OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.05.2010

Stella lepsza od rezerw

W dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0).  Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak).  Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.

W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne.  Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak  odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.

Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę. 

Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki.  Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.

 

Najnowsze aktualności

  • 19.06.2023

    Letnie obozy sportowe Polonii!

    Przedstawiamy Państwu ofertę obozów piłkarskich dla drużyn akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na lato 2023! Zorganizowane będą dwa obozy, osobno dla piłki 11-osobowej oraz osobno dla młodszych grup.

  • 19.06.2023

    Zapraszamy na półkolonie piłkarskie 2023!

    Akademia Piłkarska Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska zaprasza na PÓŁKOLONIE PIŁKARSKIE dla dzieci, które odbędą się w lipcu. Zaplanowano trzy turnusy, a opiekę nad dziećmi sprawować będą trenerzy z uprawnieniami UEFA A oraz UEFA B. Koszt udziału w jednym turnusie to 399 zł.

  • 19.06.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (17/18 czerwca)

    Przedostatni weekend sezonu 2022/2023 dla drużyn akademii był bardzo udany i obfitował w mnóstwo bramek. Nasi zawodnicy strzelili aż 40 bramek w sześciu ligowych meczach. Bardzo cenny punkt z Piły przywieźli młodzicy starsi, którzy toczą walkę o utrzymanie z Poznańską Trzynastką. Dzięki temu punktowi rywale nie wyprzedzili Polonii.

    Okazałe zwycięstwo odnieśli też młodzicy młodsi, którzy walczą o miejsce na podium I ligi okręgowej. Podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego wygrali 10:1 z MKS Trzemeszno.

    W meczu III ligi okręgowej młodzików starszych Polonia III wygrała 1:0 z Kotwicą II Kórnik. Nasz zespół przeskoczył w ostatniej kolejce Avię Kamionki w ligowej tabeli, która tylko zremisowała z LPFA Krzykosy. Poloniści zajęli pierwsze miejsce, gwarantujące promocję do II ligi okręgowej.

  • 19.06.2023

    Udane zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu sezonu 2022/23 piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa Wlkp. podejmowali na własnym boisku Wielkopolskę Komorniki.

  • 17.06.2023

    Remis na zakończenie sezonu

    W ostatnim meczu trzeciej ligi sezonu 2022/23 piłkarze Polonii Środa Wlkp. udali się do dalekiego Gniewina aby tam zmierzyć się z miejscowym zespołem Stolemu. Poloniści na ten mecz udali się bez kilku graczy ale z mocnym postanowieniem wygrania spotkania i utrzymania trzeciej pozycji w ligowej tabeli.


  • 16.06.2023

    Juszczyk i Duchała zostają w Polonii na kolejny sezon

    Zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję, że w nowym sezonie pierwszy zespół seniorów Polonii Środa będzie nadal prowadzony przez obecny sztab szkoleniowy. Formalnie pierwszym trenerem zostaje Paweł Juszczyk, który posiada licencję UEFA A  ale w sztabie bardzo ważną funkcję będzie też pełnił Marcin Duchała.

  • 17.06.2023

    Transmisja z Gniewina

    Ze spotkania 34. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się ze Stolemem Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji w sobotę 17.06 o godzinie 16:45.

  • 15.06.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu 17/18 czerwca

    Przed nami przedostatni akcent piłkarskiego sezonu 2022/2023 dla drużyn średzkiej akademii. Nasze drużyny w większości zakończą rozgrywki w ligach wojewódzkich i okręgowych. Kilka meczów zostanie rozegranych na obiektach Stadionu Średzkiego - w sobotę o godzinie 11:00 zagrają młodzicy. Rocznik 2010 w II lidze okręgowej zmierzy się z Orlikiem Poznań, a rocznik 2011 w meczu I ligi okręgowej podejmie MKS Trzemeszno.

    Ponadto w poniedziałek młodziczki zakończą na Nowym Stadionie Średzkim sezon ligi okręgowej meczem z Pogonią Książ Wielkopolski, a we wtorek ostatni mecz ligi wojewódzkiej rozegrają młodzicy starsi. Ich rywalem będzie AP Reissa Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.