OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

20.09.2015

Skromna wygrana z imienniczką z Leszna (1999/00)

Pierwszą rundę jesiennych rozgrywek juniorzy młodsi mają już za sobą. Ostatnim przeciwnikiem tej rundy był zespół Polonii Leszno.

Mecz od pierwszych minut był bardzo chaotyczny w wykonaniu naszych zawodników, którzy wykazują się dużą niemocą w środkowej strefie boiska. Żaden z pomocników nie potrafi spokojnie rozegrać piłki co sprawia, że nasza gra jest bardzo szarpana. Sytuacji do zdobycia bramki w pierwszej połowie nasz zespół wypracował sobie w trzech akcjach, jednak żadna z nich nie zakończyła się powodzeniem. Po przerwie mimo trzech zmian w środkowej formacji obraz gry nie uległ poprawie. Po jednej z akcji lewą stroną boiska Krzysztof Kaźmierczak zdobył prowadzenie dla naszego zespołu, którego nie oddaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego.

Podsumowując pierwszą rundę jesiennych rozgrywek mogę pochwalić za bardzo dobrą postawę formację obronną i bramkarzy, zadowolony choć nie do końca mogę być z dobrze grającego ataku, jednak sporo czeka nas jeszcze pracy na treningach aby poprawić grę w środkowej strefie boiska. Trener Polonii Ireneusz Janicki ma nadzieję, że w końcu wykreuje w swoim zespole zawodnika w środku pola, który będzie kierował grą, tak jak to czynił w poprzednich sezonach Jędrzej Kujawa i jego koledzy.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w przyszłą niedzielę w Szamotułach z zespołem Sokoła Szamocin.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: bramkarz- Dawid Włodarczak (41 Łukasz Spychała); obrońcy: Adam Adamczyk, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy:  Marcin Typański (60’Kacper Gołębiak), Wojciech Leporowski(60’ Adam Buczma), Szymon Puzicki ; atak: Marcin Szymorek (70’Łukasz Buczma), Denis Mutschke, Rafał Kościelniak (32’Mikołaj Zys).

Najnowsze aktualności

  • 10.10.2023

    Zwycięstwo z Akademią Młodego Piłkarza (2013)

    W sobotę swój ósmy już mecz w I lidze okręgowej młodzików młodszych rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013). Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego na wyjeździe rywalizowali z poznańską Akademią Młodego Piłkarza. Pojedynek był długimi momentami bardzo zacięty, ale ostatecznie to nasz zespół przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafił Paweł Szumski, a po przerwie bramki zdobyli Jakub Przybyłek oraz Maksymilian Małecki.

  • 10.10.2023

    Cenne zwycięstwo w Kole (2012)

    Bardzo cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie w I lidze wojewódzkiej zdobyli młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w wyjazdowym pojedynku z Olimpią Koło. Mimo utrzymującego się do przerwy bezbramkowego remisu nasz zespół potrafił po przerwie zmienić swoje oblicze i zadać trzy ciosy na wagę trzech punktów. Bramki strzelali Piotr Nowaczyk, Witold Chojnacki oraz Antoni Skowroński.

  • 10.10.2023

    Bez punktów z wiceliderem (Dziewczyny)

    Zespół dziewcząt w weekend rozegrał mecz II ligi okręgowej trampkarzy młodszych. Polonistki na boisku w Zielnikach dzielnie walczyły z zespołem chłopców UKS II Śrem, który jest wiceliderem rozgrywek, ale ostatecznie przegrały 0:2.

  • 09.10.2023

    Pechowa porażka z Liderem (2011)

    Pechowo dla podopiecznych Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego zakończył się mecz 9. kolejki I ligi okręgowej młodzików starszych (2011). W Zalasewie nasz zespół przegrał 0:1 (0:0) z Liderem Swarzędz, decydującego gola tracąc pięć minut przed zakończeniem spotkania. Poloniści zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli.

  • 09.10.2023

    Rezerwy bez punktów

    W sobotę wieczorem na boisku w Poznaniu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska mierzył się z Przemysławem Poznań. Młodzi poloniści byli faworytem tego pojedynku jednak jak pokazał mecz nie był to łatwy pojedynek dla naszego zespołu.

  • 09.10.2023

    Kolejne zwycięstwo trampkarzy (2010)

    Kolejne trzy punkty w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej zdobyła Polonia 2010. Tym razem na własnym boisku Poloniści pokonali Akademię Piłkarską Reissa. Długimi fragmentami nasi zawodnicy bili głową w mur mimo przewagi i to goście pierwsi trafili do siatki. Przed przerwą Polonia zdołała wyrównać, a w końcówce spotkania zdobyła dwie decydujące o zwycięstwie bramki. Nasz zespół jest wiceliderem rozgrywek z takim samym dorobkiem punktowym jak prowadząca Warta Poznań.

  • 09.10.2023

    CLJ U-15: Domowa porażka z Wartą (2009)

    Na Stadionie Średzkim nie udało się zdobyć punktów Polonistom z rocznika 2009 w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Nasz zespół przegrał 0:6 (0:3) z Wartą Poznań. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stwarzali nawet stuprocentowe sytuacje, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką gości. Kolejnym rywalem Polonii będzie Lech Poznań. Mecz zostanie rozegrany w piątek o godzinie 12:00 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 09.10.2023

    Efektowna wygrana polonistek

    Dnia 7.10 piłkarki Polonii Środa rozegrały siódmą kolejkę Orlen I Ligii Kobiet. Do Środy Wielkopolskiej przyjechał zespół z województwa pomorskiego- Marcus Checz Gdynia. Pogoda  tego dnia była typowo angielska . Intensywne opady deszczu dawały się we znaki obu drużynom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.