13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
02.05.2023
Spotkanie na szczycie w Szczecinie
Tym razem na wyjeździe o kolejne punkty ligowe powalczą piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będą rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin a samo spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Szczecinie w sobotę 6 maja w samo południe.
-
02.05.2023
Wygrana z LPFA Krzykosy (2010)
W sobotę młodzicy starsi Polonii z grupy drugiej podejmowali na własnym boisku zespół LPFA Krzykosy. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Poloniści prowadzili 3:1, a po zmianie stron wynik meczu nie uległ już zmianie. Jak dotąd w trzech rozegranych meczach nasz zespół zdobył komplet punktów, a za tydzień zmierzy się z również niepokonaną Avią Kamionki.
-
02.05.2023
Porażka mimo dwubramkowego prowadzenia (2010)
Kolejne dwa spotkania ligowe rozegrali młodzicy starsi w ubiegły weekend. Najpierw w meczu II ligi okręgowej pokonali na wyjeździe Orlika Poznań 3:1, a następnie w I lidze wojewódzkiej po niezwykle emocjonującym spotkaniu przegrali z KP Piła 2:3 (2:1) pomimo dwubramkowego prowadzenia.
-
02.05.2023
Bez punktów z Unią (2009)
Sobotniego wyjazdu do udanych nie zaliczą trampkarze młodsi Polonii. Nasz zespół mimo dobrej gry przegrał 1:3 (1:1) z Unią Swarzędz. Do przerwy był remis, a długimi fragmentami Poloniści stwarzali sporo sytuacji. W drugiej części gry konkretniejsi byli jednak gospodarze, którzy z zimną krwią wykorzystywali niedoskonałości w grze średzkiej drużyny. W niedzielę drugi zespół wygrał w meczu II ligi okręgowej z Liderem Swarzędz 4:3 (2:2).
-
02.05.2023
CLJ U-15: Bez bramek z Lechią (2008)
W spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisował na Nowym Stadionie Średzkim z Lechią Gdańsk.
-
02.05.2023
Porażka w Jarocinie (2006)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:5 (1:3) z Jarotą Jarocin. Dzięki takiemu wynikowi w ligowej tabeli Jarota zrównał się punktami z Polonią, spychając nasz zespół na trzecie miejsce.
-
02.05.2023
Ważne trzy punkty rezerw
W sobotę 29 kwietnia zespół rezerw Polonii Środa rozgrywał bardzo ważne w kontekście utrzymania się w V lidze spotkanie. Rywalem naszego zespołu była Akademia Reissa Poznań.
-
02.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (29/30 kwietnia)
W ostatni weekend kwietnia drużyny akademii rozegrały kolejne mecze ligowe. W Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk, zdobywając tym samym kolejny cenny punkt. Niestety swoje mecze przegrały drużyny rywalizujące w ligach wojewódzkich.























































