18.09.2014
Strzelcy III ligi po 7 kolejkachZa nami siedem kolejek trzeciej ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. W sumie w 62 meczach piłkarze zdobyli 195 bramek co daje średnią 3m14 bramki na mecz. Póki co w klasyfikacji najlepszych strzelców na pierwszym miejscu jest zawodnik beniaminka III ligi Sparty Brodnica Krzysztof Kretkowski który piłkę do bramki rywali kierował aż 7 razy. Tuż za nim z 6 trafieniami są Tomasz Kempiński z Ostrovii 1909 i Mateusz Molewski z Unii Swarzędz.
Najlepszy strzelec Polonii Środa to jak do tej pory Krzysztof Bartoszak który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców.
7 bramek - Krzysztof Kretkowski (Sparta Brodnica).
6 bramek - Tomasz Kempiński (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Mateusz Molewski (Unia Swarzędz).
5 bramek - Krystian Antczak (Unia Swarzędz), Błażej Cyfert (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Piotr Gross (Chełminianka Chełmno), Krystian Łukaszyk (Warta Poznań).
4 bramki - Tomasz Adamiak (Centra Ostrów Wielkopolski), Arkadiusz Bajerski, Łukasz Cichos (Sokół Kleczew), Michał Fertikowski (Nielba Wągrowiec), Mateusz Prylewski (Sparta Brodnica), Przemysław Sulej (Start Warlubie).
3 bramki - Krzysztof Bartoszak (Polonia Środa Wielkopolska), Filip Brzostowski (Warta Poznań), Artur Grządzielewski (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Wojciech Mielcarek, Krzysztof Urtnowski (Start Warlubie), Patryk Urbański (Wda Świecie).
2 bramki - Hubert Antkowiak (Jarota Jarocin), Patryk Buczkowski, David Topolski (Victoria Września), Błażej Duszyński, Karol Kopliński (Pogoń Mogilno), Piotr Garbarek, Michał Kucharski, Dawid Kuczyński, Jacek Pacyński, Jakub Michalski (Centra Ostrów Wielkopolski), Michał Giecz, Daniel Kaczmarek, Maciej Stawiński (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Tomasz Grzelecki, Piotr Kaczkowski (Chełminianka Chełmno), Dawid Jasiński (Nielba Wągrowiec),Patryk Kiełpiński, Maciej Kot, Oliwer Moranowski (Wda Świecie), Tomasz Kowalczuk (Sokół Kleczew), Damian Mikołajczyk (Unia Solec Kujawski), Daniel Mitura (Sparta Brodnica), Krystian Pawlak, Jakub Solarek (Polonia Środa Wielkopolska), Mateusz Sobkowiak, Mateusz Świergiel (Unia Swarzędz), Łukasz Spławski (Warta Poznań), Arkadiusz Suchomski (Włocłavia Włocławek)
1 bramka - Michał Chmielecki, Michał Stańczyk, Szymon Grzelak, Radosław Barabasz, Damian Buczma (Polonia Środa Wielkopolska), Rafał Baranowski, Mateusz Komur, Oskar Nalaskowski, Wojciech Ernest (Chełminianka Chełmno), Bartosz Cierniewski, Łukasz Białożyt, Dominik Chromiński, Adam Durowicz, Michał Goliński, Jędrzej Ludwiczak, Bartosz Kieliba (Jarota Jarocin), Robert Bochiński, Bartosz Dylewski, Arkadiusz Trzciński, Kamil Bzdziel (Tarnovia Tarnowo Podgórne), Grzegorz Brzeziński, Dawid Cylc, Bartosz Czerwiński, Tomasz Stachewicz, Borys Klimczewski, Jakub Witucki (Wda Świecie), Adrian Owczarek, Michał Ciarkowski, Wojciech Onsorge, Kacper Ciupa (Warta Poznań), Damian Czech, Damian Michalski (Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Jakub Dębowski, Mikołaj Pingot, Łukasz Urban, Robert Jędras (Sokół Kleczew), Jacek Figaszewski, Błażej Nowak, Paweł Wicher, Maciej Klawiński (Nielba Wągrowiec), Piotr Fontowicz, Dawid Juchacz, Niklas Zulciak (Lech II Poznań), Michał Góralski, Maciej Matuszak, Paweł Lisiecki, Szymon Trawczyński (Victoria Września), Adam Kacprzak, Adam Wiśniewski (Unia Solec Kujawski), Marcel Krosnowski (Włocłavia Włocławek), Szymon Maziarz, Michał Zarembski, Radosław Simson (Start Warlubie), Tomasz Mierzyński, Łukasz Wiącek (Centra Ostrów Wielkopolski), Paweł Noga, Marcin Wasielewski (Unia Swarzędz), Krzysztof Szal (Pogoń Mogilno).
