18.09.2014
Strzelcy III ligi po 7 kolejkachZa nami siedem kolejek trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. W sumie w 62 meczach piłkarze zdobyli 195 bramek co daje średnią 3m14 bramki na mecz. Póki co w klasyfikacji najlepszych strzelców na pierwszym miejscu jest zawodnik beniaminka III ligi Sparty Brodnica Krzysztof Kretkowski który piłkę do bramki rywali kierował aż 7 razy. Tuż za nim z 6 trafieniami są Tomasz Kempiński z Ostrovii 1909 i Mateusz Molewski z Unii Swarzędz.
Najlepszy strzelec Polonii Środa to jak do tej pory Krzysztof Bartoszak który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.
7 bramek - Krzysztof Kretkowski (Sparta Brodnica).
6 bramek - Tomasz Kempiński (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Mateusz Molewski (Unia Swarzędz).
5 bramek - Krystian Antczak (Unia Swarzędz), Błażej Cyfert (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Piotr Gross (Chełminianka Chełmno), Krystian Łukaszyk (Warta Poznań).
4 bramki - Tomasz Adamiak (Centra Ostrów Wielkopolski), Arkadiusz Bajerski, Łukasz Cichos (Sokół Kleczew), Michał Fertikowski (Nielba Wągrowiec), Mateusz Prylewski (Sparta Brodnica), Przemysław Sulej (Start Warlubie).
3 bramki - Krzysztof Bartoszak (Polonia Środa Wielkopolska), Filip Brzostowski (Warta Poznań), Artur Grządzielewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Wojciech Mielcarek, Krzysztof Urtnowski (Start Warlubie), Patryk Urbański (Wda Świecie).
2 bramki - Hubert Antkowiak (Jarota Jarocin), Patryk Buczkowski, David Topolski (Victoria Września), Błażej Duszyński, Karol Kopliński (Pogoń Mogilno), Piotr Garbarek, Michał Kucharski, Dawid Kuczyński, Jacek Pacyński, Jakub Michalski (Centra Ostrów Wielkopolski), Michał Giecz, Daniel Kaczmarek, Maciej Stawiński (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Tomasz Grzelecki, Piotr Kaczkowski (Chełminianka Chełmno), Dawid Jasiński (Nielba Wągrowiec),Patryk Kiełpiński, Maciej Kot, Oliwer Moranowski (Wda Świecie), Tomasz Kowalczuk (Sokół Kleczew), Damian Mikołajczyk (Unia Solec Kujawski), Daniel Mitura (Sparta Brodnica), Krystian Pawlak, Jakub Solarek (Polonia Środa Wielkopolska), Mateusz Sobkowiak, Mateusz Świergiel (Unia Swarzędz), Łukasz Spławski (Warta Poznań), Arkadiusz Suchomski (Włocłavia Włocławek)
1 bramka - Michał Chmielecki, Michał Stańczyk, Szymon Grzelak, Radosław Barabasz, Damian Buczma (Polonia Środa Wielkopolska), Rafał Baranowski, Mateusz Komur, Oskar Nalaskowski, Wojciech Ernest (Chełminianka Chełmno), Bartosz Cierniewski, Łukasz Białożyt, Dominik Chromiński, Adam Durowicz, Michał Goliński, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba (Jarota Jarocin), Robert Bochiński, Bartosz Dylewski, Arkadiusz Trzciński, Kamil Bzdziel (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Grzegorz Brzeziński, Dawid Cylc, Bartosz Czerwiński, Tomasz Stachewicz, Borys Klimczewski, Jakub Witucki (Wda Świecie), Adrian Owczarek, Michał Ciarkowski, Wojciech Onsorge, Kacper Ciupa (Warta Poznań), Damian Czech, Damian Michalski (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Jakub Dębowski, Mikołaj Pingot, Łukasz Urban, Robert Jędras (Sokół Kleczew), Jacek Figaszewski, Błażej Nowak, Paweł Wicher, Maciej Klawiński (Nielba Wągrowiec), Piotr Fontowicz, Dawid Juchacz, Niklas Zulciak (Lech II Poznań), Michał Góralski, Maciej Matuszak, Paweł Lisiecki, Szymon Trawczyński (Victoria Września), Adam Kacprzak, Adam Wiśniewski (Unia Solec Kujawski), Marcel Krosnowski (Włocłavia Włocławek), Szymon Maziarz, Michał Zarembski, Radosław Simson (Start Warlubie), Tomasz Mierzyński, Łukasz Wiącek (Centra Ostrów Wielkopolski), Paweł Noga, Marcin Wasielewski (Unia Swarzędz), Krzysztof Szal (Pogoń Mogilno).
Najnowsze aktualności
-
07.07.2015
Polonia operatorem Stadionu w Środzie
Od 1 lipca Polonia Środa została operatorem średzkiego stadionu. Przypomnijmy że nasz Klub był pomysłodawcą zmiany sposobu zarządzania Stadionem i jako jedyny zgłosił się do konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego na administrowanie obiektem sportowym przy ulicy Sportowej.
-
06.07.2015
Sezon na czwórkę
Opadły już emocje związane z rozgrywkami trzecioligowymi sezonu 2014/15 czas więc podsumować dokonania polonistów w tym okresie.
-
06.07.2015
Sparta zamiast Warty
Nastąpiła zmiana rywala w meczu towarzyskim piłkarzy trzecioligowej Polonii Środa. Ligowego rywala Wartę Poznań zastąpiła występująca na co dzień w klasie okręgowej grupa Konin Sparta Orzechowo.
-
05.07.2015
Na inaugurację z Ostrovią 1909
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej na sezon 2015/16. Zgodnie z terminarzem pierwsze spotkanie piłkarze średzkiej Polonii rozegrają na własnym boisku, a ich rywalem będzie zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp.
-
03.07.2015
Wstępny plan sparingów Polonii
Trener trzecioligowej Polonii Mariusz Bekas podał wstępny plan meczy towarzyskich naszego zespołu w letnim okresie przygotowawczym a także plan letnich przygotowań do sezonu 2015/16.
-
02.07.2015
Z kim zagramy w przyszłym sezonie?
Poznaliśmy już końcowe rozstrzygnięcia zarówno w barażach o udział w II lidze jak i w IV ligach dzięki temu znamy skład zespołów które w sezonie 2015/16 zagrają w III lidze grupa kujawsko pomorsko wielkopolska. A w nowym sezonie liga będzie liczyć szesnaście zespołów czyli o dwa mniej niż poprzednie rozgrywki.
-
01.07.2015
Wygrali turniej Antonio Cup (2003)
W niedzielę 28 czerwca drużyna Młodzików wzięła udział w turnieju Antonio Cup organizowanym w Jarocinie przez drużynę Antonio Jarocin. Obok naszej drużyny do boju stanęło siedem ekip: Astra Krotoszyn, Spartakus Zielona Góra, KKS Kalisz, Kaliszanin Kalisz, Antonio Jarocin, Płomień Nekla oraz Victoria Września. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach po cztery zespoły.
-
01.07.2015
Olek na Mistrzostwach Polski
W dniach 28 czerwca do 1 lipca w Łodzi rozgrywane były Mistrzostwa Polski o Puchar L. Jezierskiego dla kadr wojewódzkich rocznika 2002. Województwo Wielkopolskie reprezentowali chłopcy urodzeni w 2003 roku.























































