OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.05.2011

Sparta lepsza od Polonii

W niedzielę 22 maja zespół juniorów starszych na własnym boisku podejmował drużynę Sparty Złotów. Goście sprawili dużą niespodziankę pokonując nasz zespół 3:2, prowadząc do przerwy 2:0.

Spotkanie rozegrane zostało na boisku treningowym Polonii i rozpoczęło się z 10 minutowym opóźnieniem na skutek spóźnienia się na mecz trójki sędziowskiej. Początek meczu toczonego przy bardzo dotkliwym upale był wyrównany. W miarę upływu czasu do głosy zaczęli dochodzić Poloniści, którzy stworzyli kilka bramkowych sytuacji. Akcje te jednak nie przyniosły efektu bramkowego, a najlepszą zmarnował Bartosz Cechmann, po którego uderzeniu głową piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Zespół Sparty skupił się na grze defensywnej i wyprowadzał kontry. W 20 minucie ostrzeżenie dla Polonistów, gdyż bardzo groźne uderzenie z rzutu wolnego w doskonały sposób broni Przemysław Pietrzak. Chwilę później tj. w 26 minucie po znakomitym rajdzie zawodnika ze Złotowa, który mija kolejno 4 naszych zawodników jak tyczki przez połowę boiska wyprowadza swój zespół na prowadzenie. Poloniści lekko zszokowani takim rozwojem sytuacji ponownie ruszyli do ataku. Jednak akcje te były bardzo szarpane. W 34 minucie do pustej bramki Złotowa nie trafia Arkadiusz Pawlak. Kilka minut później jest już 2:0. Błąd naszego obrońcy w środkowej strefie doprowadza do sytuacji 1 na 1 z naszym bramkarzem, co z dużym spokojem wykorzystują zawodnicy ze Złotowa podwyższając wynik. W odpowiedzi dobre uderzenie Jakuba Wiśniewskiego przechodzi minimalnie obok słupka. Do przerwy wynik nie ulega już zmianie i niespodziewanie Sparta prowadzi 2:0.

W drugiej odsłonie widzimy już inny zespół Polonii. Nasi gracze zaczęli grać szybciej pewniej i dokładniej. Jednak ciągle były problemy z wykończeniem akcji do czego w głównej mierze przyczyniły się nierówności na boisku. Dwukrotnie po ładnych akcjach oskrzydlających w piłkę nie trafia z tego powodu Bartosz Cechmann. Przewaga Polonistów staje się co raz bardziej wyraźniejsza. Na dodatek bardzo dobrze od 54 minuty spisuje się debiutujący gracz juniorów młodszych Grzegorz Skibiński, który zmienił zmęczonego Arkadiusza Pawlaka. W 60 minucie ponownie Bartosz Cechmann uderzeniem głowa minimalnie nie trafia do bramki. W 62 minucie następuje szybki atak gości, którzy w tym spotkaniu praktycznie są bezbłędni i zdobywają 3 bramkę po bardzo ładnym silnym uderzeniu z 16 metrów. Poloniści jednak nie dają za wygraną i nadal nieustannie atakują. W końcu w 75 minucie Bartosz Cechmann po asyście Piotra Leporowskiego uderzeniem z pola karnego zdobywa kontaktową bramkę. W naszych graczy wstępują nowe siły i praktycznie spotkanie toczy się tylko na połowie gości. Cztery minuty później po książkowej akcji Dominik Baziór zagrywa piłkę w polu karnym do Piotra Leporowskiego, który pewnie pokonuje bramkarza. Wynik jest już 2:3. Zmęczeni Spartanie zaczynają grać na czas i ciągle się bronią. W 81 minucie następuje bezpardonowy atak w naszego napastnika Jakuba Wiśniewskiego przez obrońcę w polu karnym, lecz sędzia nakazuje grać dalej. 2 minuty później zagranie zawodnika Sparty Złotów ręką w polu karnym także jest nieodgwizdane. Poloniści mimo tych pomyłek arbitra ciągle dążą do wyrównania. W ostatniej minucie dobra sytuację miał Adrian Błaszak lecz jego strzał przechodzi nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry uderzenia z rzutów wolnych Jakuba Wiśniewskiego i Tomasza Kosteckiego są także niecelne. A w ostatnich sekundach w bardzo dogodnej sytuacji przeszkodzili sobie Wiśniewski i Błaszak w polu karnym.

