OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.02.2010

Sześć bramek w sparingu

W wczorajszym meczu sparingowym, w którym Polonia Środa zmierzyła się z Victorią Września padło sześć bramek , po trzy dla każdego zespołu , tak więc spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 3:3(2:2)

Polonia rozpoczęła grę w składzie :

Reszka Robert , Siwek Marcin , Sebastian Pleśnierowicz , Tomasz Dłużyk , Ariel Mrowiński, Krzysztof Błędowski , Maciej Grześkowiak , Tomasz Nawrot, Tomasz Rybarczyk , Mikołaj Lasek, Dmytro Koshakov.

Drugą część spotkania rozegrali:

Adrian Szkudlarek, Jakub Jarmuszkiewicz, Piotr Maleszka, Łukasz Ratajczak, Sławek Łopatka, Paweł Przybyłek , Łukasz Przybyłek, Jules Sambou, Kamil Krajewski (Bartosz Godziszewski) , Robert Hirsch, Marcin Duchał

Bramki dla naszego zespołu zdobyli : Rybarczyk , Koshakov, Duchała .

 Mecz odbył się na sztucznej murawie przy Cytadeli w Poznaniu lecz ze względu na piatkowe opady murawa była śliska i pokryta w duzej części sniegiem . Mimo trudnych warunków mecz był bardzo ciekawym widowiskiem gdyz toczony był w szybkim tempie i padło sporo bramek .

  Poczatek spotkania nalezał do polonistów , którzy w pierwszych dzisięciu minutach trzykrotnie zagrozili bramce Victorii Września . Dwa razy w dogodnej sytuacji znalazł się Tomek Rybarczyk lecz z okolic jedenastego metra oddał niecelne strzały . Za trzecim razem ładnie przy krótkim słupku znalazł się Dmytro Koshakov po dośrodkowaniu Mikołaja Laska ale strzał snajpera Polonii minimalnie minął prawy  słupek bramki wrześnian . Stare piłkarskie porzekadło ,które mówi  że niewykorzystane sytuacje się mszczą znalazło potwierdzenie we wczorajszym spotkaniu . W 16 minucie pilkarze Victorii wykonywali rzut wolny z lewej strony boiska , po którym piłka znalazła się w polu karnym Polonii . Tutaj przy biernej postawie naszych obrońców jeden z wrzesińskich piłkarzy wyskoczył najwyżej i strzałem głową pokonał Roberta Reszkę .

Ta bramka jeszcze bardziej zmobilizowała polonistów do gry czego efektem okazała się bramka w 25 minucie . Piłkę z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Grzeskowiak , w polu karnym Krzysztof Błędkowski dograł do Dmytro Koshakova i piłka znalaz ła się w siatce .  Polonia nadal atakowała ale piłkarze z Wrzesni bardzo grożnie kontratakowali i obie druzyny jeszcze przed przerwa zdołały strzelic po jednej bramce . Tym razem na prowadzenie wyszli średzianie gdy nieporozumienie piłkarzy Victorii wykorzystał Tomek Rybarczyk , była to 40 minuta spotkania . Minute póżniej niemal blizniacza sytuacja pod naszą bramką , gdy przy linii bramkowej zderzyli się Reszka z Dłuzykiem a piłka po odbiciu od jednego znich wturlała się do naszej bramki.

W przerwie spotkania tradycyjnie już Ryszard Rybaka wprowadził drugą jedenastkę a jeszcze jako rezerwowy pzostał Bartek Gosdziszewski , który zmienił potem Kamila Krajewskiego .

Druga połowa miała podbny przebieg jak pierwsza , Polonia nadawała ton grze a piłkarze Victorii próbowali kontratakować . W tej części gry padły dwa gole , po jednym dla każdej druzyny .W 52 minucie na po rzucie roznym i kolejnym strzale głową prowadzenie objeli piłkarze Victorii . Trzy minuty póżniej nastapiło wyrównanie gdy po pięknej akcji Roberta Hirscha z Marcinem Duchałą  nasz supersnajper pokonał bramkarza wrześnian . Do końca spotkania trwała zażarta walka o zwycięstwo , z pewnościa bliżej odniesienia sukcesu byli poloniści , którzy przeważali w środku boiska i często oddawali strzały na bramkę . Gol jednak nie padł i mecz zakończył się wynikiem remisowym .

Mecz z Victorią był kolejnym bardzo pozytecznym sprawdzianem przed rundą wiosenną .W naszej druzynie panuje ogromna rywalizacja , trener na każdej pozycji ma do wyboru co najmniej dwóch zawodników a coraz lepiej czują się także kontuzjowani piłkarze: Mikołaj Michalak , Bartłomiej Górka i Paweł Rydlewski , którzy powoli wracaja do zajęć treningowych.

Już w środę kolejny z serii test-meczów , na boisku w Wągrowcu zmierzymy się z trzecioligowym Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania godz. 14.00

 

 

 

Najnowsze aktualności

  • 30.01.2016

    Obóz w Słubicach – dzień VI

    Sobota była przedostatnim dniem naszej kadry na zgrupowaniu w Słubicach. Tego dnia sztab szkoleniowy przygotował dla naszego zespołu dwie jednostki treningowe.

  • 29.01.2016

    Obóz w Słubicach – dzień V

    Piłkarze Polonii Środa mają za sobą piąty dzień obozu przygotowawczego w Słubicach. Tym razem nasi piłkarze odbyli dwa treningi na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a także jeden trening na hali.

  • 28.01.2016

    Mecz z Ilanką w obiektywie

    Wracając jeszcze do wczorajszego spotkania Polonii z Ilanką Rzepin zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania przygotowanej przez Czesława Kościelskiego.

  • 28.01.2016

    Obóz w Słubicach – dzień IV

    Czwartek to już czwarty dzień naszych zawodników na zgrupowaniu w Słubicach. Także i tym razem nie zabrakło ciężkiej treningowej pracy która ma zaowocować w meczach mistrzowskich.

  • 27.01.2016

    Centrum Aktywności Partnerem Sportowym Polonii

    Na początku stycznia ruszyły przygotowania pierwszego zespołu piłkarzy nożnych Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska do rundy wiosennej. Podczas okresu przygotowawczego o wytrzymałość siłową drużyny zadba nowy Partner Sportowy Klubu – Centrum Aktywności. 

  • 27.01.2016

    III miejsce w Grodzisk Cup 2016

    W dniach od  21 – 24 styczeń 2016 dziewczęta II- ligowej „Polonii” Środa przebywały  w Grodzisku Wlkp., gdzie odbywał się  XII Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet  „GRODZISK – CUP 2016”. Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowały się  nasze piłkarki , które w  kategorii  open (seniorek) wywalczyły III miejsce .

  • 27.01.2016

    Obóz w Słubicach – dzień III

    To już trzeci dzień zgrupowania w Słubicach. Poloniści cały czas intensywnie trenują aby jak najlepiej przygotować się do rundy wiosennej sezonu 2015/16.

  • 26.01.2016

    Obóz młodzików na zdjęciach (2003)

    W dniach od 18-23 stycznia trzy zespoły naszego klubu z rocznika 2003,2004 i 2005 wraz ze swoimi trenerami przebywały na obozie piłkarskim w Niechorzu. Dziś prezentujemy galerię zdjęć z tego obozu wykonaną przez trenera rocznika 2003 Mariusza Kułaka.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.