11.07.2014
Srebrna Julia MikołajczakZawodniczka naszego klubu, Julia Mikołajczak, która od ponad tygodnia występuje w meczach kadry Wielkopolski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Nożnej dziewcząt urodzonych w latach 1998 -2000 zdobyła z tą kadrą srebrny medal.
W finale który odbył się w dniu dzisiejszym reprezentacja Wielkopolski zmierzyła się z reprezentacja województwa Mazowieckiego. Mecz był bardzo zacięty ale żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść w regulaminowym czasie gry. O zwycięstwie musiały więc zadecydować rzuty karne. Te lepiej wykonywały zawodniczki z Mazowieckiego i to one ostatecznie sięgnęły po złoty medal.
Nasza piłkarka wyszła na to spotkanie w podstawowym składzie, a boisko opuściła dopiero w drugiej połowie.
Serdecznie gratulujemy Julii Mikołajczak tak dużego sukcesu jakim jest niewątpliwie zdobycie srebrnego medalu Polski do lat 16. Bardzo cieszy fakt że zawodniczka żeńskiej drużyny naszego Klubu sekcji piłki nożnej reprezentowała nasze miasto w rozgrywkach ogólnopolskich.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2022
Nieudana inauguracja rezerw
W sobotę swoją inaugurację miały rozgrywki V ligi w których udział bierze drugi zespół Polonii Środa. W swoim pierwszym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
13.08.2022
Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.
-
12.08.2022
Trzy punkty dla Polonii
W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.
-
12.08.2022
Udane gry trampkarzy (2008/2009)
Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.
-
11.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)
W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.
-
10.08.2022
Dwie gry młodzików (2010)
Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.
-
09.08.2022
Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki
Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.
-
08.08.2022
Grali najmłodsi (2012-2015)
Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.
























































