14.11.2015
Skromne 0:1 w Lesznie (1999/00)Ostatni mecz rundy jesiennej pierwszej ligi juniorów młodszych nasz zespół rozegrał w Lesznie z tamtejszą Polonią. Wygrana w tym meczu oznaczała zajęcie drugiego miejsca w końcowej tabeli, co wiąże się przy dobrym układzie w pierwszej grupie z możliwością gry w barażach dających prawo udziału w rozgrywkach makroregionalnych.
Od pierwszej minuty grając z pomocą silnego wiatru nasz zespół uzyskał bardzo wyraźną przewagę i już w trzeciej minucie zdobył prowadzenie po bardzo ładnym strzale Marcina Szymorka. Cała pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który praktycznie nie pozwalał wyjść gospodarzom z własnej połowy boiska. Przewaga ta nie została mimo kilku kolejnych bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki udokumentowana ich strzeleniem. Na drodze zawsze był bramkarz, który dzisiaj bronił jak w transie.
Po zmianie stron gra się wyrównała, choć bliżsi zmiany wyniku meczu byli nasi zawodnicy, których znowu powstrzymał bramkarz, a przy strzale Marcina Typańskiego pomogła mu poprzeczka. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku mieliśmy po kontrze Kacpra Gołębiewskiego, jednak w tej sytuacji zabrakło nam odrobiny szczęścia i doświadczenia boiskowego. Gospodarze do końca meczu wierzyli, że uda się strzelić wyrównującą bramkę, jednak w dwóch sytuacjach gdzie oddali groźne strzały zatrzymał ich Dawid Włodarczak broniący naszej bramki. Teraz pozostaje nam czekać na jutrzejszy wynik meczu pierwszej grupy pomiędzy Wartą Poznań a Górnikiem Konin, który zadecyduje o naszym meczu barażowym. Podsumowując całą rundę możemy być bardzo zadowoleni z liczby zdobytych punktów i miejsca w tabeli, gdyż gra ze wszystkimi przeciwnikami w tych rozgrywkach wymaga dużego wysiłku i koncentracji, ponieważ poziom wszystkich drużyn (poza Lechem Poznań, który na pewno liczył się będzie w walce o Mistrzostwo Polski) jest bardzo zbliżony. Teraz chłopaki będą mogli skupić się na nauce w swoich szkołach, aby na wiosnę znowu trochę więcej czasu poświęcić na grę w piłkę.
Polonia wystąpiła w następującym składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Wojciech Leporowski (53’Adam Buczma- 69’ Marcin Typański), Rafał Kościelniak, Kacper Gołębiewski; atak: Marcin Szymorek, Denis Mutschke, Mikołaj Zys.
W rezerwie pozostał: Łukasz Buczma.
Najnowsze aktualności
-
02.04.2024
Zwycięstwo orlików w Kamionkach (2013)
W czwartek zespół Polonii Środa Wielkopolska 2013 udał się do Kamionek na mecz drugiej kolejki I ligi okręgowej D2 z miejscową Avią. Starcie z wymagającym rywalem zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3:1 (1:0), a Poloniści z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.
-
02.04.2024
Remis z AP Reissa (2009)
W czwartej kolejce ligi profesjonalnej C1 Polonia rozegrała swój pierwszy mecz w roli gospodarza. Na boisku CTP 1 padł remis 1:1 (1:1). Pierwsi do siatki trafili Poloniści, a autorem bramki był Antoni Łukaszewski. Radość nie trwała długo, bo już po dwóch minutach goście doprowadzili do remisu.
-
02.04.2024
Towarzysko z Dunkami (Juniorki)
W piątek juniorki Polonii udały się do Opalenicy, aby rozegrać dwa mecze kontrolne z duńskim zespołem Nykøbing FC U16, który przebywał w tym czasie na obozie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem drużyny z Danii - 8:3 oraz 9:2.
-
30.03.2024
Trzy bramki w Świnoujściu
W Wielką Sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Świnoujścia na mecz z miejscową Flotą. Spotkanie ważne dla obu ekip. Średzka drużyna chciała podtrzymać dobrą passę zwycięstw, a walcząca o utrzymanie Flota łaknęła punktów jak kania dżdżu.
-
29.03.2024
Polonia ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem w czwartek radzili sobie młodzicy Polonii (rocznik 2011). Pierwsza drużyna nie bez kłopotów wygrała z Wartą Śrem 7:3 (2:1), a ważny okazał się fragment gry, kiedy to Giovani Henriquez-Gajda strzelił trzy bramki w przeciągu 7 minut. Druga drużyna na boisku w Topoli przegrała 2:4 z Koziołkiem Poznań. Choć nasz zespół długimi fragmentami utrzymywał się dłużej przy piłce to nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.
-
29.03.2024
Pierwszy punkt juniorów (2008)
W 3. kolejce ligi profesjonalnej juniorów B1 zespół Polonii Środa 2008 wywalczył swój pierwszy punkt. Drużyna prowadzona przez Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchałę wywiozła remis z Leszna, gdzie zmierzyła się ze swoją imienniczką - Polonią. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Gabriel Baszczyński (33') oraz Serhii Pankratov (84').
-
29.03.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (27/28.03.2024)
Środa i czwartek obfitowały w mecze ligowe akademii, które przyniosły wiele emocji! Spośród dziewięciu meczów Poloniści wygrali cztery, a trzy zakończyły się remisem. Zwycięską passę kontynuują trampkarze z rocznika 2010, którzy tym razem pokonali 4:0 Polonię 1912 Leszno. Komplet punktów mają także młodzicy starsi 2011 (7:3 z Wartą Śrem), młodzicy młodsi 2012 (5:3 z Obrą 1912 Kościan), a także orlicy starsi 2013 (3:1 z Avią Kamionki w rozgrywkach młodzików). Dzięki remisom pierwsze punkty w ligach profesjonalnych zdobyły Polonia 2008 oraz Polonia 2009.
-
28.03.2024
Wysoki remis trampkarzy (2010)
W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).



























































