13.05.2010
Stella lepsza od rezerwW dniu wczorajszym zespół rezerw uległ w Luboniu Stelli 2-0 (2-0). Polonia wystąpiła w składzie: R. Reszka - M. Michalak, Ł. Ratajczak, S. Łopatka, S. Pleśnierowicz - J. Jarmuszkiewicz, J. Sambo (60 M. Matuszak), K. Nowaczyk (65 min R. Górliński), B. Godziszewski - P. Rydlewski, M. Wiśniewski (80 min D. Ludwiczak). Zespół Stelli wygrał ten mecz jak najbardziej zasłużenie stwarzając sobie więcej sytuacji bramkowych. W pierwszych 30 min meczu gospodarze aż siedmiokrotnie celnie uderzali na bramkę Reszki, który stawał na wysokości zadania.
W tym samym czasie nasz zespół a dokładnie Rydlewski dwukrotnie strzelał na bramkę gospodarzy, lecz były to strzały niecelne. Przełomowy moment miał miejsce w 32 min, kiedy to Mikołaj Michalak odezwał się do sędziego Mikołaja Kłodzińskiego i obejrzał czerwoną kartkę. To zdarzenie uskrzydliło piłkarzy z Lubonia, którzy zaczęli jeszcze groźniej atakować. Efektem tego była sytuacja z 39 min, w której to po prostopadłym podaniu ze środka boiska zawodnik gospodarzy będąc w sytuacji sam na sam z Reszką strzelił pierwszego gola dla Stelli.
Minutę później w środku boiska piłkę przejął Wiśnia, minął kilku rywali i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Za to przewinienie sędzia podyktował rzut wolny. Do piłi podszedł Nowaczyk lecz uderzył minimalnie za nisko i obrońcy stojący w murzy wybili piłkę na róg. W 43 min lewą stroną boiska przedarł się Godziszewski i ładnie uderzył, lecz brakarz gospodarzy wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu z tego rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Wisnia, lecz stojący w bramce obrońca wybił piłkę. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w doliczonym czasie gry. Wykonywali oni rzut wolny z 20 metrów. Piłka minęła mur ,nasz bramkarz wybił piłkę przed siebie i napastnik Stelli strzelił z blskiej odległości zdobywając drugą bramkę.
Po zmianie stron nasz zespół ruszył do ataku, lecz bramki nie strzelił. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Poloniści ryzykując próbowali strzelić gola, lecz bez skutku. Gospodarze groźnie kontratakowali, ale będący w dobrej dyspozycji Reszka nie wyjął już ani razu piłki z siatki. Po ciekawym meczu zespół z Lubonia pokonał podopiecznych Jacka Nowaczyka 2-0.
Najnowsze aktualności
-
21.06.2023
Zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska wystartuje w ORLEN I LIGA PZPN
W sezonie 2023/24 nadal będziemy oglądać piłkarki Polonii Środa Wlkp. występujące w Orlen I lidze kobiet. We wtorek 20 czerwca nasz klub wysłał do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach.
-
21.06.2023
Porażka po walce (2010)
W rozegranym na Nowym Stadionie Średzkim meczu ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:7 (1:3) z Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Nasz zespół dzielnie walczył, ale nie rady sprawić niespodzianki w starciu z silnym rywalem. Wszystkie trzy bramki dla Polonistów zdobył Kamil Jankowiak, dla którego jest to już kolejny hat trick w tym sezonie.
Polonia zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale nie jest jeszcze pewna utrzymania, ponieważ mająca tyle samo punktów Poznańska Trzynastka ma do rozegrania jeszcze mecz z Lechem Poznań. Ten decydujący o losach utrzymania pojedynek zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 17:45.
-
20.06.2023
Koniec sezonu ligowego skrzatów (2016)
W niedzielę zawodnicy z grup skrzatów (roczniki 2016/2017) wzięli udział w ostatnim już turnieju ligowym w sezonie 2022/2023, który został rozegrany w Śremie.
-
20.06.2023
Porażka młodziczek w ostatniej kolejce (2010)
W meczu ostatniej 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zespół dziewcząt Polonii przegrał na Nowym Stadionie Średzkim 1:5 (0:3) z Pogonią Książ Wielkopolski, która ostatecznie triumfowała w całych rozgrywkach. Polonistki zakończyły sezon na czwartym miejscu, a jedyną bramkę w ostatnim meczu strzeliła Martyna Nowaczyk.
-
19.06.2023
Okazałe zwycięstwo z MKS-em Trzemeszno (2011)
W przedostatniej 13. kolejce I ligi okręgowej drużyna młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska wygrała aż 10:1 (4:1) z MKS Trzemeszno. Dzięki okazałemu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek na kolejkę przed końcem sezonu. Bramki dla Polonii strzelali Mikołaj Borczyk - trzy, Jan Marciniak - trzy, Julia Wawroska - dwie, Witold Chojnacki oraz Antoni Kaus.
Drugi zespół niestety przegrał 0:3 z LPFA Poznań/Wełną Skoki i pewnym jest, że zakończy sezon na miejscu w strefie spadkowej.
-
19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
-
19.06.2023
Cenny remis w Pile (2010)
Młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) w wyjazdowym meczu z KP Piła. Gola na wagę punktu w końcówce spotkania zdobył Łukasz Miszkiewicz. W tabeli Polonia zajmuje piąte miejsce, choć tyle samo punktów zgromadziła szósta Poznańska Trzynastka - młodzi Średzianie mają jednak korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich.
Polonia ostatni mecz rozegra już we wtorek, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań. Poznańska 13 zagra natomiast w czwartek derbowy mecz z Lechem Poznań.
-
19.06.2023
Grad bramek w Zalasewie (2009)
W meczu przedostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska w Zalasewie wygrał 12:4 (7:1) z Liderem Swarzędz. Świetną skutecznością tego dnia wykazał się Antoni Staszak - zdobywca sześciu bramek. Dwa gole zdobył Stanisław Korzeniewski, a po jednym dołożyli Stanisław Wieliński, Jakub Janiszewski, Stanisław Solarski oraz Karol Jaguś. Poloniści zakończą rozgrywki na trzecim miejscu, choć przed nimi jeszcze ostatni mecz. Na Nowym Stadionie Średzkim zespół zagra z Concordią Murowana Goślina.

























































