13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
05.04.2023
Transmisja meczu z Pogonią
Ze spotkania 23. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KS Pogoń Nowe Skalmierzyce przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 13:45.
-
05.04.2023
Transmisja meczu CLJ
Z dzisiejszego spotkania Centralnej Ligi Juniorów w którym młodzi piłkarze Polonii Środa zmierzą się z FASE - Football Academy School of Excellence przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 13:50.
-
04.04.2023
Turnieje żaków (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w Turniejach pod egidą WZPN. W sobotę grupa biała była organizatorem turnieju w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę grupa czerwona udała się na turniej do Jarocina, organizowany przez miejscowe Antonio.
-
04.04.2023
Sześć bramek z Sokołem (2009)
W niedzielę rozgrywki zainaugurowała także II liga okręgowa C2 rocznika 2009. W swoim meczu Poloniści pokonali Sokół Damasławek 6:3. Bramki dla Polonii zdobywali: Antoni Staszak - dwie, Jakub Janiszewski, Karol Jaguś, Krzysztof Maciejewski, Stanisław Solarski.
-
04.04.2023
Minimalna porażka z Lechem (2009)
W rozegranym w sobotę meczu 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) pechowo ulegli 3:2 zespołowi Lecha Poznań. Bramki dla Polonii strzelał: Kamil Jankowiak.
-
04.04.2023
Pierwsza wygrana w CLJ (2008)
W niedzielę o godzinie 16:00 na głównej płycie Stadionu Średzkiego, mieszczącej się przy ulicy Sportowej 12 w Środzie Wielkopolskiej nasz zespół z rocznika 2008 gający w Centralnej Lidze Juniorów podejmował swoich rówieśników z Koszalińskiej Gwardii.
-
04.04.2023
Zrewanżować się za jesień
W Wielką Sobotę 8 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Sklamierzyce.
-
03.04.2023
Początek zmagań ligowych młodziczek (2010)
W sobotę zespół młodziczek rozpoczął ligowe zmagania. Dziewczyny zagrały przeciwko drużynie Błękitni Psary Polskie na boisku w Psarach. Niestety zespół naszej akademii uległ kolegom aż 0:5.

























































