10.04.2013
Spotkanie Prezesa z Burmistrzem W. ZiętkowskimWe wtorek w Urzędzie Miasta doszło do spotkania Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Wojciecha Ziętkowskiego z Prezesem KS Polonia Środa Rafałem Ratajczakiem, któremu towarzyszyli Członek Zarządu Dariusz Fludra oraz trener pierwszego zespołu Czesław Owczarek. W spotkaniu uczestniczył także Naczelnik Biura Obsługi Burmistrza Marcin Bednarz oraz szef Wydziału Inwestycji UM Michał Orłowski.
Tematem przewodnim spotkania było omówienie projektu budowy budynku, w którym znalazłyby się nowe szatnie oraz inne pomieszczenia niezbędne do organizacji meczów piłkarskich i hokejowych na terenie OSiR w Środzie przy ul. Sportowej 12 czyli na terenie średzkiego stadionu.
W związku z tym, iż najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy Urząd Miejski zostanie faktycznym właścicielem terenu średzkiego stadionu na tym spotkaniu zapadła decyzja aby budynek z nowymi szatniami wybudować pomiędzy boiskiem piłkarskim a hokejowym. Wg wstępnych ustaleń projektowany obiekt miałby być dwukondygnacyjny. Na parterze miałaby się znajdować przede wszystkim szatnie, pomieszczenia dla sędziów, delegatów na mecz, lekarzy oraz ciągi komunikacyjne wraz z wyjściami bezpośrednio na boisko piłkarskie oraz hokejowe. Na piętrze zaś powinny się znaleźć pomieszczenia dla spikera, służb ochrony, mediów, sala konferencyjna oraz pomieszczenia klubowe.
Całkowita powierzchnia użytkowa na dwóch kondygnacjach ma wynieść kilkaset metrów a pomieszczenia mają spełniać wymogi infrastrukturalne zawarte w wymogach licencyjnych PZPN dla klubów II ligi. Jest szansa na rozpoczęcie budowy już w tym roku kalendarzowym.
O ocenę spotkania i proponowanego projektu poprosiliśmy Prezesa Polonii Rafała Ratajczaka. Oto jego wypowiedź:
"Bardzo się cieszę, że doszło do takiego merytorycznego spotkania podczas którego każda ze stron mogła przedstawić swoje oczekiwania i możliwości. Wydaje mi się, że pomysł budowy szatni tak potrzebnych na obiekcie OSiR w Środzie wreszcie nabiera realnego kształtu. Idea aby budynek ten powstał pomiędzy boiskiem piłkarskim a hokejowym jest moim zdaniem optymalna pod każdym względem, przede wszystkim ekonomicznym a także funkcjonalnym. A o potrzebie budowy niech świadczą liczby. Na stadionie jest sześć boisk i hala a do dyspozycji trenujących tam osób sa tylko cztery małe szatnie dostępne przez cały rok. To zdecydowanie za mało i dlatego ostateczna decyzja o budowie powinna zapaść jak najszybciej.
Wyraźnie widać, że Burmistrz Wojciech Zietkowski jest zdecydowanym zwolennikiem budowy nowych szatni a jedynym problemem jest znalezienie finansowania tej inwestycji. Wierzę, że jeszcze w tym roku ta inwestycja się rozpocznie a w przyszłym uda się ją dokończyć"
Najnowsze aktualności
-
19.02.2019
Udany turniej Polonia Karcher KT 24 Cup (2008)
W niedzielny poranek rozpoczął się kolejny organizowany przez nasz klub Polonia Karcher Center KT 24 Cup. Tym razem udział brały drużyny rocznika 2008.
-
18.02.2019
Kolejny sparing w środę
W najbliższą środę 20 lutego nasi piłkarze rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem Polonii Środa będzie czwarto ligowa Tarnovia Tarnowo Podgórne. Będzie to siódme spotkanie towarzyskie podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego tej zimny.
-
18.02.2019
Dobry występ w Zaniemyślu (2011)
W niedzielę 17 lutego 2019r. po długiej zimowej przerwie meczowej, drużyna Polonii rocznika 2011 wybrała się na turniej UKS Śrem organizowany na Hali w Zaniemyślu.
-
18.02.2019
Zwycięstwo młodych polonistów (2009)
W sobotę 16 lutego w Środzie Wielkopolskiej odbył się turniej Polonia Karcher Center KT-24 Cup 2019 dla rocznika 2009.
-
18.02.2019
Porażka w Wągrowcu (2000/01)
Kolejny pracowity weekend mają za sobą juniorzy starsi Polonii Środa Wielkopolska. W sobotę 16 lutego podopieczni Przemka Łoniewskiego pojechali do Wągrowca na sparing z Nielbą.
-
18.02.2019
Remis w pierwszym meczu
W niedzielę 17 lutego drużyna rezerw Polonii rozegrała swoje pierwsze spotkanie kontrolne tej zimy, a przeciwnikiem była drużyna konińskiej klasy okręgowej Sparta Sklejka Orzechowo.
-
16.02.2019
Chrobry pokonany
W sobotę 16 lutego piłkarze Polonii Środa udali się do Głogowa gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był pierwszoligowy Chrobry.
-
14.02.2019
Jump Space - nowym Partnerem klubu!
Jump Space - Park Trampolin został nowym Partnerem naszego klubu.

























































