OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.03.2021

Rundę zasadniczą zakończą w Gdyni

W sobotę piłkarzy Polonii Środa czeka ostatnie spotkanie ligowe w rundzie zasadniczej. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego udadzą się do Gdyni aby zmierzyć z tamtejszym Bałtykiem. Dla obu zespołów spotkanie będzie bardzo ważne. Poloniści chcąc zachować kontakt z Radunią Stężyca muszą ten mecz wygrać. Z kolei Bałtyk Gdynia aby być pewnym gry w czołowej ósemce w dalszej części sezonu musi przynajmniej w tym meczu wywalczyć remis. Inaczej podopieczni trenera Jastrzębowskiego będą musieli spoglądać na wyniki innych spotkań.

Polonia Środa w pierwszych trzech ligowych spotkaniach wiosennych sezonu 2020/21 zdobyła pięć punktów. Na ten dorobek naszego zespołu złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy. Szczególnie te dwa remisy odniesione na własnym boisku są solą w oku średzkich kibiców którzy mocno liczą to że w kolejnym meczu ligowym nasz zespół zainkasuje już komplet punktów i wróci na zwycięską ścieżkę. Zwłaszcza że w środę podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego pokazali się z bardzo dobrej strony pewnie pokonując w spotkaniu pucharowym Victorię Września 6:1.

W spotkaniu z Bałtykiem Gdynia w zespole Polonii Środa na pewno zabraknie Adama Boruckiego który będzie musiał odbyć karę za cztery żółte kartki które obejrzał w tym sezonie. Na szczęście reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego.

Bałtyk Gdynia obecnie zajmuje szóstą lokatę w ligowej tabeli i ma na swoim koncie 33 punkty. Na ten dorobek zespołu z Gdyni złożyło się dziewięć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku to 30-20. Najlepszym strzelcem jest Michał Marczak który zdobył dwanaście bramek.

Oba zespoły do tej pory w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą siedem razy. Trzy razy górą byli zawodnicy Bałtyku, dwa razy padł remis a dwa razy wygrywali zawodnicy Polonii Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 11-10 na korzyść naszego sobotniego rywala. Niestety póki co w spotkaniach rozgrywanych w Gdyni zespół Polonii Środa nie odniósł zwycięstwa dwa razy przegrywając z Bałtykiem a raz remisując.

Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 27 marca na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Oczywiście mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Nasz klub przeprowadzi z tego spotkania transmisję na którą już teraz zapraszamy. Jej początek przewidzieliśmy na godzinę 13:50. Oczywiście na naszym kanale na portalu You Tube. Sponsorem transmisji jest firma Meblokompleks ---> https://www.meblokompleks.com.pl/pl/

Najnowsze aktualności

  • 26.09.2024

    Porażka z LPFA Krzykosy (2012)

    W sobotę kolejny mecz w 2. lidze okręgowej rozegrała druga grupa rocznika 2012 naszej akademii. Młodzi Poloniści na boisku CTP przegrali z LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy 0:16 (0:5).

  • 26.09.2024

    Wysoka wygrana w Krotoszynie (2012)

    Intensywny weekend mają za sobą zawodnicy z rocznika 2012. W meczu 1. ligi wojewódzkiej Polonia 2012 wygrała na wyjeździe aż 13:2 (5:2) z zespołem Akademii Talentów Krotoszyn. Poloniści pozostają niepokonani i prowadzą w rozgrywkach, choć tyle samo punktów zgromadziła Polonia 1912 Leszno. Druga drużyna rywalizująca w 1. lidze okręgowej przegrała swój wyjazdowy mecz z Avią Kamionki 1:6. Ponadto drużyna rozegrała w niedzielę dodatkowy mecz w zastępstwie za zespół juniorek Polonii. W meczu 2. ligi okręgowej C2 (rocznik 2011) nasz zespół wysoko wygrał w UKS-em Śrem.

  • 25.09.2024

    Z nową miotłą w Świnoujściu

    W sobotę 28 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Świnoujścia na pojedynek z tamtejszą Flotą.

  • 25.09.2024

    Sześć punktów na start (Juniorki)

    Od dwóch zwycięstw rozpoczęły juniorki Polonii rywalizację w lidze wojewódzkiej. Polonistki najpierw na własnym boisku wygrały 3:2 (0:1) ze Sparks Poznań po trzech golach Nikoli Jeziorskiej, natomiast w niedzielę na wyjeździe 4:0 pokonały drużynę Medyka II Konin. Bramki w tym meczu zdobywały Wiktoria Nowicka - dwie, Blanka Olejnik oraz Nikola Jeziorska.

  • 25.09.2024

    Domowa porażka z Liderem (2011)

    Mimo walecznej postawy nie udało się Polonistom z rocznika 2011 pokonać na własnym boisku Lidera Swarzędz. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale po przerwie zespół Polonii nie ustrzegł się błędów i przegrywał 0:2. Polonia szybko złapała kontakt po trafieniu Kuby Kucharskiego, ale jak się potem okazało był to jedyny gol tego dnia dla naszej drużyny. Goście natomiast przypieczętowali swoje zwycięstwo trafiając jeszcze w 68. minucie. Dobrze z kolei spisał się drugi zespół, który w wyjazdowym pojedynku wygrał 8:5 (3:1) z MKS Trzemeszno.

  • 25.09.2024

    Zwycięstwo w Solcu z LPFA (2010)

    Trzy punkty w Solcu wywalczyła druga drużyna rocznika 2010, która rywalizuje w 2. lidze okręgowej! Poloniści wygrali z grającym tam LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy 3:0, choć do przerwy gole nie padały. Do siatki rywali dwa razy trafił Marcel Kaleta, a jednego gola zdobył Dawid Gołębiak. Po dwóch meczach nasz zespół ma na koncie cztery punkty.

  • 25.09.2024

    Cenne zwycięstwo z Lechem (2010)

    W swoim ósmym meczu 1. ligi wojewódzkiej zespół Polonii 2010 odniósł ósme zwycięstwo! Tym razem Poloniści pokonali niepokonanego dotąd Lecha Poznań 2011! Wynik spotkania szybko otworzył Łukasz Miszkiewicz, a przed przerwą trafiali jeszcze Kamil Jankowiak i Nikodem Odwrot. Ten wynik zwiastował łatwe zwycięstwo, ale goście w drugiej połowie ruszyli do odrabiania strat. Ostatecznie udało się się zdobyć tylko dwa gole i do nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa 3:2.

  • 25.09.2024

    Zwycięstwa w Owińskach i Kiszkowie (2008)

    Polonia 2008 musiała się mocno napocić, aby wywieźć z Owińsk trzy punkty. Nasz zespół przegrywał od 25. minuty, ale jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do wyrównania. W drugiej połowie Poloniści szybko wyszli na prowadzenie, ale nie potrafili uzyskać bezpiecznej przewagi. Dopiero w doliczonym czasie gry zwycięstwo przypieczętował Oliwier Pacholski. Drugi zespół roczników 2008 oraz 2009 wygrał w Kiszkowie aż 12:0, a spotkanie przebiegało pod dyktando Polonistów, którzy już do przerwy strzelili aż osiem goli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.