13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
09.06.2023
Efektowny mecz z Gedanią
W piątek 9 czerwca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatni domowy mecz ligowy w tym sezonie. Rywalem naszego zespołu była trzecia w ligowej tabeli Gedania Gdańsk.
-
07.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 10/11 czerwca
Trzy mecze zespołów akademii zostaną rozegrane w nadchodzący weekend na boiskach Stadionu Średzkiego. W sobotę o godzinie 10:00 juniorzy młodsi zagrają z Jarotą Jarocin, a po nich na boisko wybiegną młodzicy starsi, którzy w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmą Avię Kamionki. W niedzielę natomiast trampkarze młodsi w meczu II ligi okręgowej zagrają z liderem rozgrywek - Błękitnymi Owińska o godzinie 10:00. Wszystkie mecze zaplanowano na płycie Nowego Stadionu Średzkiego.
-
07.06.2023
Trójmecz orlików i żaków (2012/2013/2014)
We wtorek w ramach gry kontrolnej w trójmeczu zmierzyły się trzy zespoły Polonii - orlicy starsi (2012), orlicy młodsi (2013) oraz żacy starsi (2014).
-
07.06.2023
Żacy grali w Mosinie i Śremie (2014)
Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2014, którzy w sobotę rozegrali turniej ligowy w kategorii żaków starszych Wielkopolskiego ZPN w Mosinie, gdzie zmierzyli się z takim zespołami jak: APR Jarocin, Orlik Mosina i Kotwica Kórnik, natomiast w niedzielę rozegrali turniej ligowy w kategorii orlików młodszych w Śremie.
-
07.06.2023
Turniej orlików w Śremie (2013)
W niedzielne słoneczne popołudnie zespół orlików młodszych Polonii Środa Wielkopolska (grupa żółta, rocznik 2013) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek była śremska Warta.
-
07.06.2023
Poloniści na turnieju Gzubów (2012)
W niedzielę druga grupa orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2012) wzięła udział w Wielkopolskim Turnieju Gzubów zorganizowanym przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki odbywały się na trzech boiskach jednocześnie wyznaczonych na stadionie żużlowym przy ulicy Warmińskiej w Poznaniu.
-
07.06.2023
Transmisja meczu z Gedanią
Ze spotkania 33. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Gedanią Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 17:45.
-
06.06.2023
Cenna wygrana rezerw
W niedzielę 4 czerwca na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował drużynę Płomienia Przyprostynia.


























































