16.02.2020

Siedem bramek z GOS Koźmin Wlkp (2004)

Od początku spotkania poloniści w pełni zdominowali boisko, przejmując kontrolę także nad rywalem. Dowód tego był już w 2 minucie, po dobrej akcji prawą stroną i dośrodkowaniem wprost na głowę Nikodema Dymskiego, który skierował piłkę do bramki. W 18 minucie wynik podwyższył Hubert Kaźmierczak, wykańczając dośrodkowanie z rzutu wolnego.
Pomimo dobrej gry i kilku niezłych okazji do podwyższenia wyniku, to jednak bramkarz gości był góra, mając wiele szczęścia. Między innymi Sebastian Wajszczuk dwukrotnie trafiał piłką w słupek.
W ostatniej minucie pierwszej części, swoją pierwszą bramkę dla Polonii zdobył Krystian Michalak. Prawy obrońca znalazł się przy linii końcowej pod bramką gości i z ostrego kąta, mocnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.
W drugiej połowie gra nie uległa zmianie. Mateusz Perliński, bramkarz średzkiej drużyny, nie miał za dużo do roboty. Głównie rozgrywał piłkę nogami ze swoimi obrońcami podczas przerwania ataków gości i wyprowadzania ataków polonistów.
W ofensywie poloniści byli skuteczniejsi niż w pierwszej cześć, dokładając jeszcze cztery bramki.
W 66 minucie, wynik na 4:0 podwyższył Dawid Boniecki, który popisał się pięknym zza pola karnego. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Kamil Kaźmierczak, a dwie minuty później Hubert Kaźmierczak. Po 73 minutach było już 6:0. Kropkę nad i, w 87 minucie postawił ten, który tego dnia otworzył worek z bramkami, czyli Nikodem Dymski.
Wynik ten odzwierciedla to co przez 90 minut działo się na płycie boiska, czyli dobra gra polonistów.