26.04.2025
Sześć bramek w Orlen I lidzeW kolejnym ligowym spotkaniu w Orlen I lidze kobiet piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku drugi zespół Czarnych Sosnowiec. Dla średzkiej ekipy chcącej skończyć rozgrywki na jak najwyższej pozycji w ligowej tabeli było to spotkanie z cyklu tych które trzeba wygrać.
Od samego początku podopieczne Łukasza Kubzdyla groźnie i odważnie zaatakowały bramkę rywalek a nieco uprzedzając fakty gdyby miały lepiej ustawione celowniki powinny prowadzić do przerwy zdecydowanie wyżej. Sama Kamila Wielińska miała przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje ale za każdym razem piłka przelatywała nad poprzeczką. Także swoje okazje miała i ich nie wykorzystała Bojana Petkova. Ale w 11 minucie błędy w defensywie rywalek wykorzystała Laura Nowicka i pewnym strzałem z około 11 metrów wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. Prowadzenie które mimo naprawdę kilku dogodnych sytuacji nie zostało podwyższone i na przerwę polonistki schodziły ze skromną jednobramkową zaliczką.
Po zmianie stron zobaczyliśmy już jednak zdecydowanie lepiej ofensywnie usposobioną ekipę Polonii Środa. W 54 minucie Laura Nowicka pewnie wykorzystuje dośrodkowanie Kamili Wielińskiej i po raz drugi w tym meczu wpisuję się na listę strzelców. Nie minęły trzy minuty a podopieczne Łukasza Kubzdyla zdobyły kolejną bramkę. Tym razem w roli podającej wystąpiła Joanna Ścisłowska a całą akcję celnym strzałem zamknęła Loreta Rogaciova. Kolejne trzy minuty i mamy kolejną bramkę dla polonistek. Bojana Petkova wypuściła w bój Kamilę Wielińska a ta mimo asysty zawodniczki Czarnych pewnym strzałem pokonała bramkarkę z Sosnowca. Szybko trzy stracone bramki mocno podłamały rywalki które miały problem z wyprowadzeniem piłki spod własnej bramki. W 68 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywała Laura Nowicka a całą akcję celnym strzałem głową na bramkę zamieniła Joanna Ścisłowska. Kolejne sytuacje bramkowe dla polonistek mnożyły się na potęgę ale brakowało celnego wykończenia. Dopiero w 88 minucie po podaniu Hanny Skryhanavy na listę strzelców wpisała się Bojana Petkova ustalając wynik spotkania na 6:0. Efektowna wygrana i kolejne trzy punkty dla średzkiego zespołu stały się faktem.
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Ćwik - Falkowska, Ratajczak, Kujawa, Paduch (63` Skryhanava), Nowicka, Wielińska ( 73`Glogier), Rogaciova (71` Dobroń), Szewczyk, Petkova, Ścisłowska (71` Greser)
Bramki: Nowicka 11', Nowicka 54', Rogaciova 57', Wielińska 60', Ścisłowska 68', Petkova 88'
Najnowsze aktualności
-
25.03.2026
Młodzicy nie zapunktowali (2014)
Młodzicy w rocznika 2014 w ostatnich dniach rozegrali dwa mecze ligowe. Pierwsza drużyna we wtorek przegrała na wyjeździe 1:4 z APR Lampart Poznań, natomiast drugi zespół w niedzielę na własnym boisku przegrał 4:8 (3:4) z Victorią Wysogotowo.
-
25.03.2026
Jeden gol zadecydował o porażce (2013)
We wtorek zespół Polonii 2013 w Fałkowie rywalizował z zespołem Lecha Poznań/Łubowo. Wyjazd okazał się jednak nieudany, ponieważ nie udało się z niego przywieźć ligowych punktów. O porażce Polonii zdecydował jeden gol stracony w 16. minucie gry.
-
23.03.2026
Pierwsze koty za płoty (Dziewczyny)
Zespoły dziewcząt zainaugurowały w weekend rundę wiosenną. W wojewódzkiej lidze juniorek B2 Polonistki przegrały 0:8 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, w 3. lidze okręgowej D1 nasze trampkarki przegrały 2:10 (1:0) z Orlikiem II Mosina, natomiast w 3. lidze okręgowej D2 młodziczki przegrały 1:4 z Golem Środa Wielkopolska.
-
25.03.2026
Akademia: Raport ligowy (24.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.
-
25.03.2026
Transmisja z meczu pucharowego
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym poloniści zmierzą się z Polonią Chodzież. Startujemy w środę 25 marca o godzinie 16:20. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
24.03.2026
Akademia: Zapowiedź (24.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 24 marca 2026.
-
23.03.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (21/22.03.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
23.03.2026
Triumf orlików w Hary Cup (2016)
Polonia 2016 miniony weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup. Nasi zawodnicy pod wodzą Pawła Hoffmanna spisali się doskonale i okazali się najlepsi w stawce jedenastu drużyn, a najlepszem bramkarzem turnieju został Tobiasz Wesołowski! Poza udziałem w turnieju nasi orliczy mieli okazję z trybun obejrzeć spotkanie pierwszej ligi ŁKS Łódź - Ruch Chorzów.















































































































