OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

01.12.2021

Sezon halowy rozpoczęty (2013)

W weekend zespoły Polonii Środa z rocznika 2013 wzięły udział w mocno obsadzonych turniejach halowych w Starych Oborzyskach i Luboniu.

W sobotę na parkiet hali w Starych Oborzyskach wybiegli zawodnicy grupy drugiej. Turnieje Juna CUK Cup co roku cieszą się zainteresowaniem silnych zespołów i tym razem było podobnie. Oprócz naszej reprezentacji, w turnieju wzięły udział drużyny AS Czempiń, Juna-trans Stare Oborzyska, Juna Womans, APR Kościan i Obra Kościan. Turniej rozegrany był w systemie każdy z każdym.

Nasi piłkarze pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo kilku niepowodzeń nie poddawali się i dzielnie walczyli do końca realizując przy tym założenia dotyczące tematów tygodnia treningowego.

Polonię reprezentowali:

Wojtek Lepczyński, Stasiu Novosilets, Kuba Sikora, Denys Bakulin, Gabryś Lipiński, Kuba Baran, Szymon Tkaczyk, Adrian Sikorski, Ksawery Adaszak, Artur Szatkowski

W niedzielę w Luboniu swój turniej rozegrali chłopcy z grupy pierwszej. W nim także nie zabrakło silnych drużyn. Organizator podzielił uczestników na dwie grupy. Nasi zawodnicy w gr. B rywalizowali z takimi zespołami jak Avia Kamionki, Hattrick Lubsko, Korona Zakrzewo i Jedynka Luboń. Z bilansem 3 wygrane i 1 remis awansowali do grupy Ligi Mistrzów, w której rozegrali później emocjonujące mecze z Wielkopolska Komorniki, AP Dąbcze i ponownie Hattrickiem Lubsko. Rollercoasterem emocji były spotkania z Komornikami i AP Dąbcze, gdyż kluczowe sytuację rozgrywały się w ostatnich sekundach spotkań. O ile w meczu z Komornikami zabrakło nam szczęścia i koncentracji (gol stracony na 2 sekundy przed końcem meczu) to w meczu z AP fortuna była po naszej stronie, co ostatecznie dało nam 2. miejsce w turnieju.

Dobrą postawę Pawła Szumskiego docenili organizatorzy i wybrali go do "Drużyny gwiazd" turnieju, czyli szóstki wyróżniających się zawodników. Nagrodę specjalną otrzymał także Kuba Przybyłek, który w czasie oczekiwania na mecz doznał groźnie wyglądającego urazu ręki. Wszystko wskazywało na to że nie będzie mógł kontynuować gry, ale dzięki odwadze i wsparciu Taty i kolegów z drużyny wybiegł w kluczowych spotkaniach na parkiet.

Polonia zagrała w składzie:

Brajan Ostański, Antek Szał, Kacper Fiołka, Patryk Tórz, Paweł Szumski, Kuba Przybyłek, Mikołaj Kaczałka, Wojtek Polk, Karol Maleszka, Maks Małecki

Najnowsze aktualności

  • 10.07.2025

    Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.

  • 08.07.2025

    Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.

  • 06.07.2025

    Sparingowa porażka z Unią

    W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

  • 03.07.2025

    Wracamy do gry!

    Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym

  • 03.07.2025

    Hyl zostaje z nami!

    Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa‼‼‼
     
    Urodzony w 2005 roku w Pile Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon. Zawodnik związał się z naszym klubem roczną umową i będzie dalej reprezentował barwy średzkiego zespołu.
     

  • 03.07.2025

    Freilich zawodnikiem Polonii Środa

    Borys Freilich zawodnikiem Polonii Środa
    21-letni defensor ostatnio był zawodnikiem lokalnego ligowego rywala średzkiego zespołu - Unii Swarzędz. Wcześniej bronił barw pierwszoligowej Stali Stalowa Wola i przez ponad dekadę Pogoni Szczecin z którą został Mistrzem Polski do lat 19 w sezonie 2020/21 Z Polonią Środa Borys związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

     

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)

    Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.