OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

01.12.2021

Sezon halowy rozpoczęty (2013)

W weekend zespoły Polonii Środa z rocznika 2013 wzięły udział w mocno obsadzonych turniejach halowych w Starych Oborzyskach i Luboniu.

W sobotę na parkiet hali w Starych Oborzyskach wybiegli zawodnicy grupy drugiej. Turnieje Juna CUK Cup co roku cieszą się zainteresowaniem silnych zespołów i tym razem było podobnie. Oprócz naszej reprezentacji, w turnieju wzięły udział drużyny AS Czempiń, Juna-trans Stare Oborzyska, Juna Womans, APR Kościan i Obra Kościan. Turniej rozegrany był w systemie każdy z każdym.

Nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo kilku niepowodzeń nie poddawali się i dzielnie walczyli do końca realizując przy tym założenia dotyczące tematów tygodnia treningowego.

Polonię reprezentowali:

Wojtek Lepczyński, Stasiu Novosilets, Kuba Sikora, Denys Bakulin, Gabryś Lipiński, Kuba Baran, Szymon Tkaczyk, Adrian Sikorski, Ksawery Adaszak, Artur Szatkowski

W niedzielę w Luboniu swój turniej rozegrali chłopcy z grupy pierwszej. W nim także nie zabrakło silnych drużyn. Organizator podzielił uczestników na dwie grupy. Nasi zawodnicy w gr. B rywalizowali z takimi zespołami jak Avia Kamionki, Hattrick Lubsko, Korona Zakrzewo i Jedynka Luboń. Z bilansem 3 wygrane i 1 remis awansowali do grupy Ligi Mistrzów, w której rozegrali później emocjonujące mecze z Wielkopolska Komorniki, AP Dąbcze i ponownie Hattrickiem Lubsko. Rollercoasterem emocji były spotkania z Komornikami i AP Dąbcze, gdyż kluczowe sytuację rozgrywały się w ostatnich sekundach spotkań. O ile w meczu z Komornikami zabrakło nam szczęścia i koncentracji (gol stracony na 2 sekundy przed końcem meczu) to w meczu z AP fortuna była po naszej stronie, co ostatecznie dało nam 2. miejsce w turnieju.

Dobrą postawę Pawła Szumskiego docenili organizatorzy i wybrali go do "Drużyny gwiazd" turnieju, czyli szóstki wyróżniających się zawodników. Nagrodę specjalną otrzymał także Kuba Przybyłek, który w czasie oczekiwania na mecz doznał groźnie wyglądającego urazu ręki. Wszystko wskazywało na to że nie będzie mógł kontynuować gry, ale dzięki odwadze i wsparciu Taty i kolegów z drużyny wybiegł w kluczowych spotkaniach na parkiet.

Polonia zagrała w składzie:

Brajan Ostański, Antek Szał, Kacper Fiołka, Patryk Tórz, Paweł Szumski, Kuba Przybyłek, Mikołaj Kaczałka, Wojtek Polk, Karol Maleszka, Maks Małecki

Najnowsze aktualności

 • 13.01.2022

  Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)

  W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:

 • 13.01.2022

  Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia

  Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

 • 13.01.2022

  Z Włosem zostaje partnerem Polonii

  Barber Shop „Z Włosem” gra razem z Polonią dołączając do grona naszych dumnych sponsorów. Z Włosem to miejsce skrojone na miarę potrzeb mężczyzn dbających o styl i dobry wygląd. Znajdziecie tutaj profesjonalistów, którzy do stylizacji podchodzą z pasją.

 • 08.12.2021

  Podsumowanie rundy młodzików (2010)

  Trzeci zespół młodzików Polonii Środa czyli chłopców z rocznika 2010 w tym sezonie występował w III lidze okręgowej. Po kilku sparingach zespół przystąpił do rozgrywek ligowych w których po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce tracąc do lidera trzy punkty . Młodzi poloniści strzelili w tych rozgrywkach 40 goli sami tracąc 22. Poloniści wygrali sześć meczy oraz dwa razy musieli uznać wyższość rywali.

 • 08.12.2021

  Młodzicy drudzy po rundzie (2010)

  Zespół młodzika występujący w drugiej lidze okręgowej rywalizował w swojej z siedmioma drużynami na zasadzie mecz u siebie  i rewanż na wyjeździe . W 14 spotkaniach, nasza drużyna odniosła 10 zwycięstw, nie zanotowała remisu i poniosła 4 porażki. Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje drugie miejsce mając tyle samo punktów co lider tabeli . Nasza drużyna strzeliła łącznie 46 bramek oraz straciła 32.  Cieszy postęp jaki robią zwodnicy z meczu na mecz oraz ile stwarzają sobie sytuacji i jak je tworzą, podejście zawodników do treningów oraz ile wkładają w to serca. W tej rundzie na pewno brakło skuteczności w wielu sytuacjach co niewątpliwie jest elementem do poprawy.

 • 07.12.2021

  Młodziki mają już wolne (2010)

  Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2010, od tego sezonu mierzyli się w kategorii młodzika, występując przy okazji w lidze wojewódzkiej.

 • 07.12.2021

  Sporo grania skrzatów (2015)

  Nasi zawodnicy kategorii Skrzata Starszego reprezentowali Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz meczach towarzyskich.

 • 07.12.2021

  Runda jesienna żaków młodszych (2014)

  Mijająca runda dla zawodników z rocznika 2014 była pierwszą rundą w kategorii „żak”. W porównaniu z poprzednią kategorią wiekową, zwiększyła się liczba zawodników występujących na boisku oraz rozmiar boiska. Liczba jednostek treningowy również uległa zwiększeniu. Mikrocykl treningowy składał się z trzech jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym. Chłopcy z rocznika 2014 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.