Najnowsze aktualności
-
23.12.2023
Poloniści na Six Future Cup (2013)
Na zakończenie rundy zespół orlików starszych 2013 I udał się do Poznania na silnie obstawiony turniej Six Future Cup. Nasza drużyna trafiła do mocnej grupy z Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin, Chrobrym Głogów, Kotwicą Kołobrzeg, Zjednoczonymi Września oraz AP Czaplinek.
-
22.12.2023
Polonia ze Złotym Certyfikatem PZPN na rok 2024!
Mamy przyjemność poinformować, iż Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2024!
-
22.12.2023
Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2023
Po zmaganiach w Centralnej Lidze Juniorów zespół z rocznika 2008 został zgłoszony do rozgrywek ligi wojewódzkiej B1 (rocznik 2007). Nasz zespół poradził sobie w lidze ze starszymi zawodnikami bardzo dobrze, kończąc rozgrywki na pierwszym miejscu. Warto odnotować, iż coraz cześciej na boiskach V ligi seniorów gra Mikołaj Kowalski, który jesienią strzelił trzy gole w sześciu meczach zespołu rezerw.
Druga drużyna łącząca roczniki 2008 oraz 2009 rywalizowała w II lidze okręgowej, zajmując w niej trzecie miejsce.
-
22.12.2023
Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół Polonii 2009 w sezonie 2023/2024 tworzą zawodnicy klasy sportowej Liceum Ogólnokształcącego o profilu sportowym. Przed sezonem drużynę objęli trenerzy Jakub Budych oraz Mateusz Zawalski, których zadaniem było przygotowanie zawodników do gry w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Choć drużyna nie utrzymała się w rozgrywkach centralnych to wykazywała się wielką determinacją i odwagą podczas meczów. Wiosną Polonia 2009 będzie rywalizować w Profesjonalnej Lidze Wojewódzkiej C1, a aktualnie z powodzeniem rywalizuje w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu.
-
22.12.2023
Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2023
Pierwsza grupa treningowa Polonii 2010 ze względu na dużą liczebność zgłoszona była do dwóch lig. Zespół rywalizował w I lidze wojewódzkiej, w której do końca walczył z Wartą Poznań o zwycięstwo, ale ostatecznie zajął świetne drugie miejsce, a także zwyciężył rozgrywki II ligi okręgowej.
-
20.12.2023
Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2023
Druga grupa treningowa trampkarzy młodszych (rocznik 2010) w rudzie jesiennej rywalizowała w II lidze okręgowej. Poloniści prowadzeni przez trenera Patryka Słomczyńskiego mają za sobą udaną jesień, którą zakończyli na 4. miejscu w ligowej tabeli, z dużą przewagą nad kolejnymi drużynami, a ze stratą tylko dwóch punktów do podium.
-
20.12.2023
Polonia Dziewczyny: Podsumowanie jesieni 2023
Juniorki młodsze, czyli dziewczyny z roczników 2008, 2009, 2010 i 2011, w tym roku występowały w dwóch ligach. Młode piłkarki rywalizowały w lidze juniorek, w której mierzyły się z Medykiem Konin i Sparks Poznań, a także z chłopakami w II lidze trampkarzy młodszych. Nasze zawodniczki zebrały ogrom doświadczenia w pojedynkach z chłopakami, co na pewno zaowocuje w najbliższej przyszłości.
-
20.12.2023
Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2023
Zespół młodzików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2011) w rundzie jesiennej rywalizował w I lidze okręgowej oraz w II lidze okręgowej. Trenerzy Kamil Kudła i Kornel Ladrowski jako cel wyznaczyli sobie awans do wyższej ligi - ligi wojewódzkiej oraz I ligi okręgowej. W obu ligach Poloniści mocno zaczęli sezon, ale ostatecznie nie udało się wywalczyć promocji. Poza ligą młodzicy zajęli też 4. miejsce w turnieju Fairplay Cup, a obecnie rywalizują w Halowym Pucharze Prezesa.




























































