17.11.2009
Statystyki z rozgrywek jesiennych 09/10W sobotę odbyło się ostatnie spotkanie średzkiej Polonii w tym roku. Powoli nadchodzi czas na podsumowanie minionych miesięcy. Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić jak wygląda pierwszy zespół Polonii w liczbach.
Piłkarze naszego klubu w 16 rozegranych spotkaniach strzelili łącznie 38 bramek, co daje wynik 2,45 trafienia na mecz (drugi rezultat w lidze). Zatem średzcy kibice, co 37 minut oglądali bramkę zdobytą przez polonistów. Najwięcej, bo 6 goli strzeliliśmy w meczach z Wartą Międzychód i Spartą Złotów. Tylko w dwóch spotkaniach podopiecznym trenera Ryszarda Rybaka nie udało się umieścić piłki w siatce. Było to w wyjazdowych konfrontacjach z Leśnikiem Margonin i z Nordenią Dopiewo.
Ciekawie rozkładają się strzelone bramki przez naszych piłkarzy. Otóż częściej pokonywali bramkarzy rywali w drugiej połowie- 23 razy, czyli 2/3 wszystkich trafień.
Pod względem straconych bramek zajmujemy 3 miejsce. Łącznie daliśmy się 14 razy zakoczyć, co daje średnią 0,88 bramki na mecz, czyli co 102 minuty nasz bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki. Najwięcej goli straciliśmy w meczu z Leśnikiem Margonin- 6.
Listę strzelców otwiera- podobnie jak w ostatnich dwóch latatach- Marcin Duchała. Jego 14 bramek stanowi 37% łupu całej drużyny. Licząc efektywny czas gry Marcina (liczba minut na boisku) strzelał on bramkę co 91 minut. Drugi w klasyfikacji strzelców jest Mikołaj Lasek (6), a trzeci Łukasz Przybyłek (4), który umieszczał piłkę w siatce co 126 minut.
Bezkonkurencyjny w klasyfikacji asystujących został Ariel Mrowiński, który 11 razy "wykładał" piłkę partnerom. Jeżeli dodać do tego 3 strzelone gole, to zajmowałby on bardzo wysokie miejsce w klasyfikacji "kanadyjskiej".
Tylko dwóch zawodników rozegrało wszystkie 16 spotkań w pełnym wymiarze czasu. Są nimi Bartłomiej Górka i Adrian Szkudlarek, którzy spędzili na boisku 1440 minut. Trzeci w tym rankingu jest Tomek Dłużyk z 1425 minutami.
Przez całą jesień sędziowie pokazali nam 31 żółtych kartek i żadnej czerwonej. Daje to 1,93 kartki na mecz.
Poniżej prezentujemy szczegółową statystykę każdego z zawodników pierwszego zespołu seniorów.


W następnych dniach średzkim kibicom będziemy chcieli przedstawić statystyki pozostałych drużyn Polonii. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z liczbami, które podobno nie kłamią...
Najnowsze aktualności
-
21.10.2021
KMK Agro przedłuża współpracę z Polonią
Ogłaszamy dobrą wiadomość. KMK Agro przedłuża współpracę z Polonią Środa rozszerzając zakres wsparcia! Firma zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych. W jej asortymencie znajdziecie między innymi ciągniki, kombajny zbożowe, plugi, rozsiewacze nawozów, prasy, opryskiwacze i przyczepy. Maszyny znajdą zastosowanie nie tylko w rolnictwie, ale także sprawdzą się na terenach użyteczności publicznej, boiskach oraz ogrodach. Firma podkreśla, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu jest w stanie zaproponować produkty najwyższej jakości.
-
19.10.2021
Trzy punkty w Skokach (2009)
Kolejny mecz ligowy mają za sobą zawodnicy pierwszego zespołu z rocznika 2009. Mecz na boisku w Łopuchowie został rozegrany w niedzielę 17 października o godzinie 10:00, a przeciwnikiem była drużyna LPFA Skoki.
-
19.10.2021
Pewna wygrana młodzików (2009)
W niedzielę 17.10.2021 rozegraliśmy kolejną ligową kolejkę, tym razem u siebie z MKS Trzemeszno.
-
19.10.2021
Czas na starcie z liderem
W sobotę 23 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejny pojedynek ligowy. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie lider ligowej tabeli a zarazem spadkowicz z drugiej ligi – Olimpia Grudziądz. Oba zespoły jeszcze nigdy w swojej historii nie miały okazji ze sobą rywalizować i będzie to ich pierwszy pojedynek.
-
18.10.2021
Turniej WZPN żaków (2014)
W niedzielę (17.10.2021r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 organizował V Turniej Żaków Młodszych pod przewodnictwem WZPN. Mecze odbyły się na boiskach trawiastych boiska głównego KS Polonia Środa Wielkopolska. W zawodach wzięły udział zespoły Warty Śrem, Jaroty Jarocin, Akademii Piłkarskiej Reissa Jarocin oraz Polonii. Mecze odbywały się w dwóch grupach w systemie każdy z każdym w obrębie swojej grupy.
-
18.10.2021
Dwa mecze młodzików (2010)
W sobotę 16 października o godzinie 12:00 oraz o godzinie 14:00 dwa swoje mecze rozgrywali chłopcy z rocznika 2010. Drugi zespół mierzył się AKF Poznań, a trzeci zespół grał z drugim zespołem UKS Śrem.
-
18.10.2021
Wysoka wygrana młodziczek
W kolejnym spotkaniu ligowym młode polonistki mierzyły się w Koninie ze swoimi rówieśniczkami z Medyka.
-
18.10.2021
Trzy punkty w starciu z Górnikiem (2002/03)
W ostatnim meczu w roku 2021 w roli gospodarza juniorzy starsi Polonii Środa podejmowali zespół Górnika Konin.
























































