28.07.2015
Sparta przetestuje polonistówJuż w środę 29 lipca na głównej płycie średzkiego stadionu piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie występująca na co dzień w klasie okręgowej Sparta Orzechowo.
Dla piłkarzy Polonii będzie to piąte spotkanie towarzyskie tego lata. Do tej pory podopieczni Mariusza Bekasa wygrali jeden mecz i trzy przegrali. Na pewno wpływ na to miał fakt że z różnych powodów nasz zespół do tej pory nie zagrał w optymalnym składzie. Uraz leczy Krystian Pawlak, dopiero w tym tygodniu do zespołu dołączył Krzysztof Bartoszak, a jak dodać do tego kilku zawodników testowanych którzy są nie zgrani z zespołem to na razie efekt wynikowy nie jest do końca zadowalający. Jednak średzki szkoleniowiec nie załamuje rąk. Jak sam mówi podstawowa jedenastka coraz bardziej się krystalizuje i teraz z każdym meczem będzie pracować nad zgraniem ze sobą poszczególnych formacji.
W naszym zespole na pewno w tym spotkaniu wystąpią po raz kolejny testowani zawodnicy wśród których pojawi się nowy napastnik. Średzki sztab szkoleniowy będzie im się przyglądał pod kątem wzmocnienia konkurencji w składzie naszego zespołu.
Sparta na co dzień występuje w klasie okręgowej. W minionym sezonie zespół prowadzony przez Janusza Hofmana zajął 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 45 punktów w 30 meczach na co złożyło się 13 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Bilans bramkowy zespołu z Orzechowa to 59 bramek strzelonych i 49 straconych.
Spotkanie ze Spartą Orzechowo rozpocznie się w środę 29 lipca o godzinie 17:30 na głównej płycie średzkiego stadionu. Już teraz serdecznie zapraszamy na ten mecz wszystkich sympatyków. Jednocześnie przypominamy że w piątek 31 lipca o godzinie 16:00 także na średzkim stadionie nasz zespół rozegra mecz towarzyski z Formacją Port 2000 Mostki.
Najnowsze aktualności
-
31.10.2023
W sobotę w Wolinie
W sobotę 4 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 15. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie świetnie sobie w tym sezonie poczynająca Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to trzeci w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas dwóch poprzednich poloniści za każdym razem przywozili do domu komplet punktów.
-
31.10.2023
Porażka w meczu na szczycie (2012)
W meczu na szczycie ligowej tabeli II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 4:8. Do przerwy młodzi zawodnicy z Zaniemyśla byli zabójczo skuteczni, przez co uzyskali sporą przewagę bramkową, której mimo walki Polonistom nie udało się odrobić. W tabeli Kłos po tym meczu wyprzedził Polonię, która obecnie zajmuje 2. miejsce.
-
30.10.2023
Jeden gol zdecydował (2008)
Zespół juniorów młodszych Polonii 2008 odniósł kolejne zwycięstwo w lidze wojewódzkiej rocznika 2007. W piątek Poloniści wygrali na stadionie CSiR 1:0 (0:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski po bramce Filipa Stasiaka.
Drugi zespół po wyrównanym boju zremisował na boisku w Zielnikach z Wiarą Lecha Robakowo 1:1. Gola dla Polonii strzelił Marcin Ratajczak.
-
30.10.2023
Trzy punkty w dwóch meczach (2011)
W niedzielę na boisku w Topoli dwa mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2011). Najpierw odbył się mecz I ligi okręgowej, w którym Polonia wygrała 5:3 z Wartą Śrem, następnie rozegrano mecz na szczycie II ligi okręgowej. Polonia II przegrała 0:4 z liderem rozgrywek - Pogonią Książ Wielkopolski.
-
30.10.2023
Zwycięstwo ze Sparks (2010)
W czwartkowym meczu II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:2 (2:0) z drużyną dziewcząt Sparks Poznań. Poloniści do przerwy prowadzili 2:0, ale druga część przyniosła sporo emocji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem naszego zespołu.
-
30.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (28/29.10.2023)
Ostatni weekend października był pełny piłkarskich emocji i kilku zespołom przyniósł wiele radości po zwycięstwach. Już w czwartek granie rozpoczęli trampkarze młodsi, którzy wygrali na wyjeździe ze Sparks Poznań. W piątek po dobrym meczu juniorzy 2008 wygrali kolejne spotkanie w I lidze wojewódzkiej, tym razem 1:0 z Ostrovią.
Mniej udana dla naszych drużyn była sobota, bo spośród sześciu meczów tylko jeden zakończył się zdobyciem kompletu punktów. Swoich rywali zwycieżyli niezawodni trampkarze młodsi z rocznika 2010 w meczu II ligi okręgowej.
W niedzielę nasze zespoły spisały się świetnie. Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowali juniorzy 2005, a trampkarze 2010 pewnie wygrali z Lechem Poznań 2011. Trzy punkty w meczu I ligi okręgowej wywalczyli też młodzicy starsi.
-
30.10.2023
Zwycięstwo z Lipnem Stęszew (2005)
W niedzielę 23.10.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Lipna Stęszew. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jakub Płonka - 2, Michał Bańkowski - 1, Dawid Sękowski - 1, Maciej Owczarek - 1, Jakub Łoda - 1, Adrian Fiołka - 1.
-
29.10.2023
Bez punktów z Zawiszą
W ostatnią październikową sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie trzeciej z czwartą ekipą poprzedniego sezonu zapowiadało się bardzo emocjonująco.



























































