OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

15.06.2013

Sokół Kleczew wygrywa w Środzie

W meczu 29. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa przegrali na własnym boisku z Sokołem Kleczew 0:3.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla polonistów. Już w piątej minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Krystian Pawlak, a jego miejsce zajął Marak Matysiak. Nasz zawodnik podczas starcia w środku pola rozciął sobie łuk brwiowy i musiał udać się do szpitala. Pierwsze półgodziny meczu to nieliczne ataki obu zespołów, które nie potrafiły sobie wypracować okazji strzeleckich. Zarówno Polonia jak i Sokół w tym czasie oddali tylko po jednym niecelnym uderzeniu. Pierwsi uczynili to goście za sprawą Damiana Augustyaniaka, a drudzy średzianie (Dawid Lisek). W ostatnim kwadransie pierwszej połowy przewagę osiągnęli poloniści. W 35. minucie Damian Buczma zagrał piłkę do Dominika Muchy, który mając przed sobą pustą bramkę nie trafił w futbolówkę. Ten sam zawodnik przed szansą zdobycia gola staną także siedem minut później, jednak gdy wybiegał tylko przed golkipera został uprzedzony przez obrońców. Już w doliczonym czasie gry niespodziewanie goście objęli prowadzenie. Nieporozumienie pod polem karnym wykorzystał Jakub Antosik, który podciął piłkę nad wybiegającym Pawłem Beserem.

Druga połowa rozpoczęła się do obronionego strzału Piotra Kurminowskiego. Następnie uderzał Dominik Mucha, ale nie trafił w bramkę. W 55. minucie trener Czesław Owczarek nie widząc zmiany wyniku dokonał zmiany. Na boisku pojawił się Kamil Krajewski, który zastąpił Łukasza Przybyłka. Już minutę później nieprzyjemny dla bramkarza strzał oddał Dominik Mucha, jednak golkiper z Kleczewa zdołał sparować futbolówkę na róg. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Kamil Krajewski, ale z kilku metrów uderzył niecelnie. W 68. minucie źle wybitą piłkę przez Pawła Besera przejął Łukasz Urban i podwyższył prowadzenie na 0:2. Nie czekając długo szkoleniowiec Polonii dokonał kolejnej zmiany i na boisku zameldował się Michał Stańczyk zastępując Dominika Muchę. Kwadrans przed końcem Jakub Antosik mógł podwyższyć prowadzenie, jednak lepszy w sytuacji jeden na jeden okazał się średzki golkiper. Poloniści mimo że walczyli o odrobienie strat to w 88. minucie stracili kolejnego gola. W polu karnym faulowany był Jakub Antosik, a sędzia główny bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się wprowadzony w drugiej połowie Kamil Krzyżanowski, który ustalił wynik meczu na 3:0.

Niestety ostatni mecz Polonii na własnym boisku w tym sezonie zakończył się porażką. Walczący o awans Sokół Kleczew okazał się lepszy i wygrał 3:0. Poloniści już za tydzień wybiegną na boisko po raz ostatni. W Solcu Kujawskim nasza drużyna podejmie tamtejszą Unię, która nie jest pewna utrzymania.

Polonia Środa - Sokół Kleczew 0:3  (0:1)

Jakub Antosik 45, Łukasz Urban 68, Kamil Krzyżanowski 88 (k)

Polonia: 93. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 13. Maciej Gendek, 7. Paweł Przybyłek, 10. Marcin Falgier, 4. Dawid Lisek, 8. Łukasz Przybyłek (55' 9. Kamil Krajewski), 14. Dominik Mucha, 6. Damian Buczma, 99. Krystian Pawlak (5' 2. Marek Matysiak)

rezerwa: 27. Robert Reszka, 15. Adrian Błaszak, 18. Piotr Leporowski, 77. Michał Stańczyk, 9. Kamil Krajewski, 16. Michał Okninski, 2. Marek Matysiak

Sokół: 1. Bartosz Pawłowski, 13. Łukasz Goiński, 17. Damian Augustyniak, 5. Mikołaj Pingot, 6. Robert Jędras, 3. Sebastian Śmiałek (79' 15. Mateusz Ławniczak), 7. Łukasz Urban, 4. Arkadiusz Bajerski (61' 2. Michał Rutkowski), 10. Jakub Dębowski, 11. Piotr Kurminowski (61' 8. Kamil Krzyżanowski), 9. Jakub Antosik

rezerwa: 12. Adam Kwiatkowski, 16. Bartosz Domaniecki, 14. Kamil Kwiatkowski, 18. Mateusz Duszyński, 2. Michał Rutkowski, 15. Mateusz Ławniczak, 8. Kamil Krzyżanowski

