03.12.2009
Sukces Trampkarzy IIZakończoną rundę jesienną sezonu 2009/10 podopieczni trenera Marcina Łuczaka będą na pewno wspominać bardzo miło. Dzięki wyśmienitym występom w grupie eliminacyjnej zapewnili sobie prawo gry w grupie mistrzowskiej.
Chłopcy z rocznika 96/97 byli bezkonkurencyjni i pewnie zostawili w tyle drużyny: Kłosa Zaniemyśl, Zawiszy Dolsk, Adalbertusa Dalewo i Pogonii Książ.
W 8 meczach młodzi średzianie zgromadzili 22 punkty, odnosząc 7 zwycięstw i raz remisując. Strzelili aż 40 bramek, co daje imponującą średnią 5 goli na jedno spotkanie. Potrafili również zakończyć jeden pojedynek wynikiem dwucyfrowym (11:0). Bardzo solidna okazała się również gra obronna. Straciliśmy tylko 6 goli, co daje średnią 0,7 bramki w każdym spotkaniu.
Najskuteczniejszym zawodnikiem trampkarzy II okazał się Szymon Grzelak- strzelec 13 bramek. Jego pracowitość, a także skuteczna gra została doceniona przez trenera, który uznał go najlepszym piłkarzem jesienii w swojej drużynie.
Drugi w klasyfikacji strzelców jest Szymon Rozmiarek (10), a trzeci Wojtek Dolata (9). Na listę wpisali się także: Klaudiusz Filipiak, Sebastian Górski, Bartosz Duszczak i Szymon Juskowiak.
Wśród asystujących najlepszy był Klaudiusz Filipiak, który 7 razy otwierał drogę do bramki swoim partnerom. Klaudiusz jest o rok młodszy od pozostałych kolegów i wszyscy mamy nadzieję, że dalej będzie się rozwijał w tak szybkim tempie.
Do awansu przyczyniła się grupa 18 zawodników: Adrian Bolewicz (2 mecze), Paweł Burchacki (7), Wiesław Dolata (8) Wojtek Dolata (8), Bartosz Duszczak (6), Klaudiusz Filipiak (8), Sebastian Górski (8), Szymon Grzelak (8), Mateusz Juskowiak (8), Szymon Juskowiak (8), Wiktor Kasperski (8), Adrian Kosmowski (8), Mateusz Lipiecki6), Krzysztof Mizgier (4), Jakub Naganowski (8), Szymon Rozmiarek (7), Marcin Stawiak (8), Maciej Szelągiewicz (8).
Mamy nadzieję, że podopieczni trenera Marcina Łuczak będą w stanie na wiosnę sprawić nie jedną niespodziankę i stoczą zacięte pojedynki z takimi rywalami jak: Lech Poznań, Warta Poznań, czy Amica Wronki.
Najnowsze aktualności
-
05.06.2023
Młodzicy lepsi od Avii (2011)
Młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska wygrali oba swoje sobotnie mecze. Pierwszy zespół pokonał 1:0 (1:0) Avię Kamionki, a gola na wagę trzech punktów zdobył Igor Nowak. Druga drużyna wygrała 4:2 (2:2) z LPFA Poznań/Gniezno. Bramki strzelali Kuba Kucharski, Jakub Ciesielski, Antoni Kaus oraz Bartłomiej Krajewski.
-
05.06.2023
Młodzicy wygrali z Kłosem (2010)
W meczu 8. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 4:0 (3:0) zespół Kłosa Zaniemyśl. Bramki zdobyli Adam Poloszyk - dwie, Filip Cichosz oraz Dawid Buczma. Dzięki zwycięstwu podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli.
-
05.06.2023
Zwycięstwo z Lechem! (2010)
Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli młodzicy starsi, którzy w czwartek na Nowym Stadionie Średzkim po świetnym widowisku pokonali 4:3 zespół Lecha Poznań. Dzięki temu w ligowej tabeli Polonia awansowała na czwarte miejsce.
W sobotę druga drużyna nie dała rady Polonii Poznań. Mimo prowadzenia 2:1 do przerwy, ostatecznie to goście zdobyli trzy punkty. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:5, a oba gole strzelił Adam Nadobnik.
-
05.06.2023
Ostatni domowy mecz Polonii Środa
Przed nami ostatnie dwa spotkania sezonu 2022/23 i zarazem ostatni mecz domowy jaki w tym sezonie rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie trzecia w tabeli Gedania Gdańsk a mecz odbędzie się w piątek 9 czerwca o godzinie 18:00.
-
05.06.2023
Porażka juniorów w Kaliszu (2006)
W meczu 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z KKS 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Gospodarze szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a w końcówce ustalili wynik spotkania. Za tydzień ostatnia kolejka, w której Poloniści na Nowym Stadionie Średzkim zmierzą się z Jarotą Jarocin.
-
05.06.2023
Nieudane zakończenie rozgrywek (2009)
Bardzo nieudanie sezon w I lidze wojewódzkiej zakończył zespół trampkarzy młodszych, który w Opalenicy przegrał aż 0:15 (0:6) z AP Reissa Poznań. Gospodarze od początku dominowali na boisku i skrupulatnie wykorzystywali każdy, nawej najmniejszy błąd naszego zespołu.
W sobotę swój mecz rozgrała też druga drużyna, która wygrała 5:0 (1:0) z MKS Trzemeszno. W średzkim zespole zagrało aż siedmiu zawodników urodzonych w 2010. Bramki strzelali: Krzysztof Maciejewski - dwie, Dawid Gołębiak, Stanisław Solarski oraz Tymoteusz Wesołowski.
-
05.06.2023
CLJ U-15: Zwycięstwo z Wartą dało utrzymanie! (2008)
Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:2 (2:2) z Wartą Poznań w meczu ostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15! Zwycięstwo naszemu zespołowi zapewniły dwie bramki Mikołaja Kowalskiego oraz jedna Piotra Włodarczyka. Dzięki temu Poloniści zajęli piąte miejsce w tabeli i utrzymali się w CLJ, w której w przyszłym sezonie będzie rywalizował rocznik 2009.
-
05.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (3/4 czerwca)
Najważniejszym wydarzeniem weekendu było zakończenie sezonu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska sprawił niespodziankę i pokonał na swoim boisku Wartę Poznań 3:2 (2:2) po dwóch bramkach Mikołaja Kowalskiego i jednej Piotra Włodarczyka. Porażki poniosły zespoły juniorów młodszych oraz trampkarzy młodszych w ligach wojewódzkich. Świetnie spisali się młodzicy młodsi, wygrywając swoje wszystkie trzy mecze!


























































