20.09.2015
Skromna wygrana z imienniczką z Leszna (1999/00)Pierwszą rundę jesiennych rozgrywek juniorzy młodsi mają już za sobą. Ostatnim przeciwnikiem tej rundy był zespół Polonii Leszno.
Mecz od pierwszych minut był bardzo chaotyczny w wykonaniu naszych zawodników, którzy wykazują się dużą niemocą w środkowej strefie boiska. Żaden z pomocników nie potrafi spokojnie rozegrać piłki co sprawia, że nasza gra jest bardzo szarpana. Sytuacji do zdobycia bramki w pierwszej połowie nasz zespół wypracował sobie w trzech akcjach, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Po przerwie mimo trzech zmian w środkowej formacji obraz gry nie uległ poprawie. Po jednej z akcji lewą stroną boiska Krzysztof Kaźmierczak zdobył prowadzenie dla naszego zespołu, którego nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.
Podsumowując pierwszą rundę jesiennych rozgrywek mogę pochwalić za bardzo dobrą postawę formację obronną i bramkarzy, zadowolony choć nie do końca mogę być z dobrze grającego ataku, jednak sporo czeka nas jeszcze pracy na treningach aby poprawić grę w środkowej strefie boiska. Trener Polonii Ireneusz Janicki ma nadzieję, że w końcu wykreuje w swoim zespole zawodnika w środku pola, który będzie kierował grą, tak jak to czynił w poprzednich sezonach Jędrzej Kujawa i jego koledzy.
Kolejny mecz nasz zespół rozegra w przyszłą niedzielę w Szamotułach z zespołem Sokoła Szamocin.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak (41 Łukasz Spychała); obrońcy: Adam Adamczyk, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Marcin Typański (60’Kacper Gołębiak), Wojciech Leporowski(60’ Adam Buczma), Szymon Puzicki ; atak: Marcin Szymorek (70’Łukasz Buczma), Denis Mutschke, Rafał Kościelniak (32’Mikołaj Zys).
Najnowsze aktualności
-
09.05.2023
Transmisja z Kleczewa
Ze spotkania 1/8 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Klub Sportowy Sokół Kleczew przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w środę 10 maja o godzinie 17:15.
-
09.05.2023
Z Zawiszą w niedzielę
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu będzie Zawisza Bydgoszcz, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco gdyż obydwa zespoły to ścisła ligowa czołówka.
-
08.05.2023
Ligowe granie skrzatów (2016)
W niedzielę zespół skrzatów (rocznik 2016/2017) udał się do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN.
-
08.05.2023
Turniej ligowy w Miłosławiu (2013)
W niedzielę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Miłosławiu. W zawodach wzięły udział Polonia 2013, Polonia 2014, Orlik Miłosław, Warta Śrem oraz Sparta Orzechowo.
-
08.05.2023
Zwycięstwo młodziczek z SKP II Słupca (2010)
W meczu 4. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zawodniczki Polonii pokonały SKP II Słupca 2:0 (2:0). Bramki dla zespołu młodziczek zdobyły Martyna Nowaczyk oraz Lena Błaszak.
-
08.05.2023
Porażki z Unią i Zjednoczonymi (2011)
Dwie porażki w miniony weekend ponieśli młodzicy młodsi (rocznik 2011). W meczu I ligi okręgowej Poloniści przegrali 1:3 (1:2) z Unią Swarzędz, choć już w 5. minucie za sprawą Jana Marciniaka objęli prowadzenie. Niestety goście odrobili straty i zdołali wywieźć ze Środy trzy punkty. Druga drużyna przegrała w Psarach Polskich 0:3 (0:1) ze Zjednoczonymi Września.
-
08.05.2023
Minimalna porażka z Avią (2010)
W meczu dwóch niepokonanych dotąd drużyn w III lidze okręgowej Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 (1:1) z Avią Kamionki. Nasz zespół dwukrotnie przegrywał i doprowadzał do wyrównania. Niestety na dziesięć minut przed końcem spotkania zawodnik Avii zdobył decydującego gola. Jedną bramkę dla Polonii strzelił Adam Poloszyk, a druga to samobójcze trafienie zawodnika rywali po strzale Gabriela Górlińskiego.
-
08.05.2023
Wyjazdowa porażka z AP Reissa (2010)
W miniony weekend oba zespoły pierwszej grupy młodzików starszych przegrały swoje mecze ligowe. Pierwszy zespół rywalizujący w lidze wojewódzkiej przegrał 1:5 (1:3) z AP Reissa Poznań, natomiast druga drużyna przegrała z Błękitnymi Owińska 1:2 (0:2) w spotkaniu II ligi okręgowej.






















