Zółte kartki: Lisek - Bajerski, Dębowski (Sokół)

Sędzia: Tomasz Nowicki (Poznań)

Najnowsze aktualności

  • 07.12.2020

    Sto bramek orlików (2011)

    Pierwszy zespół orlika 2011 w tym sezonie rozgrywał swoje mecze w pierwszej lidze okręgowej grupy szóstej. Po  rundzie jesiennej zespół zajmuje pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw. Warto podkreślić że poloniści pokonali wysoko bo aż 5:1 faworyta naszej grupy- Wartę Poznań. Końcowy bilans to 107 zdobytych bramek i zaledwie 6 bramek straconych.

  • 07.12.2020

    Runda jesienna skrzatów młodszych (2015)

    Trwający sezon jest pierwszym dla chłopców z rocznika 2015r. Jest to grupa naborowa, która rozpoczęła regularne zajęcia treningowa na początku września. W rundzie jesiennej jednostki treningowe odbywały się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo każdy mikrocykl był zakończony grą wewnętrzną bądź sparingiem w weekend.

  • 07.12.2020

    Pierwsza runda skrzatów starszych (2014)

    Sezon 2020/2021 jest pierwszym dla chłopców z rocznika 2014r. Jest to grupa naborowa, która rozpoczęła trenować na początku lipca. Zajęcia treningowe w rundzie jesiennej odbywały się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo od września każdy mikrocykl był zwieńczony dodatkową jednostką treningową, która miała charakter gier wewnętrznych, meczu sparingowego lub udziału w turnieju.

  • 03.12.2020

    Intensywna runda żaków (2013)

    W rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zawodnicy Polonii Środa Wlkp. z rocznika 2013 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby. Tydzień treningowy składał się z 3 jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym.

  • 02.12.2020

    Juniorzy kończą rundę (2005)

    Zespół Juniora Młodszego rocznik 2005 pod wodzą trenerów Przemysława Łoniewskiego oraz Kamila Drzewieckiego swoje przygotowania do wiosny 2020 rozpoczął w styczniu  2020 roku. Przez epidemię COVID19 poloniści trenowali do 17 marca. W tym okresie oprócz treningów trzy razy w tygodniu rozegraliśmy 6 sparingów z APR 2006 Poznań, APR 2005 Konin, Przemysław Poznań, Stal Pleszew, Kania Gostyń, Poznańska 13 oraz udział w dwóch Turniejach Halowych. Niestety naszą ciężką pracę wyhamowała epidemia i całkowity zakaz trenowania aż do końca kwietnia.

  • 02.12.2020

    Udana runda młodzików II (2009)

    Drugi zespół młodzików młodszych Polonii Środa nie tak dawno zakończył rundę jesienną sezonu 2020/21. Był to bardzo trudny czas dla naszych młodych podopiecznych. Nie dość że przyszło nam się zmierzyć z pandemią to jeszcze nasz zespół musiał się zmierzyć z przeskokiem z orlika do  młodzika. Była to wielka zmiana dla naszych zawodników. Zmiana nawierzchni , zasad a także trzeba się było uczyć nowych pozycji na boisku.

  • 01.12.2020

    Przegrane baraże juniorów (2004)

    1 lipca 2020 roku zespół juniorów młodszych objął trener Marek Bugajski. Na początku trenowało 8-10 zawodników, dlatego trudno było umówić mecze towarzyskie przed rozpoczęciem sezonu. Dopiero 16 sierpnia rozegraliśmy jedyny sparing przed ligą (Concordia Murowana Goślina). Od września trenowało już ponad 20 osób, dzięki temu mogliśmy wejść na wyższy poziom treningu i gry.

  • 01.12.2020

    Projekt grupa talent

    Na początku marca KS Polonia Środa Wielkopolska utworzyła dodatkowe treningi dla najbardziej perspektywicznych zawodniczek i zawodników ze swojej Akademii. „Grupa Talent” w początkowej fazie sezonu składała się z następujących roczników: 2010, 2009, 2008, 2007 oraz z drużyny dziewczyn. Treningi prowadzone były przez Trenera Valery Bakhno, legitymującego się licencją UEFA Pro.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.