05.09.2019
Sokół przyleci do Środy Wlkp.Już w niedzielę 8 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie Sokół Kleczew. Oba zespoły w trzeciej lidze nieprzerwanie występują od sezonu 2011/12 a ich pojedynki zawsze elektryzowały piłkarską Wielkopolskę.
Piłkarze Polonii Środa w ostatnich dwóch ligowych meczach zainkasowali sześć punktów. Nasi zawodnicy strzelili swoim rywalom osiem bramek nie tracąc przy tym żadnej, a z kwitkiem odprawili zespołu Unii Janikowo i Chemika Police. Obie te drużyny to ligowi beniaminkowie. Tym razem nasz zespół czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie i mocniejszy rywal. Do naszego miasta przyjeżdża bowiem zaprawiony w ligowych bojach Sokół Kleczew. Pojedynki obu tych zespołów zawsze przynosiły wiele piłkarskich emocji kibicom zgormadzonym na trybunach a o wyniku końcowym nie raz decydowały ostatnie minuty spotkania.
W zespole Polonii z powodu kontuzji na pewno nie zagrają Michał Górzyński i Bartosz Cyrak. Reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego. Jednak o ostatecznym składzie wyjściowym na niedzielne spotkanie nasz trener zadecyduje po sobotnim treningu.
Sokół Kleczew zajmuje obecnie ósmą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy podopiecznych Łukasza Cichosa to 7:8. Najlepszym strzelcem zespołu jest Norbert Grzelak który do bramki rywali piłkę kierował aż cztery razy.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą 17 razy w oficjalnych meczach. Szesnaście spotkań to były pojedynki ligowe. Sześć z tych meczy zakończyło się zwycięstwem Polonii, w trzech padł wynik remisowy, a w siedmiu meczach górą byli nasi rywale. Bilans bramkowy tych meczy to 22:26. Jeden mecz to była potyczka pucharowa. Tutaj górą była Polonia która pokonała Sokoła 2:1.
Spotkanie Polonii z Sokołem Kleczew zostanie rozegrane w niedzielę 8 września o godzinie 16:00 na płycie głównej Stadionu Średzkiego. Serdecznie zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
09.08.2012
Wyjazd kibiców do Ostrowa
Już w najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa zainaugurują rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nasza drużyna wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by zmierzyć się tam z beniaminkiem Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Szczegółowy terminarz III ligi
Dostępny jest już na naszej stronie internetowej szczegółowy terminarz I rundy rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
06.08.2012
Treningi zespołu żaków
Poniżej podajmy plan treningów drużyny żaków z rocznika 2004 w bieżącym tygodniu.
-
06.08.2012
Raport ligowy cz. VI
Dziś przedstawiamy kolejną, szóstą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
05.08.2012
Polonia Leszno prawdopodobnie powróci do III ligi
Na tydzień przed inauguracją III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej dojdzie prawdopodobnie do zmiany składu rozgrywek.
-
04.08.2012
Ostrovia wygrywa w ostatnim sparingu
Ligowy rywal Polonii Środa w pierwszej kolejce III ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski rozegrała dziś ostatni sparing przed inauguracją sezonu. Beniaminek rozgrywek pokonał na boisku w Jarocinie drużynę juniorów starszych Zagłębia Lubin 3:0.






















































