20.09.2015
Skromna wygrana z imienniczką z Leszna (1999/00)Pierwszą rundę jesiennych rozgrywek juniorzy młodsi mają już za sobą. Ostatnim przeciwnikiem tej rundy był zespół Polonii Leszno.
Mecz od pierwszych minut był bardzo chaotyczny w wykonaniu naszych zawodników, którzy wykazują się dużą niemocą w środkowej strefie boiska. Żaden z pomocników nie potrafi spokojnie rozegrać piłki co sprawia, że nasza gra jest bardzo szarpana. Sytuacji do zdobycia bramki w pierwszej połowie nasz zespół wypracował sobie w trzech akcjach, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Po przerwie mimo trzech zmian w środkowej formacji obraz gry nie uległ poprawie. Po jednej z akcji lewą stroną boiska Krzysztof Kaźmierczak zdobył prowadzenie dla naszego zespołu, którego nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.
Podsumowując pierwszą rundę jesiennych rozgrywek mogę pochwalić za bardzo dobrą postawę formację obronną i bramkarzy, zadowolony choć nie do końca mogę być z dobrze grającego ataku, jednak sporo czeka nas jeszcze pracy na treningach aby poprawić grę w środkowej strefie boiska. Trener Polonii Ireneusz Janicki ma nadzieję, że w końcu wykreuje w swoim zespole zawodnika w środku pola, który będzie kierował grą, tak jak to czynił w poprzednich sezonach Jędrzej Kujawa i jego koledzy.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w przyszłą niedzielę w Szamotułach z zespołem Sokoła Szamocin.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak (41 Łukasz Spychała); obrońcy: Adam Adamczyk, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Marcin Typański (60’Kacper Gołębiak), Wojciech Leporowski(60’ Adam Buczma), Szymon Puzicki ; atak: Marcin Szymorek (70’Łukasz Buczma), Denis Mutschke, Rafał Kościelniak (32’Mikołaj Zys).
Najnowsze aktualności
-
25.04.2023
Porażka z Trzynastką. Hat trick Peinera (2011)
Mecze 5. kolejki rozegrały w weekend drużyny w kategorii młodzik młodszy (rocznik 2011). W I lidze okręgowej Poloniści po trzymającym do końca w napięciu meczu przegrali ostatecznie 2:3 (0:1) z Poznańską 13 Poznań. Rywalizujący w II lidze okręgowej drugi zespół pokonał na swoim boisku 5:2 (2:0) Chrobrego Gniezno, a hat trickiem w tym meczu popisał się Adam Peiner.
-
25.04.2023
Derbowe zwycięstwo z Kłosem (2010)
W meczu 3. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 6:2 (3:2) derbowy pojedynek z Kłosem Zaniemyśl. Do bramki rywali trafiali Adam Poloszyk - dwie bramki, Filip Cichosz, Jakub Mikołajczak, Damian Hypki oraz Dawid Buczma.
-
25.04.2023
Warta zbyt mocna (2010)
W weekend kolejne mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii (rocznik 2010). W lidze wojewódzkiej Poloniści przegrali 3:5 (0:3) z Wartą Poznań, a hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz. W II lidze okręgowej nasza drużyna wygrała 7:0 (2:0) z Liderem Swarzędz. Bramki strzelali: Jan Marcinkowski - dwie, Jakub Przybylski - dwie, Dawid Ebelewicz i Adam Kłopocki, a raz do własnej bramki trafił zawodnik Lidera.
-
25.04.2023
Zrobić kolejny krok
W sobotę 29 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Jest to kolejny krok naszego zespołu w drodze po najwyższe cele. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.
-
24.04.2023
Dwie weekendowe porażki (2009)
Nie był to udany weekend dla trampkarzy młodszych Polonii. Pierwsza drużyna przegrała 0:7 (0:4) z Akademią Piłkarską Reissa, natomiast drugi zespół po ciekawym meczu przegrał z niepokonanymi dotąd Błękitnymi Owińska 2:4 (2:3). Bramki dla Polonii w tym meczu strzelili Wiktor Rozwora oraz Sebastian Grządzielewski.
-
24.04.2023
CLJ U-15: Porażka w ważnym meczu (2008)
W ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Orlenem Gdańsk 2:3 (1:3). Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Poloniści walczyli o punkty do ostatniej sekundy. Niestety imo ambitnej walki z Gdańska wrócili bez punktów. Bramki dla Polonii strzelili Mikołaj Kowalski z rzutu karnego oraz Wiktor Motyl.
-
24.04.2023
Cenne zwycięstwo z KKS-em 1925 (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie Średzkim 2:1 (1:0) z KKS-em Kalisz, czyli dotychczasowym wiceliderem rozgrywek. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów, a dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 2. miejsce. Obie bramki dla średzkiej drużyny strzelił Michał Bańkowski.
-
24.04.2023
Zwycięstwo orlików w Pleszew Cup (2012)
Wczoraj orlicy starsi Polonii rywalizowali w turnieju piłkarskim Pleszew Cup, w którym udział brało 20 drużyn z całej Wielkopolski. Podopieczni trenerów Bartosza Bejmy i Miłosza Chojnackiego odnieśli siedem zwycięstw w ośmiu meczach i triumfowali w całym turnieju!























































