07.02.2018
Skromna wygrana z GromemPolonia Środa pokonuje w kolejnym meczu towarzyskim rozegranym tej zimy czwarto ligowy Grom Plewiska 1:0 (1:0). Bramkę zdobył w 32 minucie Oskar Kozłowski.
Od samego początku spotkania zarysował się przewaga naszego zespołu, który dłużej utrzymywał się przy piłce i groźnie atakował. Swoje sytuacje na strzelenie bramki mieli Jakub Solarek, Krzysztof Bartoszak i Krystian Pawlak, ale za każdym razem brakowało dokładności przy wykończeniu akcji. Rywale rzadko gościli pod polem karnym naszego zespołu, a jak już się przedarli pewnie w bramce spisywał się Mateusz Janczar. W 32 minucie idealny podaniem Oskara Kozłowskiego obsłużył Łukasz Białożyt. Młody zawodnik Polonii wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali. jednobramkowym prowadzeniem naszego zespołu zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Grom odważniej zaatakował bramkę Polonii w efekcie czego sporo pracy miał między słupkami Łukasz Spychała. Jego skuteczne i pewne interwencje kilka razy uchroniły nasz zespół przed stratą bramki. Polonia próbowała groźnie kontratakować, ale rywale skutecznie się bronili. Dodatkowo grę utrudniało mocno zmrożone boisko. Ostatecznie żaden z zespołów nie pokonał bramkarza rywali i spotkanie zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem Polonii.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar (46` Spychała) – Ngamayama, Otuszewski (46` Barabasz), Kozłowski, Henriquez (46` Buczma), Roszak, Białożyt, Bartoszak (46` Rybak), Solarek (46` Gajda), Łopatka, Pawlak (46` Kaźmierczak).
Najnowsze aktualności
-
24.09.2025
Porażka w Jarocinie (2014)
We wtorek zespół Polonii 2014 rozegrał mecz 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS APR Lampart Jarocin. W pierwszej połowie padło aż sześć bramek - Polonia trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol i niestety strzelili go gospodarze i mecz zakończył się ich zwycięstwem.
-
23.09.2025
Koniec pucharowej przygody
Po dwóch latach przerwy wróciły na Sportową 12 w Środzie Wlkp. rozgrywki ogólnopolskiego Pucharu Polski. Tym razem piłkarze Polonii Środa zdobywca Wielkopolskiego Pucharu Polski sezonu 2024/25 w pierwszej rundzie tych rozgrywek zmierzyli się z liderem drugiej ligi Olimpią Grudziądz. Obie ekipy znały się bardzo dobrze z wcześniejszych rywalizacji na poziomie trzeciej ligi. Ale w meczu pucharowym stawka była zdecydowanie większa.
-
22.09.2025
Transmisja zmagań pucharowych
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania STS Puchar Polski z Olimpią Grudziądz.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji we wtorek 23 września o godzinie 18:50
Realizacja transmisji:
TV Com & Polonia TV
Łukasz Szarzyński
-
22.09.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (20/21.09.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.
-
22.09.2025
Gol Błotnej na wagę punktu (Dziewczyny)
Kolejne cenne doświadczenia zbierały w weekend nasze grupy żeńskie. Trampkarki rywalizowały w rozgrywkach młodzików, gdzie wywalczyły kolejny punkt dzięki bramce Wiktorii Błotnej. Nasz zespół zremisował 1:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec. W niedzielę z kolei Polonistki rywalizowały w lidze juniorek, przegrywając u siebie 0:8 (0:3) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
22.09.2025
Młodzicy bez punktów (2014)
Miniony weekend nie okazał się szczęśliwy dla młodzików z rocznika 2014. Pierwszy zespół przegrał wyjazdowy mecz z Unią Swarzędz 2:8, a bramki dla naszej drużyny strzelili Bruno Gruszczyński oraz Aleksander Szymoniak. Polonia 2014 II rywalizowała u siebie z Avią Kamionki i przegrała 3:4 (1:1), a gola na wagę trzech punktów goście strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gole dla Polonii strzelili Antoni Wicher, Vincenty Wysakowski oraz Leon Błaszczyk.
-
22.09.2025
Porażki młodzików (2013)
Nie był to udany weekend dla naszych młodzików, którzy przegrali oba mecze ligowe. Pierwszy zespół na wyjeździe przegrał 2:7 (1:2) z Lechem Poznań, a bramki strzelali Leon Jacków i Jakub Przybyłek. Drugi zespół przegrał u siebie 0:7 (0:4) z Talentem Poznań.
-
22.09.2025
Domowe zwycięstwo z SMS APR Ślesin (2012)
Polonia 2012 odniosła drugie z kolei zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym boisku drużynę SMS APR Lampart Ślesin. Gole na wagę trzech punktów strzelali Witold Chojnacki oraz Jeremi Sójka. Poloniści zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej C2 po ciekawym meczu zremisowała z liderem tabeli - Jedynką Luboń. Nasz zespół trzy razy obejmował prowadzenie, ale gospodarze trzy razy byli w stanie wyrównać. Bramki strzelali Karol Marciniak - dwie oraz Adam Przybylski.



























































