OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

14.11.2015

Skromne 0:1 w Lesznie (1999/00)

Ostatni mecz rundy jesiennej pierwszej ligi juniorów młodszych nasz zespół rozegrał w Lesznie z tamtejszą Polonią. Wygrana w tym meczu oznaczała zajęcie drugiego miejsca w końcowej tabeli, co wiąże się przy dobrym układzie w pierwszej grupie z możliwością gry w barażach dających prawo udziału w rozgrywkach makroregionalnych.

Od pierwszej minuty grając z pomocą silnego wiatru nasz zespół uzyskał bardzo wyraźną przewagę i już w trzeciej minucie zdobył prowadzenie po bardzo ładnym strzale Marcina Szymorka. Cała pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który praktycznie nie pozwalał wyjść gospodarzom z własnej połowy boiska. Przewaga ta nie została mimo kilku kolejnych bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki udokumentowana ich strzeleniem. Na drodze zawsze był bramkarz, który dzisiaj bronił jak w transie.

Po zmianie stron gra się wyrównała, choć bliżsi zmiany wyniku meczu byli nasi zawodnicy, których znowu powstrzymał bramkarz, a przy strzale Marcina Typańskiego pomogła mu poprzeczka. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku mieliśmy po kontrze Kacpra Gołębiewskiego, jednak w tej sytuacji zabrakło nam odrobiny szczęścia i doświadczenia boiskowego. Gospodarze do końca meczu wierzyli, że uda się strzelić wyrównującą bramkę, jednak w dwóch sytuacjach gdzie oddali groźne strzały zatrzymał ich Dawid Włodarczak broniący naszej bramki. Teraz pozostaje nam czekać na jutrzejszy wynik meczu pierwszej grupy pomiędzy Wartą Poznań a Górnikiem Konin, który zadecyduje o naszym meczu barażowym. Podsumowując całą rundę możemy być bardzo zadowoleni z liczby zdobytych punktów i miejsca w tabeli, gdyż gra ze wszystkimi przeciwnikami w tych rozgrywkach wymaga dużego wysiłku i koncentracji, ponieważ poziom wszystkich drużyn (poza Lechem Poznań, który na pewno liczył się będzie w walce o Mistrzostwo Polski) jest bardzo zbliżony. Teraz chłopaki będą mogli skupić się na nauce w swoich szkołach, aby na wiosnę znowu trochę więcej czasu poświęcić na grę w piłkę.

Polonia wystąpiła w następującym składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Wojciech Leporowski (53’Adam Buczma- 69’ Marcin Typański), Rafał Kościelniak, Kacper Gołębiewski; atak: Marcin Szymorek, Denis Mutschke, Mikołaj Zys.

W rezerwie pozostał: Łukasz Buczma.

Najnowsze aktualności

  • 13.02.2024

    Żacy grali z Orlikiem Poznań (2015)

    W sobotni poranek obie grupy żaków Polonii (rocznik 2015) zmierzyły się z rówieśnikami reprezentującymi Orlik Poznań.

  • 13.02.2024

    Żacy sparowali w Kamionkach (2014)

    W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Kamionek, aby rozegrać mecz kontrolny z miejscową Avią.

  • 13.02.2024

    Orlicy grali z Orlikiem (2013)

    W sobotę w ramach gry kontrolnej zespół Polonii Środa 2013 II zagrał z Orlikiem Miłosław na orliku przy ulicy Lipowej.

  • 13.02.2024

    Sparingowe zwycięstwo z Lechem 2010 (2009)

    W sobotę przygotowujący się do rozgrywek ligi profesjonalnej zespół trampkarzy starszych (rocznik 2009) rozegrał mecz z Lechem Poznań 2010. Poloniści od początku przejęli inicjatywę i skutecznie punktowali rywali. Do przerwy trzy bramki strzelił Antoni Staszak, a w drugiej połowie nasza drużyna dołożyła jeszcze sześć trafień.

  • 12.02.2024

    Zwycięstwo młodzików z Kłosem (2012)

    W sobotnie południe Polonia 2012 II rozegrała mecz sparingowy z Kłosem Zaniemyśl. Poloniści od początku stwarzali więcej sytuacji i prowadzili już trzema bramkami, ale w końcówce spotkania goście zmniejszyli straty.

  • 12.02.2024

    Grad goli w Śremie (2011)

    W niedzielę zespół młodzików Polonii (rocznik 2011) rozegrał w Śremie mecz kontrolny z miejscową Wartą. Spotkanie zostało rozegrane na mniejszym boisku pod balonem, co zagwarantowało wiele bramek.

  • 12.02.2024

    Dobre spotkanie z Odrą

    W ostatnim przed obozem meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lesznie z innym trzecioligowcem – Odrą Bytom Odrzański.

  • 12.02.2024

    Czwarte miejsce w ostatniej fazie eliminacji (Juniorki)

    W niedzielę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska był gospodarzem turnieju ostatniej trzeciej fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 kobiet w futsalu. Turniej rozgrywany był w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu. Polonistki mimo dobrej gry zdołały wywalczyć jeden punkt, który dał podopiecznym Kamila Kudły i Weroniki Rychlewskiej czwarte miejsce. Awans do turnieju finałowego wywalczyły Unia 1 Opole/UKKS Katowice oraz Ślęza Wrocław.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.