OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.03.2021

Rundę zasadniczą zakończą w Gdyni

W sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.

Polonia Środa w pierwszych trzech ligowych spotkaniach wiosennych sezonu 2020/21 zdobyła pięć punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy. Szczególnie te dwa remisy odniesione na własnym boisku są solą w oku średzkich kibiców którzy mocno liczą to że w kolejnym meczu ligowym nasz zespół zainkasuje już komplet punktów i wróci na zwycięską ścieżkę. Zwłaszcza że w środę podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokazali się z bardzo dobrej strony pewnie pokonując w spotkaniu pucharowym Victorię Września 6:1.

W spotkaniu z Bałtykiem Gdynia w zespole Polonii Środa na pewno zabraknie Adama Boruckiego który będzie musiał odbyć karę za cztery żółte kartki które obejrzał w tym sezonie. Na szczęście reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego.

Bałtyk Gdynia obecnie zajmuje szóstą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 33 punkty. Na ten dorobek zespołu z Gdyni złożyło się dziewięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku to 30-20. Najlepszym strzelcem jest Michał Marczak który zdobył dwanaście bramek.

Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą siedem razy. Trzy razy górą byli zawodnicy Bałtyku, dwa razy padł remis a dwa razy wygrywali zawodnicy Polonii Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 11-10 na korzyść naszego sobotniego rywala. Niestety póki co w spotkaniach rozgrywanych w Gdyni zespół Polonii Środa nie odniósł zwycięstwa dwa razy przegrywając z Bałtykiem a raz remisując.

Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 27 marca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Oczywiście mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nasz klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą już teraz zapraszamy. Jej początek przewidzieliśmy na godzinę 13:50. Oczywiście na naszym kanale na portalu You Tube. Sponsorem transmisji jest firma Meblokompleks ---> https://www.meblokompleks.com.pl/pl/

Najnowsze aktualności

  • 16.09.2024

    Wygrali z Mieszkiem (2010)

    Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.

  • 16.09.2024

    Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)

    Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.

  • 16.09.2024

    Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)

    Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).

  • 16.09.2024

    Zwycięstwo w Kostrzynie

    W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.

  • 16.09.2024

    Podział punktów w Plewiskach

    W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.

  • 16.09.2024

    Wielkie emocje w starciu kobiet

    W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.

  • 16.09.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)

    W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

  • 15.09.2024

    Bez punktów w Kartuzach

    W kolejnym spotkaniu ligowym  sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.