06.07.2015
Sezon na czwórkęOpadły już emocje związane z rozgrywkami trzecioligowymi sezonu 2014/15 czas więc podsumować dokonania polonistów w tym okresie.
W sezonie 2014/15 Polonię Środa prowadziło dwóch trenerów. Rozgrywki zaczynał Czesław Owczarek który po pięciu kolejkach przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz jako asystent Mariusza Rumaka. W tych pięciu meczach nasz zespół zdobył 9 punktów odnosząc trzy zwycięstwa i notując dwie porażki nie remisując przy tym żadnego spotkania. Dzięki tym wynikom pod wodzą trenera Owczarka zespół Polonii średnio zdobywał 1,8 punktu na mecz. W pięciu meczach poloniści strzelili 6 bramek i tyle samo stracili. Po piątej kolejce zespół przejął Mariusz Bekas. Był to trenerski powrót tego szkoleniowca na ławkę Polonii. Za jego kadencji nasz zespół rozegrał 29 spotkań w których zanotował 15 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. To pozwoliło zgromadzić 50 punktów i osiągnąć średnią 1,72 punktu na mecz. Pod wodzą trenera Bekasa Polonia strzeliła 61 bramek tracąc 40.
W sumie więc poloniści w 34 rozegranych spotkaniach zgromadzili 59 punktów odnosząc 18 zwycięstw, pięć spotkań remisując a jedenaście przegrywając. Bilans bramkowy to 67 bramek strzelonych i 46 straconych. Piłkarze Polonii lepiej w sezonie 2014/15 radzili sobie na własnym boisku gdzie wygrali 11 spotkań , 3 zremisowali i tylko trzy przegrali. Dało to w sumie 36 punktów przy bilansie bramek 42-14. Z kolei na wyjazdach nasz zespół wygrał 7 spotkań, 2 zremisował i 8 przegrał. Dało to w sumie 23 punkty przy bilansie bramek 25-32. Wyniki te pozwoliły naszemu zespołowi ostatecznie uplasować się na wysokiej czwartej pozycji w ligowej tabeli zaraz za Wartą Poznań, Sokołem Kleczew i Lechem II Poznań.
Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Adrian Lis który zagrał w 33 spotkaniach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. To dało mu wynik 2970 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest środkowy obrońca Radosław Barabasz który przebywał na boisku przez 2804 minuty. Trzeci w tej klasyfikacji jest Jakub Solarek z wynikiem 2794 minut, czwarty Krzysztof Bartoszak – 2280 minut, a piąty Mateusz Pluciński 2207 minut. W sumie w całym sezonie 2014/15 na boisku pojawiło się 29 piłkarzy. 19 spośród tych zawodników to wychowankowie Polonii Środa.
Najlepszym strzelcem zespołu został Krzysztof Bartoszak który piłkę do bramki rywali kierował dwudziestokrotnie. Jest to najlepszy wynik od powrotu naszego zespołu do trzeciej ligi! Drugi w tej klasyfikacji Jakub Solarek zdobył dziewięć bramek, a trzeci Radosław Barabasz strzelił sześć bramek. Pięć bramek zdobył Adrian Olczyk, cztery Łukasz Przybyłek a po trzy strzelali Michał Chmielecki, Dawid Lisek, Krystian Pawlak i Michał Stańczyk. Dwie bramki zdobyli Michał Górzyński, Szymon Grzelak, Igor Jurga, a po jednym trafieniu zanotowali Damian Buczma, Adrian Lis i Mateusz Pluciński.
Sędziowie podyktowali 12 rzutów karnych dla naszego zespołu i 4 rzuty karne przeciwko Polonii Środa. Z dwunastu jedenastek podyktowanych na naszą korzyść dziesięć zostało wykorzystanych, a dwie nie. Pięciokrotnie z jedenastu metrów nie pomylił się Krzysztof Bartoszak, trzykrotnie Michał Chmielecki , a dwa razy pewnym strzałem wykazał się Łukasz Przybyłek. Jednak niewykorzystana jedenastka była dziełem Michała Chmieleckiego, a jedna Dawida Liska. Wszystkie rzuty karne podyktowane przeciwko Polonii zostały przez rywali zamienione na bramki.
W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami pierwsze miejsce po sezonie zajął Igor Jurga który obejrzał aż 12 żółtych kartoników. Na drugim miejscu jest Jakub Solarek z 11 żółtymi kartonikami a na trzecim Przemysław Warot z siedmioma żółtymi kartkami i jedną czerwoną. W sumie poloniści obejrzeli 89 żółtych kartek i 3 czerwone kartki.
Czwarte miejsce naszego zespołu na zakończenie sezonu 2014/15 to najwyższa lokata polonistów od pierwszego sezonu po powrocie do III ligi. Wtedy nasz zespół ukończył rozgrywki na 3 pozycji w tabeli.
Najnowsze aktualności
-
01.04.2014
Skrót meczu rezerw z Zawiszą
Zapraszamy do obejrzenia skrótu niedzielnego meczu klasy A w którym rezerwy średzkiej Polonii rozgromiły Zawisze Dolsk 11:1.
-
01.04.2014
Remis orlików młodszych
Podziałem punktów zakończył się mecz kontrolny orlików młodszych z drużyną Wiary Lecha Poznań.
-
31.03.2014
Budmark gra z Polonią!
Od 1 kwietnia Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Budmark zostało kolejnym sponsorem naszego Klubu, wykupując pakiet bordowy w Klubie Partnera Piłka i Biznes.
-
31.03.2014
Galeria: Polonia II - Zawisza
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego meczu rezerw w którym poloniści rozgromili Zawisze Dolsk 11:1.
-
31.03.2014
Orliki starsze podejmowały Lecha Poznań
Inauguracyjne spotkanie orlików starszych podczas wiosennych rozgrywek ligi WZPN nie będzie mile wspominane. Rywalem Polonii Środa podczas piątkowego spotkania rozgrywanego w na średzkim orliku był Lechem Poznań.
-
30.03.2014
Pogrom w meczu rezerw
Pogromem zakończył się dzisiejszy mecz poznańskiej klasy A. Rezerwy średzkiej Polonii nie pozostawiły złudzeń kto był lepszy i rozgromiły Zawiszę Dolsk 11:1, choć do przerwy prowadziły "tylko" 3:1.
-
30.03.2014
Skromne zwycięstwo trampkarzy
Od skromnego zwycięstwa 0 : 1 na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno rozpoczęli rundę wiosenną nasi trampkarze w grupie mistrzowskiej.
-
30.03.2014
Żaki zagrały między sobą
Od początku marca zespół żaków rozpoczął treningi na boiskach orlik. Frekwencja na treningach w całym okresie halowym oraz podczas treningów na świeżym powietrzu była zadowalająca.





















































