25.03.2021
Rundę zasadniczą zakończą w GdyniW sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.
Polonia Środa w pierwszych trzech ligowych spotkaniach wiosennych sezonu 2020/21 zdobyła pięć punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy. Szczególnie te dwa remisy odniesione na własnym boisku są solą w oku średzkich kibiców którzy mocno liczą to że w kolejnym meczu ligowym nasz zespół zainkasuje już komplet punktów i wróci na zwycięską ścieżkę. Zwłaszcza że w środę podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokazali się z bardzo dobrej strony pewnie pokonując w spotkaniu pucharowym Victorię Września 6:1.
W spotkaniu z Bałtykiem Gdynia w zespole Polonii Środa na pewno zabraknie Adama Boruckiego który będzie musiał odbyć karę za cztery żółte kartki które obejrzał w tym sezonie. Na szczęście reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego.
Bałtyk Gdynia obecnie zajmuje szóstą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 33 punkty. Na ten dorobek zespołu z Gdyni złożyło się dziewięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku to 30-20. Najlepszym strzelcem jest Michał Marczak który zdobył dwanaście bramek.
Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą siedem razy. Trzy razy górą byli zawodnicy Bałtyku, dwa razy padł remis a dwa razy wygrywali zawodnicy Polonii Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 11-10 na korzyść naszego sobotniego rywala. Niestety póki co w spotkaniach rozgrywanych w Gdyni zespół Polonii Środa nie odniósł zwycięstwa dwa razy przegrywając z Bałtykiem a raz remisując.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 27 marca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Oczywiście mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nasz klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą już teraz zapraszamy. Jej początek przewidzieliśmy na godzinę 13:50. Oczywiście na naszym kanale na portalu You Tube. Sponsorem transmisji jest firma Meblokompleks ---> https://www.meblokompleks.com.pl/pl/
Najnowsze aktualności
-
13.09.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (14/15.09.2024)
Już w piątek rozpoczął się kolejny piłkarski weekend akademii. Nasz zespół 2008/2009 II przegrał z Lechitą Kłecko 3:5. Bardzo emocjonująco zapowiada się sobota, na którą pierwotnie zaplanowano siedem meczów, ale już wiadomo, że jeden z nich rozegrany zostanie w innym terminie. Dwa mecze ligi wojewódzkiej, roczników 2008 oraz 2009, zaplanowano na płycie głównej. W niedzielę swoje mecze zagrają roczniki 2011 oraz 2012.
-
12.09.2024
Weekendowe transmisje Polonia TV
Zapraszamy Was na weekendowe transmisje spotkań zespołów Polonii Środa. Zaczynamy w sobotę 14 sierpnia spotkaniem III ligi pomiędzy Cartusią Kartuzy a Polonią Środa. Z kolei w niedzielę 15 września pokażemy Wam spotkanie Orlen I ligi kobiet Polonia Środa – UJ Kraków.
-
11.09.2024
Turniej ligowy w Koninie (2015)
Miniony weekend dla zespołu orlików E2 (rocznik 2015) był intensywny. Grupa czerwona w sobotę udała się do Konina, gdzie zainaugurowała rozgrywki bezwynikowe rywalizacją z UKS AP Reissa Konin, UKS AP Reissa Jarocin oraz SKP Słupca. Grupa czerwona natomiast rozegrała sparing z Kotwicą Kórnik.
-
11.09.2024
Podium w Mieszko Cup (2013)
W miniony weekend drużyna Polonii Środa Wielkopolska wzięła udział w emocjonującym turnieju Mieszko Cup 2024, który zgromadził aż 150 młodych zawodników i zawodniczek. Drużyna Polonii Środa Wielkopolska pokazała znakomitą formę, ostatecznie zajmując 3. miejsce. Był to znakomity wynik, zważywszy na fakt, że drużyna wystąpiła bez nominalnego bramkarza, a mimo to straciła jedynie dwie bramki w całym turnieju.
-
11.09.2024
Porażka z Orlikiem Mosina (2012)
Drugi zespół rocznika 2012 na boisku CTP2 w weekend rozpoczął zmagania w 2. lidze okręgowej D1. Poloniści po ambitnej walce przegrali 0:5 (0:2) z Orlikiem Mosina.
-
11.09.2024
Zwycięstwo w zaległym meczu (2012)
W rozegranym we wtorek zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D1 zespół Polonii Środa 2012 pewnie wygrał 6:2 z Wartą Śrem. W sześciu meczach nasz zespół zgromadził 16 punktów i zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli.
-
10.09.2024
Pierwsza porażka młodzików (2013)
W sobotę zespół Polonii 2013 doznał pierwszej w tym sezonie porażki, przegrywając 0:7 (0:3) w meczu 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS AP Reissa Jarocin. Nie udał się także wyjazd drugiej drużyny do Poznania, gdzie młodzi Poloniści przegrali z zespołem dziewcząt Warty Poznań.
-
10.09.2024
Młodzicy pokonali Zjednoczonych (2012)
W miniony weekend pierwszy zespół rocznika 2012 pauzował w 1. lidze wojewódzkiej, ale swój mecz rozgrywała drużyna zgłoszona do 1. ligi okręgowej. Młodzi Poloniści w Sokołowie zmierzyli się ze Zjednoczonymi Września i wygrali ten pojedynek 7:0 (3:0).



























































