06.07.2015
Sezon na czwórkęOpadły już emocje związane z rozgrywkami trzecioligowymi sezonu 2014/15 czas więc podsumować dokonania polonistów w tym okresie.
W sezonie 2014/15 Polonię Środa prowadziło dwóch trenerów. Rozgrywki zaczynał Czesław Owczarek który po pięciu kolejkach przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz jako asystent Mariusza Rumaka. W tych pięciu meczach nasz zespół zdobył 9 punktów odnosząc trzy zwycięstwa i notując dwie porażki nie remisując przy tym żadnego spotkania. Dzięki tym wynikom pod wodzą trenera Owczarka zespół Polonii średnio zdobywał 1,8 punktu na mecz. W pięciu meczach poloniści strzelili 6 bramek i tyle samo stracili. Po piątej kolejce zespół przejął Mariusz Bekas. Był to trenerski powrót tego szkoleniowca na ławkę Polonii. Za jego kadencji nasz zespół rozegrał 29 spotkań w których zanotował 15 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. To pozwoliło zgromadzić 50 punktów i osiągnąć średnią 1,72 punktu na mecz. Pod wodzą trenera Bekasa Polonia strzeliła 61 bramek tracąc 40.
W sumie więc poloniści w 34 rozegranych spotkaniach zgromadzili 59 punktów odnosząc 18 zwycięstw, pięć spotkań remisując a jedenaście przegrywając. Bilans bramkowy to 67 bramek strzelonych i 46 straconych. Piłkarze Polonii lepiej w sezonie 2014/15 radzili sobie na własnym boisku gdzie wygrali 11 spotkań , 3 zremisowali i tylko trzy przegrali. Dało to w sumie 36 punktów przy bilansie bramek 42-14. Z kolei na wyjazdach nasz zespół wygrał 7 spotkań, 2 zremisował i 8 przegrał. Dało to w sumie 23 punkty przy bilansie bramek 25-32. Wyniki te pozwoliły naszemu zespołowi ostatecznie uplasować się na wysokiej czwartej pozycji w ligowej tabeli zaraz za Wartą Poznań, Sokołem Kleczew i Lechem II Poznań.
Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Adrian Lis który zagrał w 33 spotkaniach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. To dało mu wynik 2970 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest środkowy obrońca Radosław Barabasz który przebywał na boisku przez 2804 minuty. Trzeci w tej klasyfikacji jest Jakub Solarek z wynikiem 2794 minut, czwarty Krzysztof Bartoszak – 2280 minut, a piąty Mateusz Pluciński 2207 minut. W sumie w całym sezonie 2014/15 na boisku pojawiło się 29 piłkarzy. 19 spośród tych zawodników to wychowankowie Polonii Środa.
Najlepszym strzelcem zespołu został Krzysztof Bartoszak który piłkę do bramki rywali kierował dwudziestokrotnie. Jest to najlepszy wynik od powrotu naszego zespołu do trzeciej ligi! Drugi w tej klasyfikacji Jakub Solarek zdobył dziewięć bramek, a trzeci Radosław Barabasz strzelił sześć bramek. Pięć bramek zdobył Adrian Olczyk, cztery Łukasz Przybyłek a po trzy strzelali Michał Chmielecki, Dawid Lisek, Krystian Pawlak i Michał Stańczyk. Dwie bramki zdobyli Michał Górzyński, Szymon Grzelak, Igor Jurga, a po jednym trafieniu zanotowali Damian Buczma, Adrian Lis i Mateusz Pluciński.
Sędziowie podyktowali 12 rzutów karnych dla naszego zespołu i 4 rzuty karne przeciwko Polonii Środa. Z dwunastu jedenastek podyktowanych na naszą korzyść dziesięć zostało wykorzystanych, a dwie nie. Pięciokrotnie z jedenastu metrów nie pomylił się Krzysztof Bartoszak, trzykrotnie Michał Chmielecki , a dwa razy pewnym strzałem wykazał się Łukasz Przybyłek. Jednak niewykorzystana jedenastka była dziełem Michała Chmieleckiego, a jedna Dawida Liska. Wszystkie rzuty karne podyktowane przeciwko Polonii zostały przez rywali zamienione na bramki.
W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami pierwsze miejsce po sezonie zajął Igor Jurga który obejrzał aż 12 żółtych kartoników. Na drugim miejscu jest Jakub Solarek z 11 żółtymi kartonikami a na trzecim Przemysław Warot z siedmioma żółtymi kartkami i jedną czerwoną. W sumie poloniści obejrzeli 89 żółtych kartek i 3 czerwone kartki.
Czwarte miejsce naszego zespołu na zakończenie sezonu 2014/15 to najwyższa lokata polonistów od pierwszego sezonu po powrocie do III ligi. Wtedy nasz zespół ukończył rozgrywki na 3 pozycji w tabeli.
Najnowsze aktualności
-
17.03.2014
Dwa sparingi trampkarzy
Na sobotę i niedzielę trampkarze mieli zaplanowane dwa mecze kontrolne z silnymi rywalami. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych , oba udało się rozegrać.
-
15.03.2014
Skrót meczu Unia - Polonia
Dostępny jest już skrót wideo z dzisiejszego meczu ligowego Polonii w Solcu Kujawskim z Unią. Spotkanie nie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych i zakończyło się wygraną gospodarzy 2:0.
-
15.03.2014
Wyniki 19. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana został 19. kolejka trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Czternaste zwycięstwo w sezonie zanotował lider tabeli, Sokół Kleczew, który pokonał Cuiavie Inowrocław 3:1. Do największej sensacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra rozgromiła rezerwy Lecha Poznań 0:4.
-
15.03.2014
Zdjęcia z Solca Kujawskiego
Dostępna jest już galeria zdjęć z inauguracyjnego meczu rundy wiosennej Polonii Środa Wielkopolska w Solcu Kujawskim z Unią. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.
-
15.03.2014
Porażka na inauguracje
W meczu 19. kolejki 3 ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska przegrali w Solcu Kujawskim 0:2.
-
13.03.2014
Inauguracja rundy wiosennej w Solcu
Po zimowej przerwie w najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii powrócą do rozgrywek ligowych inaugurując rundę wiosenne. Pierwszym przeciwnikiem polonistów będzie Unia Solec Kujawski.
-
13.03.2014
Przedsezonowe spotkanie dla sponsorów
Wczoraj wieczorem w salce VIP Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się tradycyjne spotkanie dla sponsorów i osób wspierających nasz Klub.
-
11.03.2014
Rezerwy przegrywają mecz ze Stellą Luboń
W ostatnią niedzielę 9 marca zespół rezerw rozegrał mecz sparingowy z przedstawicielem klasy okręgowej drużyną Stelli Luboń. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników z Lubonia 2:0.





















