Poloniści polegli na własnym boisku ze Spartą Złotów. Niestety bardzo dobra gra w II połowie nie wystarczyła do zdobycia 3 punktów, które pojechały do Złotowa. Tym samym tabela Wielkopolskiej Ligi jeszcze bardziej się spłaszczyła i Poloniści na 3 kolejki przed końcem rozgrywek zajmując 7 miejsce nie są jeszcze pewni utrzymania się w lidze.

A teraz naszych graczy czekają 3 arcytrudne mecze z Obrą Kościan i Polonią Leszno na wyjeździe oraz spotkanie u siebie z Jarotą Jarocin.

W dzisiejszym meczu z powodu pauzy za żółte kartki nie mógł zagrać Marcin Falgier oraz kontuzjowany Bartosz Paczkowski.

W spotkaniu natomiast wystąpili:

Przemysław Pietrzak – Marek Matysiak, Michał Okninski, Tomasz Kostecki, Dominik Mucha (63` - Kamil Kudła) – Adrian Błaszak, Piotr Leporowski, Jakub Wiśniewski – Dominik Baziór (78` - Dawid Kruk), Arkadiusz Pawlak (54 – Grzegorz Skibiński), Bartosz Cechmann.

Najnowsze aktualności

  • 06.10.2012

    Wyniki sobotnich meczów 11. kolejki III ligi

    Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Pierwsza porażkę poniosła Ostrovia 1909 Ostrów, która uległa na własnym boisku Unii Swarzędz 0:1. Ponadto zwycięstwa odniosły drużyny Pogoni Mogilno, Lubońskiego KS Fogo Luboń i Nielby Wągrowiec.

  • 06.10.2012

    Wysoka wygrana orlików młodszych

    Bardzo dobry mecz rozegrali podopieczni Mariusza kułaka w piątek kolejce spotkań w swojej grupie, drużyna orlika młodszego. W sobotnie przedpołudnie do Środy Wlkp. przyjechali rówieśnicy ze Swarzędza reprezentując tamtejszą Unię. Mimo że od rana w Środzie padał deszcze to chłopcy z Polonii byli chętni do gry i po końcowym wyniku można stwierdzić że w takiej pogodzie poradzili sobie bardzo dobrze.

  • 05.10.2012

    Zapowiedź 11. kolejki III ligi

    Już tylko sześć kolejek pozostało do końca rundy jesiennej trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W najbliższy weekend rozegrana zostanie jedenasta seria spotkań.

  • 04.10.2012

    Statystyki piłkarzy po rozegraniu 1/3 spotkań

    Już jedną trzecią sezonu mają za sobą piłkarze średzkiej Polonii. Poniżej przedstawiamy statystyki piłkarzy po rozegraniu dziesięciu spotkań.

  • 04.10.2012

    Polonistki zagrają w Kórniku

    W najbliższą niedzielę pierwsza rundę rozgrywek zakończy drużyna dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska, która wybierze się do Kórnika na mecz z tamtejszą Kotwicą.

  • 04.10.2012

    Tomasz Nowicki arbitrem meczu Polonia - Górnik

    Tomasz Nowicki reprezentujący Kolegium Sędziów w Poznaniu poprowadzi niedzielny mecz ligowy Polonii Środa z Górnikiem Konin.

  • 04.10.2012

    Wysoka wygrana orlików młodszych

    Czwartą kolejkę spotkań w swojej grupie zakończyli orliki młodsze ze Środy Wlkp. Ich Rywalem była żeńska drużyna Polonii Poznań która w tym spotkaniu była gospodarzem. W środowe popołudnie pogoda sprzyjała rozgrywkom piłkarskim tak więc mecz oglądało się w przyjemnych warunkach, mimo że samo boisko do najlepszych nie należało. 

  • 04.10.2012

    Rozgrywki młodzieży

    W najbliższy weekend po raz piąty w tym sezonie drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska zagrają o ligowe punkty.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.