14.11.2015
Skromne 0:1 w Lesznie (1999/00)Ostatni mecz rundy jesiennej pierwszej ligi juniorów młodszych nasz zespół rozegrał w Lesznie z tamtejszą Polonią. Wygrana w tym meczu oznaczała zajęcie drugiego miejsca w końcowej tabeli, co wiąże się przy dobrym układzie w pierwszej grupie z możliwością gry w barażach dających prawo udziału w rozgrywkach makroregionalnych.
Od pierwszej minuty grając z pomocą silnego wiatru nasz zespół uzyskał bardzo wyraźną przewagę i już w trzeciej minucie zdobył prowadzenie po bardzo ładnym strzale Marcina Szymorka. Cała pierwsza połowa to dominacja naszego zespołu, który praktycznie nie pozwalał wyjść gospodarzom z własnej połowy boiska. Przewaga ta nie została mimo kilku kolejnych bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki udokumentowana ich strzeleniem. Na drodze zawsze był bramkarz, który dzisiaj bronił jak w transie.
Po zmianie stron gra się wyrównała, choć bliżsi zmiany wyniku meczu byli nasi zawodnicy, których znowu powstrzymał bramkarz, a przy strzale Marcina Typańskiego pomogła mu poprzeczka. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku mieliśmy po kontrze Kacpra Gołębiewskiego, jednak w tej sytuacji zabrakło nam odrobiny szczęścia i doświadczenia boiskowego. Gospodarze do końca meczu wierzyli, że uda się strzelić wyrównującą bramkę, jednak w dwóch sytuacjach gdzie oddali groźne strzały zatrzymał ich Dawid Włodarczak broniący naszej bramki. Teraz pozostaje nam czekać na jutrzejszy wynik meczu pierwszej grupy pomiędzy Wartą Poznań a Górnikiem Konin, który zadecyduje o naszym meczu barażowym. Podsumowując całą rundę możemy być bardzo zadowoleni z liczby zdobytych punktów i miejsca w tabeli, gdyż gra ze wszystkimi przeciwnikami w tych rozgrywkach wymaga dużego wysiłku i koncentracji, ponieważ poziom wszystkich drużyn (poza Lechem Poznań, który na pewno liczył się będzie w walce o Mistrzostwo Polski) jest bardzo zbliżony. Teraz chłopaki będą mogli skupić się na nauce w swoich szkołach, aby na wiosnę znowu trochę więcej czasu poświęcić na grę w piłkę.
Polonia wystąpiła w następującym składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Wojciech Leporowski (53’Adam Buczma- 69’ Marcin Typański), Rafał Kościelniak, Kacper Gołębiewski; atak: Marcin Szymorek, Denis Mutschke, Mikołaj Zys.
W rezerwie pozostał: Łukasz Buczma.
Najnowsze aktualności
-
05.04.2024
Zapraszamy na letnie obozy akademii 2024!
OBOZY LETNIE 2024
Zachęcamy zawodników akademii do udziału w letnich obozach piłkarskich, które odbędą się w Buczu (roczniki 2008-2010) oraz w Pruszkowie (roczniki 2011-2015). Szczegóły na plakatach. Zapraszamy!
-
04.04.2024
Z Unią w niedzielę
W niedzielę 7 kwietnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie trzeciej ligi grupy drugiej pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska a Unią Swarzędz. Rywalizacja obu ekip ze względu na odległość dzielącą oba stadiony to takie małe derby Wielkopolski które elektryzują społeczność obu miejscowości.
-
04.04.2024
Zwycięstwo juniorów w Słupcy (2008)
W 4. kolejce ligi profesjonalnej B1 swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2008)! Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchały w środowym meczu pokonali na wyjeździe SKP Słupca 2:0 (2:0), a do siatki rywali w pierwszej połowie trafiali Mikołaj Szymański oraz Piotr Kamiński.
-
04.04.2024
Polonia w ćwierćfinale pucharu
W meczu 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z Huraganem Pobiedziska. Spotkanie odbyło się na kameralnym stadionie w Pobiedziskach i było dużym świętem dla lokalnej społeczności.
-
02.04.2024
Bez punktów w starciu z Meblorzem
W Wielką Sobotę na własnym boisku zespół rezerw Polonii Środa podejmował Meblorza Swarzędz w meczu V ligi grupy drugiej.
-
02.04.2024
Transmisja z Pobiedzisk
Ze spotkania 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Huraganem Pobiedziska przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 18:45.
-
02.04.2024
Zwycięstwo w Kościanie (2012)
Polonia Środa 2012 w Wielką Środę rozegrała wyjazdowy mecz 3. kolejki I ligi wojewódzkiej z Obrą 1912 Kościan. Nasz zespół wrócił z tego wyjazdu z trzema punktami po zwycięstwie 5:3 (2:1) i obecnie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.
-
02.04.2024
Trampkarze nadal z kompletem punktów (2010)
W Wielki Czwartek zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) rozegrał mecz 3. kolejki ligi profesjonalnej w Lesznie. Nasz zespół kontynuuje serię zwycięstw przywożąc z tego pojedynku trzy punkty. Polonia pokonała swoją imienniczkę 4:0 i podobnie jak UKS AP Reissa Jarocin ma na koncie komplet punktów.


























































