22.01.2011
Sparing : Calisia - Polonia 5:1W rozegranym dziś w Kaliszu meczu sparingowym lider III ligi Calisia pokonał Polonię Środa 5:1 (0:0,3:0,2:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Pluciński.
Mecz został rozegrany na naturalnej murawie stadionu przy ul.Łódzkiej w Kaliszu, która była było dosyć śliska i grząska. Trenerzy ustalili iż mecz odbędzie się w trzech tercjach, po 30 minut.
Polonia zagrała w skłdaize:
Robert Reszka (30.Adrian Szkudlarek60.Łukasz Przeździęk) - Paweł Przybyłek Łukasz Ratajczak Mikołaj Michalak Kamil Krawczyk - Bartosz Pluciński Patryk Szafarczyk Dawid Lisek Adam Nowicki - Kamil Krajewski Marcin Duchała.
Na zmiany wchodzili jeszcze: Damian Ludwiczak , Mateusz Michalak , Marcin Leciej.
Pierwsza tercja toczyła się pod dyktando gospodarzy , lecz w tej części gry nasza defensywa spisywała się bez zarzutu i nie dopuszczała trzecioligowców do klarownych sytuacji strzeleckich. Stuprocentową okazję stworzyli zaś średzianie gdy nasi napastnicy zaatakowali obrońców Calisii i odebrali im piłkę . Dzieki temu Marcin Duchała i Kamil Krajewski znależli się sami przed Marcinem Ludwikowskim . Znany z pierwszoligowych boisk bramkarz gospodarzy spisał się jednak znakomicie i obronił strzał Kamila.
Także druga część meczu rozpoczęła sie dobrze w wykonaniu polonistów , którzy dwoukrotnie mogli pokonać bramkarza Calisii . Niestety ta sztuka się naszym zawodnikom nie udała a bramki zaczęli strzelać po kontrach trzecioligowcy, którzy w przeciagu 10 minut strzelili trzy bramki. Wynikiem 3:0 zakończyła się więc druga tercja meczu w Kaliszu.
Trzecia częśc meczu była znowu bardziej wyrównana i też padły w niej trzy gole, dwie dla Calisii i jedna dla Polonii. Najpierw czwartego gola zdobyli kaliszanie . Bramke dla Polonii po podaniu Kamila Krajewskiego zdobył strzałem w długi róg Bartosz Pluciński. W końcówce meczu Bartek jeszcze raz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ale tym razem goalkeeper Calisii był lepszy. w ostatniej akcji meczu Calisia zdobyła piatą bramkę czym podkresliła zasłuzone zwycięstwo nad polonistami.
W tym sparingu Polonia zagrała bez kilku podstawowych piłkarzy. Ze względu na obowiązki zawodowe nieobecni byli: Piotr Loba, Mateusz Pluciński i Marcin Michałowski a po kotuzjach nadal nie mogli zagrać : Łukasz Przybyłek, Marcin Siwek, Krzysztof Błędkowski i Piotr Maleszka.
Nastepny sparing Polonia zagra za tydzień z liderem Klasy Okregowej , Błękitnymi Owińska.
Najnowsze aktualności
-
18.05.2014
Lider wygrał w Środzie
W meczu kończącym 30. kolejkę trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali na własnym boisku z liderem tabeli Sokołem Kleczew 2:3.
-
17.05.2014
Wyniki sobotnich meczów 30. kolejki III ligi
W sobotę rozegrana została większość spotkań 30. kolejki trzeciej ligi. Niespodziewaną porażkę zanotował Lech II Poznań z Elaną Toruń. W pozostałych meczach obyło się bez sensacji.
-
15.05.2014
Orliki starsze przegrały z Liderem
W środę 14 maja zostało rozegrane zaległe spotkanie grupy mistrzowskiej Orlika starszego pomiędzy Polonią Środa a Liderem I Swarzędz. Drużyny te początkowo miały spotkać się 2 maja jednak na prośbę gości mecz został przełożony.
-
15.05.2014
Polonia podejmie lidera
Lider tabeli, Sokół Kleczew będzie rywalem Polonii Środa Wielkopolska w meczu trzydziestej kolejki rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi.
-
13.05.2014
Gramy dla Eryka
Serdecznie zapraszamy na piknik charytatywny Gramy dla Eryka, nie zabraknie atrakcji i mnóstwa pozytywnej energii.
-
13.05.2014
Wysokie zwycięstwo orlików w Śremie
W trzeciej kolejce rozgrywek wiosennych zespół orlika młodszego Polonii wyjechał na kolejny mecz ligowy. Tym razem gospodarzem meczu był UKS Śrem.
-
12.05.2014
Remis orlików z poznańskim Lechem
W miniony weekend rozpoczęła się runda rewanżowa spotkań w grupach mistrzowskiej WZPN.
-
12.05.2014
Młodzicy lepsi od OTPS-u Winogrady
W minioną sobotę młodzicy rozegrali kolejny mecz. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna TPS Winogrady





















































