24.02.2021
Startuje Puchar PolskiJuż w najbliższą sobotę 27 lutego do grania o stawkę wrócą piłkarze Polonii Środa. W pierwszym spotkaniu podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego spotkają się z występującym na co dzień w IV lidze TPS Winogrady Poznań a stawką tego pojedynku będzie awans do 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Kończy się pomału dla piłkarzy Polonii Środa zimowy okres przygotowawczy a zaczyna walka w Pucharze Polski i o ligowe punkty. Poloniści przez cały okres przygotowawczy ciężko trenowali, a sztab szkoleniowy skupił się nie tylko na zgraniu zespołu ale także na przećwiczeniu nowych ustawień taktycznych. Zimą do kadry Polonii Środa dołączyło czterech graczy. Wszyscy ci piłkarze mają za sobą występy na pierwszoligowych boiskach i będą na pewno wzmocnieniem naszej kadry dając trenerowi Kapuścińskiemu pole manewru przy wyborze meczowej osiemnastki.
TPS Winogrady obecnie występuje w IV lidze. Po 21 kolejkach rundy jesiennej zespół z Winograd zajmuje 19 lokatę na 22 zespoły. W dotychczas rozegranych spotkaniach zespół TPS-u zgromadził 20 punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek. Bilans bramkowy zespołu TPS-u to 32-52. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kamil Lulka który bramkarzy rywali pokonywał aż siedem razy. Warto dodać że jesienią barwy TPS-u Winogrady reprezentował były gracz Polonii Środa Adam Gajda ale w przerwie zimowej zawodnik ten przeniósł się do Lubuszanina Drezdenko i nie będzie mu dane zmierzyć się z byłymi kolegami z zespołu.
Warto dodać że Polonia Środa pięć razy z rzędu grała w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski trzykrotnie zdobywając to trofeum. W ostatnim sezonie poloniści w finale ulegli minimalnie drugoligowemu już wówczas KKS Kalisz 1:0. Ale w tym roku Polonia Środa ponownie jest wymieniana w gronie faworytów do awansu do finałowej dwójki.
Spotkanie 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski z TPS-em Winogrady zostanie rozegrane w sobotę 27 lutego o godzinie 18:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu. Z tego spotkania przeprowadzimy dla Was relację tekstową na naszej stronie www.
Najnowsze aktualności
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)
Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.
-
22.12.2025
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim
najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.
W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.
Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.
-
15.12.2025
HPP: Polonia liderem po dwóch turniejach (2013)
Polonia 2013 pozostaje liderem grupy B po drugim turnieju z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, tym razem rozpoczął od porażki z APR Lampart Jarocin, następnie raz zremisował, a potem odniósł trzy zwycięstwa.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-19 awansowała do II fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, z siedmioma punktami zajął 2. miejsce i wywalczył awans do drugiego etapu, który rozgrywany będzie 6 stycznia.
-
15.12.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do III fazy (2011)
Polonia 2011 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu! W średzkiej hali Kobra Arena nasz zespół wygrał dwa mecze, jeden zremisował i raz przegrał. Turniej ostatniej III fazy eliminacji rozegrany zostanie 6 stycznia.



























































