13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
01.05.2023
Bez punktów w Łodzi
W niedzielę 30 kwietnia piłkarki Polonii Środa wybrały się do Łodzi aby tam w samo południe zmierzyć się z drugim zespołem aktualnego mistrza Polski – UKS SMS Łódź. W rundzie jesiennej nasze piłkarki pokonały rywalki więc naprawdę duże nadzieje towarzyszyły im przed tym meczem.
-
29.04.2023
Bolesna porażka z KP
W ostatnią sobotę kwietnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzkiego zespołu był KP Starogard Gdański.
-
28.04.2023
Transmisja meczu CLJ U-15
Ze spotkania Centralnej Ligi Juniorów U-15 w którym młodzi piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Lechią Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 15:45.
-
27.04.2023
Transmisja meczu z KP Starogard
Ze spotkania 26. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 15:45.
-
27.04.2023
Towarzyskie granie z Wartą
W środę 26 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrali towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem był zespół ekstraklasowej Warty Poznań. Warciarze przyjechali do naszego miasta w mieszanym składzie ale w ich zespole na boisku można było zobaczyć miedzy innymi Mateusza Kupczaka, Bartosza Kielibę czy Enisa Destana.
-
25.04.2023
Sparing z PS Gniezno (2013)
W ramach gry kontrolnej orlicy młodsi Polonii rozegrali mecz sparingowy z rówieśnikami reprezentującymi Piłkarską Szkółkę Gniezno. Spotkanie rozegrane zostało przy pięknej słonecznej pogodzie w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony.
-
25.04.2023
Sparing z Victorią Września (2012)
W sobotni poranek zawodnicy gr. II orlików starszych Polonii Środa Wlkp. udali się do Wrześni na mecz kontrolny z miejscową Victorią.
-
25.04.2023
Ligowe zwycięstwo młodziczek (2010)
Intensywny weekend mają za sobą młodziczki Polonii. W sobotę zawodniczki wsparte kolegami z zespołu orlików młodszych zremisowały 3:3 z Mieszkiem II Gniezno w meczu III ligi okręgowej. Następnego dnia rozegrały dwa mecze w ramach turnieju ligowego młodziczek. W Koninie wygrały 7:0 z AS Amber Kalisz i przegrały 0:2 z Medykiem Konin.























































