OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.03.2022

Rusza runda wiosenna

Tydzień później niż pierwotnie zaplanowano rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej III ligi sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa. Spowodowane jest to wycofaniem się z rozgrywek Elany Toruń.

Pogoń Nowe Skalmierzyce została założona w 1921 roku. W przeszłości klub Pogoń Nowe Skalmierzyce, prowadził także sekcje lekkoatletyczną, kolarską, bokserską, strzelecką, koszykówki, siatkówki oraz żużla. Jako ciekawostkę warto dodać że w  sezonie 2015/2016 piłkarze Pogoni Nowe Skalmierzyce zdobyli awans do IV ligi w piłce nożnej, notując 24. zwycięstwa na 30. rozegrane spotkania. W tym okresie byli najdłużej niepokonaną drużyną w rozgrywkach ligowych w Polsce, nie przegrali 61. kolejnych meczów (od 19 października 2014 roku do 29 października 2016 roku; porażka 2:0 z Obrą Kościan).

Obecny sezon dla beniaminka trzeciej ligi jest niezwykle udany. Po 19 kolejkach Pogoń zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 40 punktów. Do liderującej Olimpii Grudziądz traci cztery punkty i cały czas pozostaje w walce o awans do II ligi. Na ten dorobek punktowy Pogoni złożyło się 12 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy Pogoni to 33-22. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Przybyszewski który zdobył sześć bramek.

Pogoń Nowe Skalmierzyce ma już za sobą start rundy wiosennej. W miniony weekend podopieczni Łukasza Bandosza wygrali w Koszalinie z tamtejszym Bałtykiem 2:1. Do przerwy Pogoń przegrywała 1:0 ale po zmianie stron i dwóch bramkach z rzutów karnych przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść wywożąc znad polskiego morza trzy punkty.

W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami który był rozgrywany w sierpniu 2021 roku padł remis 2:2, a samo spotkanie było bardzo emocjonujące. Poloniści prowadzili do przerwy 2:0 by zaraz po zmianie stron dać sobie strzelić dwie bramki i obie strony do samego końca walczyły o końcowy sukces.

Polonia Środa z Pogonią Nowe Skalmierzyce miała okazję rywalizować do tej pory dwa razy. Pierwszy raz zimą 2021 roku podczas przygotowań do rundy wiosennej poprzedniego sezonu. Wtedy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pleszewie górą był nasz zespół wygrywając 5:2. Drugi raz to było właśnie wspominanie spotkanie ligowe zakończone remisem 2:2.

Spotkanie Polonii Środa z Pogonią Nowe Skalmierzyce zostanie rozegrane w sobotę 19 marca 2022 roku na boisku w Nowych Skalmierzycach a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Ze spotkania przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy. -->

https://youtu.be/BIbC2NZ0ESI

Najnowsze aktualności

  • 24.08.2025

    Udana inauguracja trzeciego zespołu

    W niedzielny wieczór trzeci zespół seniorek Polonii Środa zainaugurował rozgrywki IV ligi kobiet. W pierwszym meczu polonistki podejmowały drugi zespół Juna Trans Stare Oborzyska.

  • 22.08.2025

    Centrum Amigo sponsorem meczu z Elaną Toruń

    Polonia Środa Wielkopolska to klub, który od zawsze buduje swoją siłę w oparciu o lokalną społeczność. Dlatego z radością ogłaszamy, że sponsorem dzisiejszego meczu w ramach Betclic 3. Ligi z Elaną Toruń jest Centrum Amigo – firma, która od lat jest blisko mieszkańców naszego miasta.

  • 22.08.2025

    Akademia: Zapowiedź (23/24.08.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 23/24 sierpnia 2025.

  • 22.08.2025

    Akademia: Raport ligowy (18-22.08.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18-22 sierpnia 2025.

  • 21.08.2025

    Punkt stracony w doliczonym czasie (2013)

    W czwartkowym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii 2013 na boisku CTP1 rywalizował z Lechem Poznań 2014 (biali). Spotkanie dostarczyło wielu emocji, ale ostatecznie zakończyło się porażką Polonistów. Goście objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy po rzucie karnym, nasz zespół odpowiedział jednak tuż po przerwie za sprawą trafienia Krystiana Kasprzaka. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, nadeszła pierwsza minuta czasu doliczonego - wtedy właśnie zwycięskiego gola zdobyli gości i nasz zespół zakończył spotkanie bez zdobyczy punktowej.

  • 21.08.2025

    Juniorzy wygrali z Kotwicą (2009)

    Juniorzy Polonii z rocznika 2009 w środę pokonali 3:2 (1:1) Kotwicę Kórnik w zaległym spotkaniu 1. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1. Nasz zespół szybko objął prowadzenie, ale goście dość szybko doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do 69. minuty. Wtedy Poloniści zadali dwa ciosy, na co Kotwica odpowiedziała tylko raz i ostatecznie mecz zakończył się jednobramkową wygraną Polonii, dla której bramki zdobyli Filip Staszak, Benjamin Wałuszko oraz Michał Deręgowski.

  • 20.08.2025

    Imponujący start juniorów (2010)

    Imponująco sezon rozpoczął rocznik 2010, który został wzmocniony nowi zawodnikami - uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Środzie Wielkopolskiej. Pierwszy zespół pokonał 12:0 (2:0) Amber Kalisz, a bramki strzelali Łukasz Miszkiewicz - pięć, Kamil Jankowiak - trzy, Mateusz Fórmaniak - dwie, Nikodem Odwrot oraz Sviatoslav Melnykov. Drugi zespół także wywalczył komplet bez straty gola pokonując 4:0 (3:0) Victorię Września. Gole dla średzkiej drużyny strzelili Jan Głowala, Dawid Ebelewicz, Jakub Królak oraz zawodnik gospodarzy, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki tuż przed przerwą.

  • 20.08.2025

    Udany start w Zaniemyślu (2012)

    Bardzo udanie rozpoczęła zmagania w 2. lidze okręgowej trampkarzy C2 drużyna Polonii 2012 II. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego wygrał 8:1 (3:1) z Kłosem Zaniemyśl, a aż pięć bramek zdobył Karol Marciniak. Po jednym trafieniu dołożyli Adam Przybylski, Jakub Krzyszkowicz oraz Roger Mazur.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.