05.09.2019
Sokół przyleci do Środy Wlkp.Już w niedzielę 8 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie Sokół Kleczew. Oba zespoły w trzeciej lidze nieprzerwanie występują od sezonu 2011/12 a ich pojedynki zawsze elektryzowały piłkarską Wielkopolskę.
Piłkarze Polonii Środa w ostatnich dwóch ligowych meczach zainkasowali sześć punktów. Nasi zawodnicy strzelili swoim rywalom osiem bramek nie tracąc przy tym żadnej, a z kwitkiem odprawili zespołu Unii Janikowo i Chemika Police. Obie te drużyny to ligowi beniaminkowie. Tym razem nasz zespół czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie i mocniejszy rywal. Do naszego miasta przyjeżdża bowiem zaprawiony w ligowych bojach Sokół Kleczew. Pojedynki obu tych zespołów zawsze przynosiły wiele piłkarskich emocji kibicom zgormadzonym na trybunach a o wyniku końcowym nie raz decydowały ostatnie minuty spotkania.
W zespole Polonii z powodu kontuzji na pewno nie zagrają Michał Górzyński i Bartosz Cyrak. Reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego. Jednak o ostatecznym składzie wyjściowym na niedzielne spotkanie nasz trener zadecyduje po sobotnim treningu.
Sokół Kleczew zajmuje obecnie ósmą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy podopiecznych Łukasza Cichosa to 7:8. Najlepszym strzelcem zespołu jest Norbert Grzelak który do bramki rywali piłkę kierował aż cztery razy.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą 17 razy w oficjalnych meczach. Szesnaście spotkań to były pojedynki ligowe. Sześć z tych meczy zakończyło się zwycięstwem Polonii, w trzech padł wynik remisowy, a w siedmiu meczach górą byli nasi rywale. Bilans bramkowy tych meczy to 22:26. Jeden mecz to była potyczka pucharowa. Tutaj górą była Polonia która pokonała Sokoła 2:1.
Spotkanie Polonii z Sokołem Kleczew zostanie rozegrane w niedzielę 8 września o godzinie 16:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Serdecznie zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
28.07.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z sobotniego meczu sparingowego Polonii Środa Wielkopolska z Obrą 1912 Kościan. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną średzian w stosunku 5:1.
-
28.07.2012
Galeria: Polonia Środa - Obra Kościan
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego w którym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Obra Kościan
W dzisiejszym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku czwartoligową Obrę 1912 Kościan 5:1 (2:1).
-
28.07.2012
Polonia Środa - Obra Kościan 5:1
W dzisiejszym meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa pokonali na własnym boisku Obrę Kościan 5:1 (2:1). Dwie bramki dla średzin zdobył Krystian Pawlak, a po jednej Dominik Mucha, Maciej Kononowicz oraz zawodnik testowany.
-
28.07.2012
Relacja LIVE! Polonia Środa - Obra Kościan
Dziś o godzinie 11:00 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejne spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do sezonu 2012/2013. Przeciwnikiem średzian na własnym boisku będzie czwartoligowa Obra Kościan.
-
28.07.2012
Poloniści na Igrzyskach Olimpijskich
W piątek 27 lipca zainaugurowane zostały w Londynie XXX Igrzyska Olimpijskie, w trakcie których zabraknie niestety zawodników związanych z naszym miastem.
-
27.07.2012
Juniorzy młodsi pokonali Przemysława Poznań
W piątek 27 lipca o godz. 17.30 juniorzy młodsi Polonii Środa na własnym boisku rozegrali pierwszy mecz sparingowy. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Roberta Halaburdę pokonali czołowy zespół Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Przemysława Poznań 3:2, remisując do przerwy 2:2. Bramki dla Polonistów zdobyli: w 27 oraz 39 minucie Adrian Nowak oraz w 63 minucie Szymon Grzelak. Polonia rozegrała dobre zawody, mając przez wiekszość meczu optyczną przewagę oraz o wiele więcej sytuacji bramkowych od zespołu Przemysława Poznań.
-
27.07.2012
Wygrana drugiego zespołu w Miłosławiu
W drugim letnim meczu towarzyskim piłkarze rezerw Polonii Środa Wielkopolska pokonali na wyjeździe spadkowicza z Klasy Okręgowej Orlika Miłosław 2:1. Bramki dla podopiecznych Waldemara Grześkowiaka zdobyli Przemysław Warot oraz Marek Błachowicz.

























































