22.01.2011
Sparing : Calisia - Polonia 5:1W rozegranym dziś w Kaliszu meczu sparingowym lider III ligi Calisia pokonał Polonię Środa 5:1 (0:0,3:0,2:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Pluciński.
Mecz został rozegrany na naturalnej murawie stadionu przy ul.Łódzkiej w Kaliszu, która była było dosyć śliska i grząska. Trenerzy ustalili iż mecz odbędzie się w trzech tercjach, po 30 minut.
Polonia zagrała w skłdaize:
Robert Reszka (30.Adrian Szkudlarek60.Łukasz Przeździęk) - Paweł Przybyłek Łukasz Ratajczak Mikołaj Michalak Kamil Krawczyk - Bartosz Pluciński Patryk Szafarczyk Dawid Lisek Adam Nowicki - Kamil Krajewski Marcin Duchała.
Na zmiany wchodzili jeszcze: Damian Ludwiczak , Mateusz Michalak , Marcin Leciej.
Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando gospodarzy , lecz w tej części gry nasza defensywa spisywała się bez zarzutu i nie dopuszczała trzecioligowców do klarownych sytuacji strzeleckich. Stuprocentową okazję stworzyli zaś średzianie gdy nasi napastnicy zaatakowali obrońców Calisii i odebrali im piłkę . Dzieki temu Marcin Duchała i Kamil Krajewski znależli się sami przed Marcinem Ludwikowskim . Znany z pierwszoligowych boisk bramkarz gospodarzy spisał się jednak znakomicie i obronił strzał Kamila.
Także druga część meczu rozpoczęła sie dobrze w wykonaniu polonistów , którzy dwoukrotnie mogli pokonać bramkarza Calisii . Niestety ta sztuka się naszym zawodnikom nie udała a bramki zaczęli strzelać po kontrach trzecioligowcy, którzy w przeciagu 10 minut strzelili trzy bramki. Wynikiem 3:0 zakończyła się więc druga tercja meczu w Kaliszu.
Trzecia częśc meczu była znowu bardziej wyrównana i też padły w niej trzy gole, dwie dla Calisii i jedna dla Polonii. Najpierw czwartego gola zdobyli kaliszanie . Bramke dla Polonii po podaniu Kamila Krajewskiego zdobył strzałem w długi róg Bartosz Pluciński. W końcówce meczu Bartek jeszcze raz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ale tym razem goalkeeper Calisii był lepszy. w ostatniej akcji meczu Calisia zdobyła piatą bramkę czym podkresliła zasłuzone zwycięstwo nad polonistami.
W tym sparingu Polonia zagrała bez kilku podstawowych piłkarzy. Ze względu na obowiązki zawodowe nieobecni byli: Piotr Loba, Mateusz Pluciński i Marcin Michałowski a po kotuzjach nadal nie mogli zagrać : Łukasz Przybyłek, Marcin Siwek, Krzysztof Błędkowski i Piotr Maleszka.
Nastepny sparing Polonia zagra za tydzień z liderem Klasy Okregowej , Błękitnymi Owińska.
Najnowsze aktualności
-
12.04.2014
Fotogaleria z Mogilna
Dostępna jest już galeria zdjęć z meczu 23. kolejki trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii zwyciężyli w Mogilnie tamtejszą Pogoń 1:0. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
12.04.2014
Wyniki 23. kolejki III ligi
Dziś rozegrane zostały wszystkie spotkania 23. kolejki III ligi. W najciekawszym meczu Lech II Poznań wysoko pokonał Wdę Świecie 5:2. Także wysokie zwycięstwo 4:0 zanotował Start Warlubie z Włocłavią Włocławek.
-
12.04.2014
Trzy punkty dla Polonii w Mogilnie
Trzy punkty przywieźli dziś z Mogilna piłkarze średzkiej Polonii. Nasza drużyna pokonała w ważnym dla obu zespołów meczu miejscową Pogoń 1:0 i awansowała na ósme miejsce w tabeli.
-
11.04.2014
Jajka dla kibiców od PW Amigo
W najbliższą środę, 16 marca piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmować będą na własnym boisku GKS Dopiewo.
-
11.04.2014
Niedziela z rezerwami i dziewczynami
W najbliższą niedzielę wszystkich sympatyków piłki nożnej czekają dwa bardzo ciekawie zapowiadające się mecze.
-
11.04.2014
Rozgrywki młodzieży
Po raz kolejny w nadchodzący weekend swoje mecze ligowe rozegrają zespoły młodzieżowe średzkiej Polonii.
-
10.04.2014
Pogoń Mogilno kolejnym rywalem
W meczu 23. kolejki rozgrywek o mistrzostwo III ligi drużyna Polonii Środa Wielkopolska podejmowana będzie w Mogilnie przez miejscową Pogoń. Spotkanie będzie niezwykle ważne dla obu zespołów.
-
08.04.2014
Zwycięstwo dziewczyn w Luzinie
Pierwszy tegoroczny mecz ligowy Polonistek zakończył się wygraną.






















































