał Bartek Gosdziszewski , który zmienił potem Kamila Krajewskiego .
Druga połowa miała podbny przebieg jak pierwsza , Polonia nadawała ton grze a piłkarze Victorii próbowali kontratakować . W tej części gry padły dwa gole , po jednym dla każdej druzyny .W 52 minucie na po rzucie roznym i kolejnym strzale głową prowadzenie objeli piłkarze Victorii . Trzy minuty póżniej nastapiło wyrównanie gdy po pięknej akcji Roberta Hirscha z Marcinem Duchałą nasz supersnajper pokonał bramkarza wrześnian . Do końca spotkania trwała zażarta walka o zwycięstwo , z pewnościa bliżej odniesienia sukcesu byli poloniści , którzy przeważali w środku boiska i często oddawali strzały na bramkę . Gol jednak nie padł i mecz zakończył się wynikiem remisowym .
Mecz z Victorią był kolejnym bardzo pozytecznym sprawdzianem przed rundą wiosenną .W naszej druzynie panuje ogromna rywalizacja , trener na każdej pozycji ma do wyboru co najmniej dwóch zawodników a coraz lepiej czują się także kontuzjowani piłkarze: Mikołaj Michalak , Bartłomiej Górka i Paweł Rydlewski , którzy powoli wracaja do zajęć treningowych.
Już w środę kolejny z serii test-meczów , na boisku w Wągrowcu zmierzymy się z trzecioligowym Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania godz. 14.00
Najnowsze aktualności
-
10.04.2015
Grają poloniści
Przed zespołami Polonii Środa intensywny weekend. Praktycznie wszystkie zespoły zarówno seniorskie jak i młodzieżowe rozegrają swoje spotkania i dla wszystkich będą to już spotkania o ligowe punkty. Niestety terminarz na ten weekend tak się ułożył że na boisku w Środzie Wlkp. odbędzie się tylko jedno spotkanie. Będzie to mecz III ligi w którym Polonia Środa podejmować będzie Victorię Września. Reszta meczy odbędzie się na wyjeździe. Oczywiście o wszystkich wynikach naszych zespołów poinformujemy na naszej stronie.
-
09.04.2015
Mecz poprowadzi ponownie T. Nowicki
Tomasz Nowicki z Poznania poprowadzi sobotnie spotkanie trzeciej ligi w którym Polonia Środa podejmować będzie na własnym boisku Victorię Września. To ten sam sędzia który tydzień temu prowadził spotkanie polonistów we Włocławku. Jednak tym razem na liniach asystować będą mu inni sędziowie liniowi. A będą to panowie Jankowski i Stelmaszewki. Obaj także z Poznania. Sędzią technicznym będzie pan Konrad Walkowiak.
-
08.04.2015
Derbowy pojedynek z Victorią
Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w meczu 22 kolejki podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą na własnym stadionie Victorię Września. Jesienią we Wrześni lepsi byli poloniści którzy pokonali swych rywali 1:0. Sponsorem spotkania jest Dom Handlowy Panda posiadający swoje sklepy zarówno w Środzie Wlkp. jak i we Wrześni.
-
07.04.2015
Piłkarski maraton w Środzie
Wszystkich sympatyków Polonii i miłośników piłki nożnej czeka prawdziwa uczta. W ciągu najbliższych ośmiu dni poloniści rozegrają trzy bardzo ważne spotkania. Wszystkie mecze odbędą się na boisku w Środzie Wlkp.
-
05.04.2015
M. Bekas: Mamy szacunek do tych trzech punktów
Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem jakiego udzielił nam tuż po wygranym przez nasz zespół meczu 21 kolejki III ligi z Włocłavią Włocławek.
-
05.04.2015
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, szalonego, wyjątkowego i mokrego Śmingusa Dyngusa
-
05.04.2015
Skrót meczu z Włocłavią
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego spotkania III ligi w którym Polonia Środa pokonała na wyjeździe Włocłavię Włocławek 1:2.
-
04.04.2015
Mecz z Włocłavią w obiektywie
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z sobotniego meczu 21 kolejki III ligi w którym Polonia Środa pokonała na wyjeździe Włocłavię Włocławek 1:2. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.























































