OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

11.06.2020

Średzianie wracają do Polonii

Miała być bomba i jest… już teraz możemy oficjalnie wam to powiedzieć. Po roku spędzonym w Unii Swarzędz do Polonii Środa wracają Krystian Pawlak i Damian Buczma.

Obaj związali się z naszym Klubem rocznymi umowami i na pewno będą znaczącym wzmocnieniem składu na przyszły sezon.

Krystian Pawlak to wychowanek naszego Klubu który najczęściej występuje na pozycji napastnika. Do tej pory w barwach Polonii Środa rozegrał w III lidze 190 spotkań w których zdobył 26 bramek. Do tego dochodzą spotkania i bramki w najważniejszych momentach pucharowych batalii.

Damian Buczma do Polonii Środa z Unii Swarzędz przychodzi po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce w sezonie 2011/12, a sezon później Damian był już podstawowym graczem trzecioligowego zespołu Polonii. W sumie w dotychczas rozegranych siedmiu sezonach w naszym Klubie Damian zaliczył 195 występów i zdobył 10 bramek.

Krystian Pawlak zaraz po podpisaniu kontraktu powiedział że: zawsze dobrze będę wspominał Swarzędz i szkoda że sytuacja pandemii nie pozwoliła dokończyć nam sezonu. Fajnie jest wrócić do miejsca w którym spędziło się praktycznie całą dotychczasową przygodę z piłką. Jak to mówią: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Damian Buczma również nie krył radości z powrotu do Polonii:  cieszę się że mogę ponownie założyć koszulkę Polonii Środa i dobrą grą na boisku pomóc zespołowi w osiągnieciu nakreślonych celów.

- Na pewno się cieszymy że do Polonii wracają średzianie. Chcemy naszą drużynę oprzeć na wychowankach i chłopkach z powiatu i Wielkopolski. Ich powrót idealnie wpisuje się w koncepcję budowania drużyny. Uważam że dobrze się stało że są znowu z nami. Zarówno jeden jak i drugi dają duże możliwości manewru przy doborze składu.  Szukaliśmy alternatywy do gry na skrzydłach jaką daje nam Damian i silnej dziewiątki jaką niewątpliwie jest Krystian –  tak powrót Krystiana i Damiana skomentował średzki trener Krzysztof Kapuściński.

Obu zawodników witamy z powrotem w domu i życzymy wielu świetnych spotkań w polonijnych barwach.

Najnowsze aktualności

 • 12.01.2021

  Wiktor Król: Bramkarz który został napastnikiem

  Zapraszamy Was na rozmowę z kolejnym z naszych wychowanków reprezentujących barwy innego klubu. Tym razem jest to Wiktor Król który w Polonii zaczynał jak napastnik, do Warty Poznań odchodził jako bramkarz by obecnie i w tym klubie występować na pozycji napastnika.

 • 11.01.2021

  Skrzaty grały w Racocie (2014)

  W sobotę (09.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Racotu, aby wziąć udział w turnieju halowym przeznaczonym dla skrzatów starszych. Do zmagań przystąpiły również zespoły: Obry Kościan, Orlika Mosina, Warty Śrem, LPFA Wolsztyn, Korony Wschowa, Futsalu Gostyń oraz gospodarze PKS Racot. W pierwszej części turnieju zespoły rywalizowały systemem 4x4 na cztery bramki, natomiast w drugiej fazie rozgrywek chłopcy grali na boisku 40x20m czterech zawodników w polu i bramkarz.

 • 11.01.2021

  Ciekawa gra żaków (2012)

  W sobotę 9 stycznia podopieczni Trenerów Radosław Falgiera i Adriana Błaszaka rozegrali grę kontrolną z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa.

 • 09.01.2021

  P. Skrobosiński: to w Polonii Środa wszystko się zaczęło

  Zapraszamy Was na rozmowę z wychowankiem Polonii Środa, obecnie wypożyczonym z naszego klubu do pierwszoligowego GKS Bełchatów – Piotrem Skrobosińskim. Z naszego wywiadu dowiecie się o początkach kariery naszego wychowanka, o przeskoku z piłki młodzieżowej do seniorskiej a także o jego obecnej sytuacji w Bełchatowie. 

 • 22.12.2020

  Wesołych Świąt

                                                    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,

 • 22.12.2020

  Intensywny weekend żaków (2013)

  W sobotę zawodnicy rocznika 2013 brali udział w turnieju halowym organizowanym przez zespół Canarinhos Skórzewo. Turniej rozgrywany był na hali w Dopiewie. Organizator ustalił czas gry 1x15 minut w systemie każdy z każdym. Mecze rozgrywały się na dwóch boiskach, grano po 4 osoby.

 • 22.12.2020

  Turniej klubów patronackich (2014)

  W sobotę (19.12.2020r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Poznania na ulicę Bułgarską, aby wziąć udział w turnieju klubów patronackich Lecha Poznań. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także zespoły: Jaroty Jarocin, AP Koszalin, Koziołka Poznań, KP Piła, Kotwicy Kórnik, Błękitnych Owińska, Mieszka Gniezno, Orlika Poznań, Unii Swarzędz, PKS Racot, Nielby Wągrowiec, UKS Śrem, AP Ostrzeszów oraz drużyna z Ostrowa Wlkp. Turniej odbywał się jednocześnie na 5 boiskach, a „średzkie skrzaty” rozegrały w nim 11 spotkań.

 • 22.12.2020

  Ostatnie granie w tym roku (2012)

  W sobotę 19 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2012 wzięli udział w swoim ostatnim turnieju w tym roku – Avia Cup, który odbył się w Kórniku.  W turnieju tym udział wzięło aż 20 zespołów podzielonych na dwie tury po 10 ekip. Nasz zespół wystawił tego dnia dwie drużyny, które wystąpiły w sesji porannej. W fazie grupowej uzyskaliśmy następujące wyniki:

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.