06.07.2015
Sezon na czwórkęOpadły już emocje związane z rozgrywkami trzecioligowymi sezonu 2014/15 czas więc podsumować dokonania polonistów w tym okresie.
W sezonie 2014/15 Polonię Środa prowadziło dwóch trenerów. Rozgrywki zaczynał Czesław Owczarek który po pięciu kolejkach przeniósł się do Zawiszy Bydgoszcz jako asystent Mariusza Rumaka. W tych pięciu meczach nasz zespół zdobył 9 punktów odnosząc trzy zwycięstwa i notując dwie porażki nie remisując przy tym żadnego spotkania. Dzięki tym wynikom pod wodzą trenera Owczarka zespół Polonii średnio zdobywał 1,8 punktu na mecz. W pięciu meczach poloniści strzelili 6 bramek i tyle samo stracili. Po piątej kolejce zespół przejął Mariusz Bekas. Był to trenerski powrót tego szkoleniowca na ławkę Polonii. Za jego kadencji nasz zespół rozegrał 29 spotkań w których zanotował 15 zwycięstw, 5 remisów i 9 porażek. To pozwoliło zgromadzić 50 punktów i osiągnąć średnią 1,72 punktu na mecz. Pod wodzą trenera Bekasa Polonia strzeliła 61 bramek tracąc 40.
W sumie więc poloniści w 34 rozegranych spotkaniach zgromadzili 59 punktów odnosząc 18 zwycięstw, pięć spotkań remisując a jedenaście przegrywając. Bilans bramkowy to 67 bramek strzelonych i 46 straconych. Piłkarze Polonii lepiej w sezonie 2014/15 radzili sobie na własnym boisku gdzie wygrali 11 spotkań , 3 zremisowali i tylko trzy przegrali. Dało to w sumie 36 punktów przy bilansie bramek 42-14. Z kolei na wyjazdach nasz zespół wygrał 7 spotkań, 2 zremisował i 8 przegrał. Dało to w sumie 23 punkty przy bilansie bramek 25-32. Wyniki te pozwoliły naszemu zespołowi ostatecznie uplasować się na wysokiej czwartej pozycji w ligowej tabeli zaraz za Wartą Poznań, Sokołem Kleczew i Lechem II Poznań.
Najwięcej minut na boisku spędził bramkarz Adrian Lis który zagrał w 33 spotkaniach od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty. To dało mu wynik 2970 minut na murawie. Drugi pod tym względem jest środkowy obrońca Radosław Barabasz który przebywał na boisku przez 2804 minuty. Trzeci w tej klasyfikacji jest Jakub Solarek z wynikiem 2794 minut, czwarty Krzysztof Bartoszak – 2280 minut, a piąty Mateusz Pluciński 2207 minut. W sumie w całym sezonie 2014/15 na boisku pojawiło się 29 piłkarzy. 19 spośród tych zawodników to wychowankowie Polonii Środa.
Najlepszym strzelcem zespołu został Krzysztof Bartoszak który piłkę do bramki rywali kierował dwudziestokrotnie. Jest to najlepszy wynik od powrotu naszego zespołu do trzeciej ligi! Drugi w tej klasyfikacji Jakub Solarek zdobył dziewięć bramek, a trzeci Radosław Barabasz strzelił sześć bramek. Pięć bramek zdobył Adrian Olczyk, cztery Łukasz Przybyłek a po trzy strzelali Michał Chmielecki, Dawid Lisek, Krystian Pawlak i Michał Stańczyk. Dwie bramki zdobyli Michał Górzyński, Szymon Grzelak, Igor Jurga, a po jednym trafieniu zanotowali Damian Buczma, Adrian Lis i Mateusz Pluciński.
Sędziowie podyktowali 12 rzutów karnych dla naszego zespołu i 4 rzuty karne przeciwko Polonii Środa. Z dwunastu jedenastek podyktowanych na naszą korzyść dziesięć zostało wykorzystanych, a dwie nie. Pięciokrotnie z jedenastu metrów nie pomylił się Krzysztof Bartoszak, trzykrotnie Michał Chmielecki , a dwa razy pewnym strzałem wykazał się Łukasz Przybyłek. Jednak niewykorzystana jedenastka była dziełem Michała Chmieleckiego, a jedna Dawida Liska. Wszystkie rzuty karne podyktowane przeciwko Polonii zostały przez rywali zamienione na bramki.
