OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

03.04.2020

Sz. Zgarda: Obecna sytuacja zaskoczyła wszystkich

Przy okazji przerwy w rozgrywkach znaleźliśmy chwilę czasu żeby porozmawiać z zawodnikiem Polonii Środa Szymonem Zgardą. Zapytaliśmy go jak nasi piłkarze radzą sobie z obecną sytuacją i jak trenują. Zapraszamy do lektury.

Szymon czy spotkałeś się już z taką sytuacją jak dotknęła nas obecnie?

Oczywiście, że nie. Obecna sytuacja chyba zaskoczyła nas wszystkich i z początku nie zdawaliśmy sobie sprawy, ze może tak szybko i w takim stopniu wpłynąć na nasze treningi, rozgrywki i sport ogólnie.

Jak zawieszenie rozgrywek może wpłynąć na Waszą formę?

Na dobra sprawę nie wiadomo jak długo ta przerwa w rozgrywkach potrwa. Początkowo miało to być 2-3 tygodnie. Teraz już do 26 kwietnia. Ciężko utrzymać formę kiedy tak naprawdę nie wiemy kiedy wrócimy do gry. Trening indywidualny czy biegowy, czy z piłka na ogrodzie to za mało i w żadnym stopniu nie zastąpi treningu drużynowego na boisku z piłką pod opieką trenera. Póki co radzimy sobie jak możemy i trenujemy indywidualnie.

Chyba trochę szkoda tego całego okresu przygotowawczego który poprzedził wiosnę?

Przerwa zimowa między rundami to prawie 4 miesiące. Z tego 3 miesiące to ciężkie i żmudne przygotowania do pierwszego meczu. Przepracowaliśmy ten okres bardzo solidnie i byliśmy dobrze przygotowani na ta rundę, zagraliśmy raptem dwa mecze o stawkę i można powiedzieć, że mamy kolejny okres przygotowawczy... tak, szkoda!

Co robisz żeby podtrzymać aktualną formę?

Dostaliśmy indywidualne rozpiski od trenera. Treningi biegowe i dodatkowo zestaw ćwiczeń wzmacniających. Ja z racji tego, że wracam po kontuzji póki co wykonuje w większości treningi w terenie na rowerze.

Jak myślisz co dalej z rozgrywkami ligowymi?

Ciężko powiedzieć. Sytuacja w tej chwili nie wygląda zbyt ciekawie. W Polsce liczba zachorowań z dnia na dzień jest coraz większa. Rząd wprowadza obostrzenia. Żeby zacząć rozgrywki pod koniec kwietnia, musimy odbyć chociaż kilka treningów z drużyną, żeby znowu „poczuć” boisko i piłkę. Chciałbym, żeby rozgrywki zostały dokończone, czas pokaże.

Są też plusy tej sytuacji… przy tej liczbie kontuzjowanych jaką miał nasz zespół część z nich nim wrócimy do gry zdąży wrócić do pełni zdrowia.

Przed startem rundy, nasz zespół  trapiły kontuzje, niektóre wymagały operacji, inne tylko dłuższej przerwy jak w moim przypadku. Jeśli rozgrywki zostaną wznowione to na pewno będziemy dużo mocniejsi kadrowo.

Nie obawiasz się że z kolei jak wrócimy do grania to będzie to granie co trzy dni… jak zawodnicy z niższych lig będą w stanie znieść takie obciążenia?

Jak już wspomniałem wcześniej trening indywidualny nie jest w stanie zastąpić treningu z drużyną. Pod tak intensywny okres jaki być może nas czeka, potrzeba specjalnego przygotowania. Wszystko zależy od podejścia trenerów i zawodników do sytuacji. My jako drużyna, myślę że nie mamy się czego obawiać, mamy dużo młodych, ambitnych zawodników którzy rzetelnie podchodzą do swoich obowiązków.

Najnowsze aktualności

 • 18.01.2021

  Trójmecz skrzatów (2014)

  W sobotę (16.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 rozegrała trójmecz z zespołami Meblorza Swarzędz oraz Football Academy Orlik Miłosław. Przez 2 godziny zespoły rywalizowały ze sobą w krótkich, 15 minutowych meczach.

 • 09.01.2021

  Polonia zwycięska w Racocie (2012)

  W niedzielę młodzi Poloniści z rocznika 2012 rywalizowali w turnieju o Złotą Podkowę Racotu. Trenerzy Radosław Falgier i Adrian Błaszak mieli do dyspozycji wszystkich swoich podopiecznych, którzy zostali podzieleni na 2 zespoły.

 • 12.01.2021

  Wiktor Król: Bramkarz który został napastnikiem

  Zapraszamy Was na rozmowę z kolejnym z naszych wychowanków reprezentujących barwy innego klubu. Tym razem jest to Wiktor Król który w Polonii zaczynał jak napastnik, do Warty Poznań odchodził jako bramkarz by obecnie i w tym klubie występować na pozycji napastnika.

 • 11.01.2021

  Skrzaty grały w Racocie (2014)

  W sobotę (09.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Racotu, aby wziąć udział w turnieju halowym przeznaczonym dla skrzatów starszych. Do zmagań przystąpiły również zespoły: Obry Kościan, Orlika Mosina, Warty Śrem, LPFA Wolsztyn, Korony Wschowa, Futsalu Gostyń oraz gospodarze PKS Racot. W pierwszej części turnieju zespoły rywalizowały systemem 4x4 na cztery bramki, natomiast w drugiej fazie rozgrywek chłopcy grali na boisku 40x20m czterech zawodników w polu i bramkarz.

 • 11.01.2021

  Ciekawa gra żaków (2012)

  W sobotę 9 stycznia podopieczni Trenerów Radosław Falgiera i Adriana Błaszaka rozegrali grę kontrolną z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa.

 • 09.01.2021

  P. Skrobosiński: to w Polonii Środa wszystko się zaczęło

  Zapraszamy Was na rozmowę z wychowankiem Polonii Środa, obecnie wypożyczonym z naszego klubu do pierwszoligowego GKS Bełchatów – Piotrem Skrobosińskim. Z naszego wywiadu dowiecie się o początkach kariery naszego wychowanka, o przeskoku z piłki młodzieżowej do seniorskiej a także o jego obecnej sytuacji w Bełchatowie. 

 • 09.01.2021

  Zimowe sparingi zespołu kobiet

  Już niebawem swoje przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/21 rozpoczną piłkarki pierwszoligowej Polonii Środa. Dziś prezentujemy Wam plan zimowych spotkań towarzyskich naszych piłkarek.

 • 09.01.2021

  Poloniści rozpoczęli przygotowania

  W czwartek 7 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2020/21.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.