OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.05.2011

Spotkanie z Burmistrzem Wojciechem Zietkowskim

W poniedziałek, w Urzędzie Miejskim w Środzie doszło do spotkania Burmistrza Miasta Środa Wojciecha Ziętkowskiego z Zarządem KS Polonia Środa, który reprezentowali Rafał Ratajczak oraz Dariusz Fludra. Uczestnikiem spotkania był takze Paweł Walkowiak, przedstawiciel jednej z firm sponsorujacych sekcje piłki noznej Polonii.

  W trakcie spotkania omówione zostały  sprawy dotyczace koniecznych inwestycji na terenie OSiR w Środzie, które zapewnią bardziej komfortowe warunki dla kibiców ogladajacych mecze Polonii w III lidze. Jak wiemy , w niedziele  Polonia zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem rozgrywek awans do III ligi, do której nasz klub wraca po czternastu latach gry w nizszych klasach rozgrywkowych.

 Zarząd KS Polonia Środa , po  uzgodnieniu  wczesniej z Dyrektorem OSiR-u Wojciechem Grząślewiczem , przedstawił Burmistrzowi liste proponowanych  zmian na terenie stadionu przed rozpoczeciem  nastepnego sezonu.

Oto ona:

1) Wymiana siedzisk na trybunie głównej - zaplanowana juz wcześniej przez OSiR

2)Wymiana boksów zawodników rezerwowych- obecne sa zbyt małe, wymóg licencyjny: na 13 osób, licząc  po minimum 50 cm na osobę

3) Budowa systemu nagłosnienia - ze względów bezpieczeństwa jak i komfortu dla kibiców konieczne jest zainstalowanie profesjonalnego systemu nagłosnienia

4) Wymiana lub obnizenie  krawężników miedzy bieżnia a murawą - betonowe krawężniki sa niebezpieczne i moga powodowac poważne urazy

5) Budowa tablicy świetlnej - stosunkowo niewielki koszt, wysoka estetyka.

 Te propozycje nie wymagaja zbyt wysokich nakładów finansowych i z pewnościa mogą zostać wykonane przed nadchodzącym sezonem.

 Zarząd Klubu zaproponował takze Burmistrzowi usunięcie wału ziemnego z betonowymi trybunami , miedzy boiskiem piłkarskim a hokejowym. Obecna trybuna jest w opłakanym stanie i nie spełnia żadnych wymogów. Dodatkowo z obu stron trybuny znajduje się mnóstwo kamieni, które w zadnym wypadku nie powinny sie w tym miejscu znajdować.

Zdaniem Zarzadu Polonii należałoby usunąć ten ziemny wał, plac między boiskiem piłkarskim a hokejowym wybetonować lub wylać asfaltem i na takim placu ustawić dwustronna trybune metalową z zachowaniem budynku spikerki.

Taka inwestycja wymagałaby powazniejszych nakładów finansowych ale z pewnościa zdecydowanie poprawiłaby bezpieczeństwo kibiców jak i sam wygląd stadionu zyskałby na atrakcyjności.

Burmistrz przychylnie odniósł sie do postulatów Zarządu ale oczywiście podkreslił, ze zakres inwestycji bedzie zależał od mozliwosci finansowych masta.

Najnowsze aktualności

  • 08.05.2014

    Centra kolejnym rywalem Polonii

    W meczu 29. kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zagrają w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Centrą.

  • 06.05.2014

    Żaki wystąpiły na turnieju Pomartech Cup 2014

    W sobotę 3 maja drużyna Żaków starszych wybrała się do Poznania na międzynarodowy turniej U9 Pomartech Cup 2014. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski a w tym 3 z Niemiec. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy i tak Polonia trafiła do grupy B gdzie za rywali miała: VfB Friedrichshain, KS Warta Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKS Junior Zbąszynek, AP Mały Piłkarz Inowrocław. 

  • 06.05.2014

    Rezerwy bez punktów

    W niedzielne popołudnie kolejny mecz ligowy rozegrały rezerwy średzkiej Polonii. Nasi zawodnicy pojechali w bardzo osłabionym składzie na mecz do Brzeźna i uległa miejscowemu Maratończykowi 3:0.

  • 05.05.2014

    Trampkarze ograli Kopernika Poznań

    W sobotę 3 maja trampkarze udali się do Poznania , aby tam zmierzyć się z Kopernikiem w siódmej kolejce rozgrywek Grupy  Mistrzowskiej. Nasza drużyna zagrała tam bez swoich trzech podstawowych zawodników ale i tak spisała się znakomicie odnosząc pewne zwycięstwo nad poznaniakami. 

  • 04.05.2014

    Fotogaleria z meczu przeciwko Startowi

    Tradycyjnie nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski przygotował dla wszystkich kibiców galerię zdjęć z meczu piłkarzy Polonii. Tym razem na fotografiach obejrzeć możemy spotkanie polonistów z Startem Warlubie.

  • 04.05.2014

    Skrót meczu Polonia - Start

    Dostępny jest już skrót dzisiejszego meczu III ligi Polonii Środa Wielkopolska z Startem Warlubie. W materiale obejrzeć można wszystkie najciekawsze akcje oraz bramki.

  • 04.05.2014

    Wyniki 28. kolejki III ligi

     Dzisiaj rozegrana została 28. kolejka  rozgrywek o mistrzostwo III ligi. Komplet wyniku prezentujemy poniżej.

  • 04.05.2014

    Podział punktów ze Startem

    Remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy mecz 28. kolejki trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Startem Warlubie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.