W klasyfikacji zawodników najczęściej karanych kartkami pierwsze miejsce po sezonie zajął Igor Jurga który obejrzał aż 12 żółtych kartoników. Na drugim miejscu jest Jakub Solarek z 11 żółtymi kartonikami a na trzecim Przemysław Warot z siedmioma żółtymi kartkami i jedną czerwoną. W sumie poloniści obejrzeli 89 żółtych kartek i 3 czerwone kartki.
Czwarte miejsce naszego zespołu na zakończenie sezonu 2014/15 to najwyższa lokata polonistów od pierwszego sezonu po powrocie do III ligi. Wtedy nasz zespół ukończył rozgrywki na 3 pozycji w tabeli.
Najnowsze aktualności
-
14.04.2014
Pamiętajcie o kuponach
W najbliższą środę, 16 kwietnia średzka Polonia w meczu 24. kolejki trzeciej ligi spotka się na własnym boisku z GKS-em Dopiewo.
-
14.04.2014
Zwycięstwo przy Drodze Dębińskiej
W miniony piątek piłkarze Polonii Środa z rocznika 2003 wyjechali do Poznania na kolejny mecz ligowy w ramach grupy mistrzowskiej WZPN. Drużyna która była gospodarzem tego spotkania to Warta Poznań, która młodym polonistom jest już bardzo dobrze znana. Obie drużyny w trakcie przerwy zimowej spotkały się dwa razy. Pierwszy raz po rundzie jesiennej spotkanie rozegrane zostało w Poznania, wtedy Polonia pokonała Wartę, a 3 tygodnie temu na boisku w Środzie padł remis. Sparingi to jednak nie to samo co mecz ligowy i obie drużyny chciały zdobyć komplet pkt. ponieważ w pierwszej kolejce obie drużyny zanotowały porażkę, a w drugiej kolejce Warta miała bezbramkowy remis, natomiast Polonia wygrała z Liderem II. Mecz rozgrywany był na boisku orlik przy Drodze Dębińskiej, które jest dla młodych polonistów boiskiem sprzyjającym, gdyż do tej pory jeszcze tam nie przegrali.
-
14.04.2014
Remis juniorów z Wartą Poznań
Swój drugi mecz ligowy juniorzy młodsi KS Polonia Środa Wlkp. powinni rozegrać na wyjeździe w Poznaniu, jednak burza, która przeszła w czwartek nad Poznaniem to uniemożliwiła. Na prośbę trenera Warty spotkanie rozegrane zostało w Środzie.
-
14.04.2014
Przeciwstawili się Lechowi Poznań
W trzeciej kolejce rundy wiosennej nasi trampkarze udali się w niedzielę 13 kwietnia do Poznania , aby tam zmierzyć się z Lechem . Kolejarze lepiej rozpoczęli sezon, bo zaliczyli dwa gładkie zwycięstwa : z Tarnowiakiem i z Nowym Tomyślem , a nasz zespół tylko raz wygrał z Mieszkiem i ostatnio zremisował z Nielbą. Toteż Poloniści pragnęli poprawić swój dorobek punktowy, mimo iż grali z czołowym zespołem ligi.
-
14.04.2014
Młodzicy bez punktów w starciu z Stoperem Poznań
W drugim meczu rundy wiosennej Polonia podejmowała na własnym boisku drużynę Stoperu Poznań.
-
14.04.2014
Dziewczyny pokonały Unifreeze Górzno
W sobotę, 13 kwietnia zespół kobiet Polonii Środa podejmował na własnym boisku niekwestionowanego lidera tabeli Unifreeze Górzno.
-
13.04.2014
Bramka oraz najciekawsze akcje z Mogilna
Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego starcia Polonii z Pogonią w Mogilnie. Spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem polonistów 1:0.
-
12.04.2014
Fotogaleria z Mogilna
Dostępna jest już galeria zdjęć z meczu 23. kolejki trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii zwyciężyli w Mogilnie tamtejszą Pogoń 1:0. Autorem fotografii jest Czesław Kościelski.





















































